Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki a Szent Istvánban...

Szült valaki a Szent Istvánban Pesten, úgy hogy nem volt fogadott orvosa? Mik a tapasztalatok? (Bánásmód, odafigyelés ilyesmi)

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A kinézett orvos engem nem tudott vállalni,így végül fogadott orvos nélkül szültem..Mivel cukros lettem,és toxémia is fellépett 3 héttel korábban befeküdtem,így sok minden tapasztaltam.

Az ügyeletes orvos,akinél szültem és szülésznőről is csak jót tudok mondani,empátia,kellő odafigyelés(dr.Boros Judit és Bőröndi Zsuzsa).

A szülésznők nekem szimpatikusak voltak,sokat segítettek.

Az orvosok közül kettő volt,aki olyan igazi lenéző,le se xxx-va bánt velem(dr.Pop Andrea és dr.László Dániel) a többiekkel semmilyen problémám nem volt.

A csecsemősök között vannak segítőkészek és kevésbé..

Nem bántam meg,hogy ott,így szültem,ezért felesleges lett volna kidobni 100-150 e ft-ot..Másodikat is ott tervezem szülni:)Van alternatív szülőszoba,nyitottak mindenre,csak ajánlani tudom.

2013. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) És az alternatív részt fogadott orvos nélkül is igénybe lehet venni? Azért szeretnék oda menni,mert vízben szeretnék szülni....
2013. jan. 18. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
vízben nem lehet szüli (legalábbis ott nem)max vajúdni lehet kádban ha szabad éppen akkor fogadott doki nélkül is bemehetsz!
2013. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze,ha szabad,és nincs ott kismama,lehet oda menni.

Kedves Utolsó,ezt honnan vetted?Nekem is van olyan ismerősöm aki a vízben szült,az egyik szobatársam is úgy szült,és a neten is számtalan videót lehet látni,ahol elmondja a főorvos+a szülésznők vezetője,hogy náluk ez is lehetséges,és több száz ilyen példa van az elmúlt évek során...

Nekem is hagyták volna,de én magamtól jöttem ki a vízből a tolófájásoknál,még mondta is a szülésznő,hogy nem muszáj!

2013. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor bocsánat...Én valakitől ezt az infót kaptam anno.....Ja és kérdezni ugyan nem kérdeztem rá ,de a szülésem alatt senki nem mondta,hogy maradjak ott nyugodtan...
2013. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a vajúdásom alatt 2 szülésznővel találkoztam, mert volt váltás amíg bent voltam. Egyikre sem volt okom panaszkodni. Bár sokat nem láttam őket, de nem is igényeltem, mert a férjem velem volt. Ha elküldtem, hogy szóljon valakinek, azonnal jöttek. A doki is rendes volt, kitolás közben maximálisan együttérzőek voltak, segítettek mindenben. Ha begörcsölt a lábam, masszírozták, stb. Amíg bent voltam a kórházban, adoki minden nap bejött megkérdezni, hogy vagyok. Siklós Nóránál szültem egyébként. A másodikat is itt tervezem szülni, ugyanígy, úgyeletesnél.


Alternatív szülőszobához szerencse kell. Hiába van fogadott dokid, nem fogják onnan kiküldeni az éppen szülő vagy vajúdó kismamát.

2013. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ó hát erre nem is gondoltam, hogy "sorbanállás" lehetséges :( Mindegy, majd alakul :))))
2013. jan. 20. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a sima szülőszobák sem olyan rosszak. Labda van, meg rádió. A többire nem emlékszem :) Meg nagyon otthonosan vannak berendezve, egyáltalán nem kórház jellegű.

De amúgy, ha sokáig vajúdsz és közben felszabadul, akkor szerintem átkérheted oda magadat. Csak szólj egyből amikor bekerülsz. Én 13 órát voltam ott, de igazából meg sem fordult a fejemben az alternatív szoba. Teljesen másra koncentráltam. De hátha most eszembe jut majd :D

2013. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Én mind a 3 gyerekemet ott szültem!

Az elsőnél fogadott orvosom volt (de nem ért be mert 5 perces baba volt) A második nem fogadtam orvost. Dr Koois Róbert volt mind kettőnél az ügyeletes.

A harmadik meg úgy volt hogy máshol szülőm,( Uzsoki)

de nagy szerencse, hogy inkább az Istvánba szültem :)

Lehet használni az alternatív szúlószobát ha van hely :)

Csak ajánlani tudom, nekem bejött, úgy mint a kórház, és a dolgozok is.

Szép napot

2013. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!