Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hamarabb lezajlik a szülés,...

Hamarabb lezajlik a szülés, ha először elfolyik a magzatvíz, és utána jönnek a fájások, mint mikor fájásokkal kezdődik, és csak órákkal később folyik el valakinek a magzatvize?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán, szerintem jóval gyakoribb az hogy ha elmegy a víz de semmi fájás akkor órák telhetnek el esemény nélkül (se fájás se tágulás) legalábbis nekem az ismeretségi körömben mind így volt.

Amikor fájásokkal kezdődik (attól tágul és rövidül ugye a méhnyak) akkor egy bizonyos ponton vagy magától elmegy a víz meggyorsítva a szülést, vagy burkot is szoktak repeszteni mert a nyomásviszonyok megváltoznak, még jobban nyomja a baba feje a méhszájat és felgyorsul a szülés is.

2013. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyfüggő! Nekem pl. otthon folyt el a m.víz (ez volt olyan fél 6-6 óra körül este) és másnap hajnalban 4 óra után született meg a lányom! Pl függ attól is, hogy milyen gyorsan tágulsz. Én nem tágultam gyorsan.
2013. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt a magzatvíz de 2oxitocin és 8óra vajúdás után császároztak téraránytalanság miatt...ugyhogy sztem nem volt éppen gyors.
2013. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem először magzatvíz volt...fájás semmi. Császár lett a vége.
2013. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem először elfolyt a magzatvíz. 14 óra alatt lett meg a baba. Az első fájás kb az elfolyás után 3 órával volt. Nem tágultam, telenyomtak oxitocinnal. Nagyon durva volt. Az orvos azt mondta, hogy ez van, ha a magzatvíz folyik el előbb.
2013. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, hogy jobban szeretik, ha fájásokkal indul a szülés. Nekem mind a 3 fájásokkal indult. Az első kettő 2,5-2,5 óra volt, a 3. minössze 40 perc.
2013. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is fájásokkal indult a szülésem.

5 óra alatt megszültem,első baba volt!

2013. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, ha fájásokkal indul a szülés, az elviselhetőbb, mintha a magzatvíz lefolyásával kezdődik?
2013. márc. 21. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:

1 vagyok hát rövidebb valószínűleg bár első szülésnél kérdés mi számít rövidnek. Elvileg tankönyv szerint az első szülés átlagosan 9-12 óra , a második (többedik) 6-8 óra.

Nekem az első is fájásokkal indult, a második is, az első 8 óra volt tömény fájásokkal és fogalmam se volt ugye hogy hol a vége, a második pedig 3 óra volt amiből 1 óra fájt nagyon a többit ki lehetett bírni.

De belegondoltam hogy ugyanezeket az intenzív fájdalmakat 10-15 óráig el kellett volna viselnem hát az nagyon gáz szóval az nagyon kimerítő lehet hiszen az szinte egy egész nap hosszúságú, idegölő lehet hogy mikor lesz már vége.

2013. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem 5 perces fájásokkal indult az egész, 24 órát vajúdtam az egy szem gyermekemnél, a méhszájam nagyon lassan nyílt,a burok meg nem repedt meg, végül repesztettek aztán pikk-pakk meglett a baba
2013. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!