Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Afrika. születéstől a felnőtté...

Afrika. születéstől a felnőtté válásig! Mi lett volna más ha Európa helyett Afrikában születünk a gyerekkorunkban?

Figyelt kérdés
Kedves válaszolók! Érdekes téma kidolgozására adtam a fejem, kérem aki tud bármit arról hogyan zajlik Afrikában a szülés a nevelés a családi élet illetve az oktatás vagy bármi ami a gyermekekkel kapcsolatos, kérem ossza meg velem! A segítséget előre is megköszönöm!

2013. ápr. 9. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Első körben javasolnám, hogy nézd meg a Világra jönni c. filmet. Abban ugyan csak a szülésről, terhesség végéről van szó, de van benne Afrika, Ázsia....
2013. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Afrika elég nagy, kicsit pontosítanod kéne.

Vannak benne arab országok (pl Egyiptom, Algíria, Marokko), egészen elmaradott u.n. harmadik világbeli országok (pl Sierra Leone), fejlődő félben lévők (pl Botswana, Kenya) és olyanok is, ahol egész jól is élnek emberek, közöttük akár fehérek is, mint pl Dél-Afriakai Köztársaság.

Szóval melyik részre vagy kiváncsi?

2013. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Talán a feljődésben lévő országok lehetnek a legérdekesebbek mert ott már jelen van az orvostudomány az oktatás miegymás csak még nem elég fejlett szinten.Köszönöm a filmajánlást!
2013. ápr. 9. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom beszélsz e angolul, de ha igen, akkor viszonylag könnyű dolgod van. Rengeteg angol nyelvű anyag van fenn a neten ezzel kapcsolatban.

Én csak a materntyre kerestem rá és sok eredményt kiadott.

[link]

[link]

Ez meg az összehasonlítás miatt lehet érdekes, ugyanis kiderül belőle, hogy mik a biolgóiai különbségek.

[link]


De ha célirányosan keresel akkor rengeteg infót fogsz találni. Az ott jelenlévő non profit szerveztek kismillió tanulányt készítenek és tesznek közzé, akár fel is hívhatod őket és rá is kérdezhetsz, nem e tudnak adni ilyen jellegű anyagot. Tuti segítenek.

Szintén, ha tudsz angolul, rákereshetsz helyi site-okra, ahol hozzájuthatsz fórumokhoz, sok afriaki országban beszlik az angolt is, biztos vannak angol nyelvű oldalak. Sok angol nyelvű is él ezeken a helyekene, akiknek a tapasztalatát kikérdezheted.


Én legalábbis így csinálnám.

2013. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Golan Trevize ***** válasza:

Az hagyján, hogy melyik ország, de vallásonként, sőt még azon belül is törzsenként változik a szülés, nevelés, családi élet.

Más-más a nők és a gyermekek társadalmi helyzete is.

2013. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Talán akkor az lenne a legcélravezetőbb ha úgy írnátok hogy pl én azt tudom hogy Algériában az oktatás 6-15éves korig kötelező. Tehát hogy mely országról van szó mely témakörön belül milyen adatot tudtok nekem írni. Ami nagyon érdekel hogyan zajlik le egy szülés otthoni körülmények között és a nevelési sajátosságok. Írhatjátok vallás szerint is. Hogy x vallású térségben az a szokás hogy...Minden érdekel! Köszönöm az eddigi segítségeket is.
2013. ápr. 9. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden 3-dik válaszoló vagy nem élne már, vagy már megerőszakoltak volna minimum egyszer.
2013. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!