Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajudas alatt kepes egy szülö...

Vajudas alatt kepes egy szülö nö sajat maganak a homeopatiat adagolni, figyelni az eltellt idöt, esetleg belenezni a homeopatias szerekröl elöre elökeszitett papirra? (Homeopatiahoz ertö szemely segitsege nelkül)

Figyelt kérdés

A vajudas alatt nagyreszt egyedül vannak itt a nök, kiveve, ha a tars/ferj is eppen ott van, de ö nem ert hozza, ill. kerdes, meddig van ott. (Nagyobb gyerekünk is van + nem tervezi egy ejszakan at.)

A nem fogadott vedönö, aki eppen akkor szolgalatban lesz, ugy tudom, csak a vegen jön be az orvossal együtt, orvos csak a kitolasi szakaszban.



2013. márc. 31. 21:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha igen, hany perces fajasokig, ill. a szüles melyik szakaszaig kepes?
2013. márc. 31. 21:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg egy kerdes: amikor bemegyünk a korhazba, hogy szülni jöttünk, azonnal at kell öltözni haloingbe, es ugy lenni vajudaskor, vagy kesöbb kell atöltözni? Mikor?
2013. márc. 31. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

védőnő? akartad írni szülésznő.

ameddig akar addig lesz ott a férjed,egy kísérő bent lehet végig.

a homeopátiáról nem tudok,esetleg annyit hogy én mikor vajúdtam sétálgattam egy szintén szülő kismamával és ő magának adagolt vmi áramot,ilyen mint a vérnyomásmérő volt a karján és elektródák is,azzal vezette be az "érzéstelenítést a hátába hogy csökkentse a fájdalmát,azt mondta használt..

néha benéz a doki is a szülésznő is,hiszen rád néznek mennyit tágultál,NST,CTG rendben van-e.

egyébként a doki amikor át kell feküdni az ágyra ahol szülni kell konkrétan akkor jön be a doki igen,de a szülésznő előtte már veled van segít átmászni,ilyesmi,majd az őrzőben is segít kimenni wc,re zuhanyozni,babát mellre tenni ilyesmi.

és amikor felmész a szülőszobára át kell öltözni egyből,mert már feküdni kell fel az ágyra vizsgálatra,könnyebben megy ha átöltözöl,de ezt úgyis elfogják mondani,bugyit melltartót is le kell venni,csak a ruha van rajtad.


bár annyira nem kell részletezem hiszen nem első gyerek amint írtad :)

2013. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tens keszülek lehetett, amit a masik kismama hasznalt. Azt hittem eddig, nem biztos, hogy jo a babanak (?), (vagy csak terhesseg alatt nem javasolt?), de majd utananezek.

Elsö babamat csak csaszarral vallaltak a korhazban, amit elöre tudtam, igy akkor a normal szülesre nem is keszültem, igy örülök minden reszletnek. :)

2013. ápr. 1. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás nem volt olyan rossz, hogy ne tudtam volna pl. homeot adagolni magamnak. Bár nem tettem, így is könnyű szülésem volt.Nekem a legfájdalmasabb akkor volt, amikor már a szülőágyon voltam, a kitolást megelőző szakasz, kb 2 óra. Hajnali 2-kor elment a nyákdugó (igen az, nem a magzatvíz)onnantól 5 perces tűrhető fájások voltak kb. reggel 9-ig. Addigra már 4 ujjnyira kitágultam - egyenletes fájások mellett- és ezután kezdtek durvulni a fájások. 11.47-kor megszületett a kislányom. Hamarabb született volna, ha észreveszik, hogy teli van a hólyagom, mert annyit itattak. Így hiába nyomtam, nem akart kibújni. Ezt leszámítva nekem jó élmény volt a férjem végig ott volt velem, eleinte az anyukám is.
2013. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én simán adagoltam magamnak, illetve a férjem is ott volt és ő adogatta, de én mondtam neki mindig hogy mikor melyikből mennyit adjon. Mikor elkezdtük a kitolást akkor is odaszóltam, hogy gyorsan adjon még 5 bogyót arnica30-ból. :)
2013. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!