Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Homeopátiás szülésmegindító...

Homeopátiás szülésmegindító koktél. Beválhat? Recept lent.

Figyelt kérdés

Szülésindító “koktél”

Ez az a keverék, amely segíthet abban az esetben, ha túlhordod a babádat és szeretnéd elkerülni a kórházi szülésindítást (amit valjunk be sokunk szeretne elkerülni) a homeopátia segítségével.

Hozzávalók:

• 1 adag Caulophyllum thalictroides D4,

• 10 csepp Cimicifuga D2,

• 1 adag Pulsatilla D30.

Ezeket az összetevőket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.

A koktél összetevőiről egy gyógyszerész szavai:

- a Caulophyllum-ot természetes oxitocinnak is nevezik, homeopata orvosok már a 9. hónaptól javasolják, mert fellazítja a méh izomzatát. Szülés alatt segíti a méhszáj tágulását,

- a Cimicifuga fájásgyengeségre jó, tehát segíthet beindítani a szülést,

- a Pulsatilla szintén a méhre hat, a rendszertelen fájásgyengeséget rendszeressé teszi.


2009. aug. 28. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor válik be,ha már készülődik kifelé a baba,tehát gyakorlatilag beindult a folyamat.

Nekem az első meglett simán időre, a második és a 3-ik 42 és 41 hét végén.Velük ittam a málnalevél teát 36 héttől napi 2x,szedtem a homeós golyókat 37 héttől,pár nap túlhordás után pedig megittam egy ilyen koktélt nem történt semmi,1 hét után megismételtem,akkor is semmi.Teljesen éretlen és zárt méhszájjal mentem szülni, a bab fent volt mindkétszer.Sajna meg is kellett velük császározni,mert rosszul lettek a babáim a vajúdás során.

Remélem neked könnyebb lesz,minden jót.

2009. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

A doki azt mondta nekem, hogy a málnalevéltea miatt hordtam túl a babát. Gátolja a szülés megindulását szerinte. Én is a 41. héten szültem, pedig már mindent kipróbáltam, úgy kellett indítani, mert már zöld volt a magzatvíz.

2009. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem adta ki a gyógyszerész...

talán nem véletlen..

2009. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én túlhordtam a babát,rettegtem a szülésindítástól. Nekem bevált,megittam,két nap múlva szültem. De csak betöltött 40-ik hét után lehet,úgy tudom.
2011. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!