Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ez rendes fájás? Jóslóim...

Lehet ez rendes fájás? Jóslóim nem nagyon voltak, csak néha egy-két mensi szerű görcs.

Figyelt kérdés

Most 1,5 órája 10 percenként -2x volt, hogy 15 percenként- jönnek fájdalmak, de viszonylag enyhék. (relatív) A derekamból indul és az alhasamban is érzem. Mindenhol azt olvasom, hogy ha beindul a szülés, biztosan tudni fogom, hogy ez az a fájdalom. Hát nem szeretném feleslegesen hívni ezért az orvost/szülésznőt.

Már amúgy ott lehet az idő, 39+5.

Sok helyen rögtön válaszolják, hogy akkor már biztos az, de kérlek, valódi tapasztalatokat is írjatok!

Most megyek fürödni, változik-e valami.

Meddig érdemes várni, Hány percesekig?


2009. szept. 2. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia

sajnos nemtudok válaszolni, mert nekem fájások nélkül folyot el a magzatvízem, de drukkolok

sok bolgogságot

13hós kisfiú anyukája

2009. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ülj bele egy kád kellemesen meleg vízbe, ha elmúlnak akkor csak jóslófájások voltak. Ha nem, akkor itt az időd.

Ettől függetlenül figyeld, hogy egyre sűrűbben jönnek-e, és hogy erősödnek-e. Ha 10 perc alá megy, akkor hívhatod a dokit, de ha időközben elfolyna a víz, akkor ezonnal menni kell.

Könnyű és szép szülést kívánok!!!!

37 hetes kismama

2009. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha fokozatosan erősödnek a fájások, és rendszereződnek (lecsökken pl 5 percesekre) akkor már lehet szülési fájás.

Igen, mindenhol azt mondják, hogy biztosan tudni lehet majd. Nos, én második babával sem voltam 100% ig biztos, hogy azok a fájások már rendes fájások. Csak amikor a köztük eltelt idő lerövidült, és már össze kellett "görnyednem" a fájások közben.


Egész nap 20 perces keményedések voltak aznap, előtte is volt már ilyen. Akkor tudtam, hogy közeledik már a szülés, de nem voltam biztos benne, hogy aznap lesz. Aztán éjszaka átváltott a 20 percesekből 5 majd rögtön 3 percesekre.

Attól függ milyen messze van a kórház. Ha erősnek érzed a fájásokat, és nincs közel a kórház, akkor lassan indulni kell. De általában 5 percesekkel szokták tanácsolni.

Főleg az intenzitására figyelj, hogy erősödnek -e a fájások. Hogy nem csak keményedést, kényelmetlenséget érzel, hanem bizonyos fokú fájdalmat is.

2009. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a fürdéstől kicsit enyhült, de az előbb megint volt egy jó erős 25-30mp-es.

2009. szept. 2. 11:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én is igy voltam vele,hogy nem fogom felismerni a rendes fájást.De hidd el rá fogsz jönni,amikor már nem jóslok lesznek:)könnyű szülést:)
2009. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez jóslónak tűnik, sajna néha azok is "eléggé fájnak" már, de a 25-30 mp kevéske. Egy "rendes fájás" 40-60 mp-ig tart, és amikor majd lesz, felismered. nekem most a másodikkal egyik éjjel fél 1-től hajnali fél5ig voltak jóslóim, az utolsó másfél órában 5 percenként, de amint aztán kimásztam a kádból (már kényelmetlen volt), lefeküdtem, és alább hagytak. Nekem a fájások "felerősödésével" nincs tapasztalatom. mindkét gyerekemnél egyszer csak egy olyan fájás hasított belém, ami minőségileg más volt, mint a jóslók, egyből tudtam, hogy indul a szülés. Most a másodiknál háromnegyed óra alatt 2 percesre váltottak, de még így is volt elég idő bemenni a kórházba. Tudom milyen idegtépőek ezek a hetek/napok, de kitartás, meg lesz a gyümölcse, így készülődik a méhed. (Állítólag minél több ilyen van, annál könnyebb lesz utána a szülés, ha erre gondolsz, talán könnyebb.)
2009. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2009.09.03.-án megszületett a kisfiam.

Könnyű szülést mindenkinek!

2009. szept. 7. 14:48
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsánat, véletlen emeltem ki a kérdést... már nem aktuális :)
2009. szept. 11. 17:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!!! De jó, könnyű szülésed volt? Akkor tényleg igazi fájások voltak már?? Mégegyszer gratula, és sok boldogságot a babához!!!:)
2009. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

szia! köszönöm...

igen, rendes fájások voltak, csak nem tudtam biztosan. estére elment a nyákdugó és 11-től másnap fél 8-ra lett meg a kisfiam.

nehéz volt sajnos :(

de már itthon vagyunk hétfő óta :D

2009. szept. 11. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!