Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitöl lehet vagy mi okozza ha...

Mitöl lehet vagy mi okozza ha a méhlepény szülést követően darabokban jön ki vagy egy része nem bent marad? Ha darabokban távozik akkor is szükséges kaparás? Ezt egyböl meg is csinálják?

Figyelt kérdés
Méhlepény
2013. máj. 19. 22:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem egy része bent marad... Csak elírtam!
2013. máj. 19. 22:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy mindenképpen ki kell szedni,nem várják meg amíg magától elkezd kijönni,ha esetleg "szétszakad"és darabokban jön ki szülés alatt akkor azt ott azonnal kiszedik.Mert akár halálos is lehet ha ott valami marad a fertőzés miatt.Nekem mondjuk császárom volt ahol ugye "kiszippantják" de hüvelyinél is ki kell szedni maradéktalanul.
2013. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi okozza, de úgy tudom, kiterítik és össze szokták rakni, hogy megvan-e minden darabja ill. betapintást végeznek, hogy minden kijött-e. Ha maradt darab, akkor ki kell szedni, mert gyulladást és lázat okoz.

Ha még így is marad bent, újra orvoshoz kell menni, és vagy kaparással vagy gyógyszerrel oldják meg a kihajtást.

2013. máj. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én így jártam két éve. Szülés után a köldökzsinórt finoman húzva elindult kifelé a méhem is. A doki itt abbahagyta a kísérletezést, elvitette a babámat, elaltattak és UH segítségével kiszedték darabokban... A védőnőm szerint nagyon ritka. Azoknál fordul elő (egy városi legenda szerint), akik nagyon kötődnek a babájukhoz és jó mélyen, erősen tapad a lepényük... nem tudom, mi igaz belőle, de én kereken 10 évet vártam a kislányomra... :')
2013. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!