Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabányán a Hetényi főorvos...

Tatabányán a Hetényi főorvos úrnál mennyit kóstál egy szülés?

Figyelt kérdés
Ha úgy adódik hogy császározni kell, ő műt is?

2013. márc. 5. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A szülés ingyenes -.-
2013. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt konkrétan nem tudom hogy az általad említett dokinál mennyibe kerül, de úgy kalkulálj, hogy az egyszeri, mindenkori vizsgálati díj tízszeresét szokták szülésnél kérni, illetve ha a doki mégsem kér fix összeget, akkor azt mondják hogy ennyit "illik" adni.

Tehát ha egy komplex vizsgálat nála mondjuk 5 ezer, akkor szüléshez ennek a tízszeresét, azaz 50 ezret számolj.


Persze van, hogy fix tarifával rendelkezik és olcsóbb/vagy drágább, de általában amelyik doki kér fixet, az szeret eszerint a szabály szerint díjat kalkulálni. :)


A császármetszésért nem kell külön fizetni (az más tészta, hogy van aki hálából ad, d e azért nem számolhat fel elméletileg egyik doki sem felárat) és természetesen ha császárra kerül a sor, akkor ő fog megműteni.

2013. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ingyenes.... ha-ha! :-D Ez tetszett!

Én is fizetek tb-t, de azért úgy gondolom, ha én ragaszkodom egy bizonyos orvoshoz, akkor annak ára van. ÉS ez így korrekt.

Ne fizessen az akinek mindegy hogy ki van bent, aki válogat, az viszont nyissa ki a pénztárcáját.

Bár Budapestiek az unokatesómék, és ott úgy működik, hogy te kérhetsz mindig XY orvoshoz időpontot a terhesgondozásra, az ultrahangra, mégsem kell fizetned, hiszen a kórházba mész. Bár a szülésnél ha ő csak miattad megy be, akkor nyilván ott is fizetsz.

De vidéken ez nem így működik.


Kedves második válaszoló!

Ésszerűnek hangzik amit mondasz, köszönöm! Bár tartok tőle hogy nála inkább 10.000 felé közelít egy vizsgálat...

Én 60.000 Ft körül gondoltam volna a szülést, + 30.000 a szülésznőnek. Bár jobban esne ezt is a gyerekemre költeni.....


Ha valaki vizsgálati árat tud, azt is megköszönöm!

2013. márc. 6. 07:21
 4/6 (L) Bella (L) ***** válasza:

Igen, ő műt akkor meg!

Amúgy a tatabányai kórházban eltérőek az orvosok tarifái!50-80 ezer között van.

A szülő nők 95%-a egy fillért sem fizet, egyébként meg minden pénznek örülnek!

és fájdalomcsillapítás sincs...

2013. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó válaszoló!

Hallottam hogy nagyon eltérőek a tarifák, és azt is hogy nincs fájdalomcsillapítás, de ez nagyon durva!!!!!

Én eredeti elképzeléseim szerint fájdalomcsillapítás nélkül szeretnék szülni, de had legyen már meg a lehetőségem, hogy esetleg meggondolom magam közben....

Nem is jönnék ide, és a Szent Istvánt néztem ki magamnak, csak a férjem ragaszkodik hozzá, hogy nehogy baj legyen az úton, vagy dugóba kerüljünk, vagy bármi.

És sok szempontból egyszerűbb is lenne itt a közelben tölteni azt a pár napot.

Csak kibírom valahogy....

2013. márc. 8. 14:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ez az, ezért nagyon nehéz döntés............ Talán majd ahogy alakulnak az utolsó napok...
2013. márc. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!