Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 30 hétre születik egy...

Ha 30 hétre születik egy baba, akkor már nem lehet baj ugye?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem 2.kisfiunk a 33.héten majdnem megszületett, volt magnézium infúziós szülésvisszatartás, de azt mondták hogy a tüdeje a 34.hétre fejlődik ki teljesen és addig jó lenne ha nem születne meg.... nem is szültem csak a 38.héten meg 4200 grammal :)


miért kérdezed? fent áll a koraszülés?

2013. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De sajnos lehet.
2013. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Már hogy ne lehetne? Kevesebb az esélye a túlélésre. Az ilyen koraszülötteknek csak a kis százaléka nő fel teljesen egészségesen.
2013. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mit nevezel bajnak?lehet hogy életben marad,de értelmileg visszamaradott lehet,nagy rá az esély.mozgásfejlődése nagyon le lesz maradva,szervei nincsenek kifejlődve,sorolhatnám....
2013. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
baj sajnos a 40. héten is történik. ..a 30.-on meg hatványozott a kockázat!
2013. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tavaly ilyenkor benn feküdtem a kórházban, mert megindult a szülés a 26. héten. Kaptam infúziót, meg szteroidokat és szigorúan feküdni kellett, így ki tudtam hordani, időre született.

Kitartás!

2013. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem, sajnos még elég nagy esélyel lehet.
2013. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lehetne? Az még nagyon korai.

Persze jó eséllyel meg tudják menteni, de ha túl is éli, elég sok maradandó problémája lehet.

2013. márc. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbálj nem erre gondolni!

A mai modern technológiának köszönhetően igen jó ellátást tudnak biztosítani. Ha fennáll a veszélye a koraszülésnek akkor első lépésként nézd meg, hogy a kórház, ahol szülni fogsz rendelkezi ún. PIC-el (perinatális intnezív centrum) és hány hetes terhességi kortól tud fogadni koraszülöttet, mert biztos, hogy oda kerül a babód, hogy minél jobb ellátást kapjon. Ha a kórházban nincs, akkor átszállítják olyan helyre, ahol van ilyen.

Láttam egyszer egy pályamunkát, ami azzal foglalkozott, hogy a 23-28. hétre születettek paramétereit vizsgálta és a 28. hetesek körében az eredmények tök jók voltak. Teljesen normálisan cseperedtek a bébik. Persze kivételek mindig vannak, szóval nagyon vigyázz magatokra, ha ilyen veszély áll fenn, mert az anyaméhnél nincs jobb hely a picinek.

2013. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Baj a 40. terhességi hétre született babáknál is lehet. Ez rengeteg körülménytől függ,nem lehet pusztán a gestaciós időből következtetni az egészségi állapotára,noha egyértelmű,hogy minél inkább közelít a 40 héthez,annál jobbak az esélyei. Miért aggaszt ez téged? Fennáll a koraszülés veszélye? Az én kisfiam váratlanul,28 hétre született,1 kg sem volt anno. Jelenleg "egészséges",értem ez alatt később érik mindenben,de "szervi" baja nincs. Neurológiai mardványtünetei vannak.
2013. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!