Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinek nincs TB-ja...

Ha valakinek nincs TB-ja akkor fizetni kell a szülésért?

Figyelt kérdés
Itt olvastam az előbb egy kérdésben hogy a sima szülés 100e a császár meg 2-300e is megvan ha nincs tb. Kérdem én akkor a sok "kisebbségi" hogy szülhet tb nélkül? Kizárt dolognak tartom hogy mindenek van tb-je....vagy ha segélyt kap akkor a tb is rendezve van vele? vagy hogy van ez? valaki írja már le mert el nem tudom képzelni, hogy a legtöbb életébe nem dolgozik és mégis ingyen szül mert van tb-je....
2013. márc. 4. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbség általában suli közben után szül az alatt és utána 3. hónapig fizeti az állam. De egy évig az önkormányzat is átvállalja a TB fizetést. Meg ha az előzővel gyes-en van akkor is fizeti az állam.
2013. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta le teljesen!Sőt ha segélyt kap abból alapból vonják a tbt!Meg önkormányzat 1 évet át is vállal, ha nem jár neki segély!Mikor én igényeltem ezt a TB támogatás, elküldtek annyival h nekem nem jár, mert a férjem "jól" keres!Csak a hitelt meg egyéb kiadást nem vesznek számításba!Ez van sajna
2013. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát ez szép... gondoltam hogy így van valahogy....
2013. márc. 4. 16:51
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
A terhesgondozás és a szülés nem az anyának hanem a babának jár. És mindenkinek ingyen van, ha van tb-je ha nincs.
2013. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ingyen van-e vagy nem (volt tb-m eszembe se jutott ilyet kérdezni) de már több helyen is olvastam hogy a szülésért fizetni kell ha nem TB-je az anyukának.
2013. márc. 4. 17:11
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Semmilyen eü ellátásért nem kell fizetni, ha valakinek nincs TB-je.

Nagyon sokféle jogcímen lehet valaki biztosított. Ha van munkaviszonya, fizeti az önkormányzat, GYES-en van, hajléktalan, ha jól emlékszem nappali tagozatos egyetemi hallgató, stb. Ha semmilyen jocímen nem jogosult valaki, akkor magának kell fizetni havi 6600 Ft-ot. Ha ezt nem teszi meg akkor is ellátják és nem kell érte fizetni sem akkor, sem utólag. Ezt a 6600 Ft-ot hajtja be a NAV visszamenőleg elévülési időn belül, késedelmi pótlékkal, bírsággal.

Ugyanígy ha valaki nem vesz igénybe eü. szolgáltatást akkor sem mondhatja, hogy nem fizet TB-t.

2013. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó a TB fizetés nem lehetőség hanem kötelezettség.

"Ha van munkaviszonya"

Ha valakinek van munkahelye akkor a fizetéséből vonják a TB összegét, ezenkívül az önkormányzat átvállalja ha jogosult rá az alany, ha nem neki kell fizetni havi 6600Ft. Ha jár orvoshoz ha nem azt fizetni kell. A nem sürgősségi ellátást pedig az orvosnak meg kell tagadnia ha nincs rendezve a Tb-je a betegnek.

2013. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%
Kell fizetni ha n
2013. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Kell fizetni ha nincs TB. Vannak ismeroseim, akik kulfoldre koltoztek es hazajottek fuleszetre v ilyen-olyan szuresre. Sztk-ban csinaltak, de a TB-t mar nem fizettek, es az OEP nehanyukat megis talalta.

Az eü nincs ingyen. Az mas kerdes, hogy rendszer nem mukodik jol, es a potyautasokkal nem fizettetik meg, ha igenybe vettek egy szolgaltatast.

A surgossegi ellatas az, ami alanyi jogon jar.

2013. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

6-os vagyok.

Kedves 7-es és 9-es! Én azt írtam, hogy kell fizetni a TB-t. Az utolsó sorban ott van, hogy akkor is kell fizetni, ha nem vesz valaki igénybe orvosi ellátást.

Az eü. ellátást viszont akkor sem kell kifizetni, ha nem rendezte a TB-t. A kettő nem függ össze ilyen módon. Az orvos semmilyen ellátást nem tagadhat meg.

A külföldre költözöttekre speciális szabályok vonatkoznak. Ha valaki EGT tagállamban van és van EU-s eü. biztosítása az érvényes itthon is.

Ha valaki nem EGT tagállamba megy és megtartja az itthoni állandó lakcímét, akkor kell fizetnie a 6600 Ft-ot és jogosult az eü. ellátásra.

Ha valaki nem EGT tagállamba megy és kijelentkezik az itthoni lakcíméről akkor nem kell fizetnie a 6600 Ft-ot, de nem is jogosult eü. ellátásra.

2013. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!