Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 8 hónapos terhes vagyok, a...

8 hónapos terhes vagyok, a párom most Németországban dolgozik. Ott akarok megszülni, de apasági nyilatkozatot még nem csináltunk. Lehet nem tud haza jönni. Ott el lehetne-e intézni az apasági nyilatkozatot? Mind a ketten magyar állampogárok vagyunk!

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha ott szülsz gondolom a magyar apasági nem is jó oda. A baba német állampolgár lesz.
2013. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már miért lenne az?
2013. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Németországban minimum az egyik félnek kell németnek lenni, hogy német állampolgár legyen.


A legrosszabb az hogy ha nem vagy biztosítva kint akkor ha nem vagytok a férjeddel össze házasodva akkor nem tudtok családi biztosításon lenni. ìgy fizetned kell magadnak a biztosítást ami olyan 500-600€. A szülés kifizetése meg még több.


Apaságit itt szerintem nem tehettek csak a magyar konzulátuson. Elvileg a gyereket sem viheted haza addig míg a konzulátuson el nem intázad a papírjait, kap egy útlevelet, ez kb 2-3 hónap. Minden papírt hivatalos fordítóval le kell fordíttatni is, és oda vissza. Elöször a magyar papírjaitokat németre, majd ha megszületik a gyerek kaptok egy német születési anyakönyvet. Majd ezt lefordíttatni magyarra, és elballagni a konzulátusra aki kér egy magyar születési anyakönyvet. (plussz ott megint apaságit kell csináltatni mert a német apaságit magyarországon nem fogdják el a magyar anyakönyvhöz)Majd ha megjön az anyakönyv akkor kell egy útlevél a gyereknek.


Szóval ha már eddig nem itt voltál biztosítva és nem itt jártál terhes gondozásra akkor szerintem nagy butaság lenne itt szülnöd, mert csak igen sok papírmunka +pénzbe kerülne minden.


A mi esetünk sem volt egyszerübb. Nekem férjem német, itt dolgoztam már évek óta. akkor még nem voltunk össze házasodva, de mivel dolgoztam, volt biztosításom. csináltunk apaságit ahhoz sokminden nem kellett. majd a szüléshez kellettek az én összes papírom lefordíttatása. Mivel lányunk német állampolgár lett így itt kértünk útlevelet neki. Azzal haza mentünk mikor nagyobb volt, majd megakartuk kérni a magyar anyakönyvet is neki. Ehhez kellett magyarországon is apasági nyilatkozatot tennie a férjemnek, mert a németet nem fogadták el otthon még ford´tva sem. Majd minden papírt lefordíttatunk magyarra és így kaphatta meg a magyar anyakönyvet a lányom.

Aztán eldöntöttük hogy össze házaodunk a férjemmel, de közben megszünt a biztosításom, mert a cég felszámolódott, és "gyes"-em is közben megszünt. Kértük a biztosíásomat hogy én fizethessem arra a fél hónapra a biztosítást, míg össze házasodunk és az 300€ volt. Utánna már családi biztosításra vett a férjem. Második babánál már házasok voltunk, ott minden egyszerüen ment.

2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!