Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kis korkülönbséges babák...

Kis korkülönbséges babák anyukái, mikor szültetek, utána a kórházban a nagyobbik gyerkőt bevitték látogatóba?

Figyelt kérdés
Hogy jobb mindenkinek? Főleg a nagytesónak, ha teljesen anyamentes a a pár nap, vagy ha tudja, hogy anya megvan, csak máshol? A nagyobbik másfél éves lesz a szüléskor... köszönöm előre is a tanácsokat!
2013. márc. 15. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Mamival, Apával jól el lesz otthon, újdonság lesz neki hogy mindenki csak vele van, lefoglalják, elszórakoztatják, észre sem veszi azt a 3-4 napot hogy nem vagy ott!!!

Nem vinném be a kórházba, a folyosón csak elúnná magát, zsúfoltság...

2013. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont 1,5 éves volt amikor született a pici, a 4 nap alatt egyszer behozták. Nála igazából nem volt gond, már előtte is aludt anyukáméknál 1-2 napot, így nem érte felkészületlenül. Amikor bejött a kórházba kapott egy pici babát amit a kistesó hozott neki, lelkesen vitte haza altatni.
2013. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónapos volt a nagy amikor született a kicsi, 10 nap alatt párszor behozták, engem nagyon megviselt az egész kórházasdi és hiányzott a nagyobbik iszonyúan. sokat sírtam is emiatt.... besárgult a kicsi, azért voltunk bent ilyen sokáig.
2013. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is másfél év volt a korkülönbség. Egyszer hozta be a férjem, de nagyon sírt mikor mentek haza. Így többet nem. Ez nagyon gyerekfüggő, van aki szépen integet és elmegy.

Szerencsére a hétvége is beleesett (csütörtök este szültem) így a férjem is otthon volt vele. Pénteken jöttek be együtt, hétvégén már nem volt gond vele. De miután hazamentem jött a "büntetés" pár óráig levegőnek nézett. Utána megenyhült :)

2013. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20 hónap lesz a két kicsi között. Mi úgy tervezzük, hogy bejönnek majd látogatni. Azt, hogy hányszor majd az első alkalom után meglátjuk. Sőt, ha úgy indul meg a szülés, hogy egyedül vagyok itthon, akkor alapból vinnem kell magammal, mert nem tudom kire bízni.
2013. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt kérdés mit tegyünk, mivel zárlat volt az egész kórházban az influenza miatt, így senki nem jött be. Azt viszont jónak tartom, ha pár napot edződik a gyerek és eltölt nagyiéknál is, ha ők fognak segíteni. Mi ezt így csináltuk és jó volt, hogy nem lepődött meg a lányom, hogy nagyival lesz főleg pár napot. Apa is otthon volt, amikor tudott, de dolgozott, hogy minél többet lehessen otthon miután haza jöttünk. A lányom 2 éves volt már a szüléskor, de szerintem jobb volt neki, hogy nem jött be, sok lett volna neki, hogy Anya egy pici babával ott marad és Ő nem maradhat ott. Mi egyébként is abban maradtunk, hogy csak akkor jön be, ha két napnál tovább kell bent lennem.

Off: utolsó és mit fognak csinálni a nagyobbik gyerekkel csinálni, amíg szülőszobán leszel? Ezt hogy oldják meg a kórházban, rákérdeztél? ezt csak kíváncsiság, hogy mennyire rugalmasak, mert tényleg lehet ilyen eset simán.

2013. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap a különbség, és a nagyfiam minden nap bent volt a kórházban az apjával. Rám ügyet sem vetett, őt csak a pici baba érdekelte, de az nagyon. Csak tapizni és puszilgatni akarta állandóan. Hazamenetelkor sem tőlem nem bírt elszakadni, hanem a kicsitől. Otthon semmi baj nem volt vele, míg a kórházban voltunk.
2013. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen a kérdésen a két véglet között oszlik a vélemény. Nálunk 21 hónap van a két lányom között, én azt vallom, hogy jó előre fel lett készítve, hogy mikor anya szül, 3 napot a kórházban lesz, addig ő apa lánya lesz. És igen, bejöttek hozzám, hogy lássa, hogy hol vagyok, hogy legyen elképzelése. Most 5 éves a nagylányom, de ha fényképet nézünk megismeri, hogy akkor bent volt nálam és megette az ebédem:)
2013. márc. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
így tettünk mint a 8-as hozzászóló,könyveket nézegettünk előtte (Anna,Peti kistestvér születik; Peti,Ida és Picuri) és szemléltető képeket rajzoltunk,amik 1-2hónapig a konyhában lógtak,naponta elmondtuk h én hol leszek,őrá ki fog vigyázni stb.Én is karantén alatt szültem,csak a folyosóra hozták,Kistesó küldött neki mindig a zsebemben apró csokit,üdítőt,nem volt gond vele,igaz ő 2éves,folyékonyan beszél,értette,visszamondta ha kérdeztem,hol leszek.Én szoktatnám a nagyiékhoz és naponta behozatnám a kórházba.
2013. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát én nem tartom jó ötletnek ezt az otthonhagyást.

Nálam mama, apa, papa, dédimama, dédipapa is ott volt, de én hányásig üvöltöttem magam és azt kiabáltam, hogy árva vagyok.

Most 24 múltam és sosem volt jó kapcsolatom a testvéremmel. Nem kizárólag emiatt, de gyakorlatilag csak a negatív emlékek maradtak meg és mindkettőnk annak örül, ha nem találkozunk.

2013. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!