Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leirom egy ismerősőm történeté...

Leirom egy ismerősőm történetét, akinek az újjszülöttjével gondok voltak mi a véleménye?

Figyelt kérdés

az ismerősőm hétfőn szült császárral, már az érzéstelenitőt sem jól adták be mert érezte hogy vágják, de nem is ez a lényeg, 39. héten volt programozott császárja szép kislányt szült 2,90 és 54 cm, délután a babát elvitték másik kórházba, mint kiderült mekóniumos volt a viz, fertőzést kapott, ma már haza is engedték az anyukát, bement a babához az orvos azt mondta hogy 99% hogy agykárosodása van, állitolag a vérből látja meg sejtkárosodás is van.

csak magzatvizvétellel lehet kideriteni hogy nem jó a viz, uh-n, áramláson nem kellett volna látszania, mi lett volna ha nem is programozott császár és még egy hétig bent van teljesen problémamentes terhesség volt, hogy tudják ilyen korán megállapitani hogy agykárosodása van, egyszerűen nem tudom elhinni, én is szülés előtt állok és megrémit az eset. szerintetek?



#újszülött #császármetszés #agykárosodás #sejtkárosodás #mekóniumos viz
2013. márc. 20. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Amnioszkópiát a szülés kiírt időpontja előtt kétnaponta majd naponta végeznek CTG-vel kiegészítve, akár programozott császárral szül az anyuka, akár hüvelyi úton.

Azon pedig észre kell venni ha magzatszurkos a víz, ez egyértelműen orvosi hiba.

2013. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Így van, van egy eszköz, aminek a segítségével meg tudják nézni, hogy tiszta-e a magzatvíz.

Amelyik kórházban én szültem, ott a betöltött 40 hetes kismamáknak alapból minden második nap néznek magzatvizet, ők már egyébként bent fekszenek ilyenkor.

Én 36 hetesen kerültem be görcsökkel és vérzéssel, de nem szültem meg, még másfél hetet bent feküdtem, mikor szültem, de nekem is néztek magzatvizet, de rendben volt minden.

Viszont aki meg otthonról megy be szülni, annak meg ugye nincs ilyen vizsgálata, tehát ott nem tudják észrevenni.

Bár, ha valami gond van, nem feltétlenül ezzel a problémával kapcsolatos, de az áramlásnál azt észreveszik. Nekem is néztek. Meg a többi szobatársamnak is, ha ott láttak volna valami gondot, akkor is gondolom be tudtak volna avatkozni.

Sajnálom amúgy az ismerősödet, biztos nagyon nehéz neki.:(

2013. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
én nem tudtam hogy többször is vehetnek mintát a magzatvizből, neki nem vettek, csütörtökön volt uh-ja akkor se látszott semmi, de ott nem feltétlen kell látszania
2013. márc. 20. 16:50
 4/17 A kérdező kommentje:
én is azt gondolom hogy áramlásból látni kellett volna, nekem is nézi az áramlást mindig a doki
2013. márc. 20. 16:51
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
UH-n nem is, de ettől függetlenül ahogy írtam, ez egyértelműen orvosi halasztás miatt történt.
2013. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mintát nem vesznek, hanem az amnioszkóp, világítós eszköz, amivel bevilágítanak és úgy látszik és nem tudják mindig megnézni, csak ha nyílt már a méhszáj, ha zárt nem tudják megnézni.
2013. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És most mi van a babával?
2013. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kórházban van oxigént kap meg antibiotikumot
2013. márc. 20. 17:00
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Indokolatlanul nem nézik. Ha az UH és az nst normális, akkor csak a kiírt idő után nézik.
2013. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én progis császárral szültem 39+2 héten, de a 38. héttől nekem 2 naponta nézték. Orvosfüggő.
2013. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!