Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés után, ha...

Hüvelyi szülés után, ha gátmetszést végeznek lehet emelni, csak császáros szülés után van, hogy nem ajánlott nagyobb súlyt emelni?

Figyelt kérdés
Császáros szülés után mekkora súlyt nem ajánlott emelni?Az újszülöttet gondolom lehet.Még nem szültem,csak tervezzük a babát,de egyre jobban beleásom magam a témába,és vannak kérdéseim,amire nem találtam választ szakkönyvekben.
2013. ápr. 25. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szülés után 6 hét kímélő életmód, bármilyen lfolyású szülés volt :)

A babát emelheted,de cementes zsákot azért ne, nem csak a gátmetszés miatt,hanem mert hüvely és méhsüllyedésed lehet :(

2013. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Gátmetszès után lehet emelni, csak ülni kellemetlen. A csàszárról nem tudok nyilatkozni!
2013. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Gátsebbel sem tanácsos nagyon emelgetni, ott is nagyon megfeszül ha nagy súlyt emelsz, felszakadhat a seb. (A babádat persze emelgetheted, de a rekesz ásványvizet vagy a vizes ruhákkal teli ruháskosarat lehetőleg ne te emelgesd.) De a gátseb sokkal hamarabb gyógyul mint a császáros, amíg bent van a varrat (ami jellemzően a kórházi tartózkodás ideje) addig kell nagyon óvatosnak lenni (de mondjuk ott bent mit emelgetnél), ha már kiszedik a varratot addigra valamilyen szinten összeforr, de azért még 1-2 hétig nem kellene emelgetni (de mondjuk nem csak a gátseb miatt, eleve a gyermekágyas időszak 6 hét, és azalatt kímélni kell magadat, a méh is regenerálódik, meg az egész medence és medencefenék területe).
2013. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meglepődtem, sehol nem írták, hogy gátmetszésnél is kell vigyázni, és ha 9 hét alatt felszívódó varratokat használnak, akkor más a helyzet? Egy ismerősöm császárral szült, most 4 hetes a baba, de nem emeli fel, állítólag az orvos mondta, én is meglepődtem, hogy császár után nem lehet emelni a babát sem. Nála biztos indokolt valami miatt.
2013. ápr. 25. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sok császáros anyuka van egyedul otthon a babával (esetleg még egy gyerekkel) és azért a babát fel kell hogy vegye.
2013. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Császárról tudok nyilatkozni: a babát lehet emelgetni, hiszen egy bababarát kórházban már a császár másnapján te látod el (legalábbis nálam így volt).
2013. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
:) Császár után nekem is amint kikerültem osztályra, megkaptam 24 órába a gyereket, szép is lett volna, ha nem emelem fel :) Amúgy nehezebb volt a felülés, állás, mint a gyereket fogni. Azért egy friss újszülött nem nyom annyit :)
2013. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cászárnál babát lehet emelgetni, de mást (nehezebbet) nem. Hüvelyi szülés után ugyanúgy ott van a seb a méhedben, nem véletlenül van pihi 6 hétig.
2013. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudni fogod mit bírsz, meg mit muszáj.

Pénteken volt a császár vasárnap a 4 kg gyerekemet kellett emelgetnem , azt hittem kiszakad a hasfalam kb. sírtam , de amit kell azt kell.

Itthon jobb volt sokat segítettek, nekem kellett egy kis idő míg megerősödtem , teszem hozzá írtó puhány vok.

2013. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!