Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Július végén szülő kismamik-se...

Július végén szülő kismamik-segitenétek, hogy milyen-és mennyi ruhát vegyek, készitsek a babámnak?

Figyelt kérdés
kislány lesz-és csak fiúsok vannak,de szeretnék begyűjteni néhányat-kinek van tapasztalata,nyári babákkal kapcsolatban?
2013. máj. 24. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Első gyerkőcöm nyáron született (08.13), kánikulában. Nem készültem nagyon nyári darabokkal, anyukám szerint ugyanis egy babát melegen fel kell öltöztetni. Hiba volt. Szülés után rohantam el pár rövid ujjú, és ujjatlan bodyért, akkora hőség volt, hogy még jó pár hétig kellett. Most a harmadiknál (08.10 lesz?) már előre készültem. Nem kell túl sok kánikula darab, mert azért egy újszülöttet tényleg fel kell öltöztetni, de pár db muszáj. Én rövid ujjú napozót vettem 2-3 darabot, rövid ujjú bodyt 5-6 darabot, vékony sapit, zoknit, ujjatlan bodyt 2 darabot, és vékony hosszúnadrágokat, aminek van talp része, vékony hálózsák, takaró. Rugikat is, vékonyabbat is, meg kicsit melegebbet, ki tudja?! Illetve sikerült 2 olyan rugit beszereznem, ami rövid ujjú. Szerintem ennél több nyári cucc nem kell, mert kb úgy számolj, hogy 3 havonta kinövi a méreteket, ha július végén születik, és mondjuk szeptember közepéig meleg lesz, akkor kb 1,5 hónapig hordja a nyári cuccokat. Mindenféleképpen vegyél hosszú ujjú bodykat is, mert az nyáron is kell, illetve vékonyabb, közepesebb kocsikabátot, vagy hosszú ujjú pólót, hogy rétegesen tudd öltöztetni, és le tudd venni, ahogy melegszik az idő. A lábán szerintem jó, ha van naci, vagy ha rövid nacit/napozót adsz rá, zokni legyen rajta. Felül pedig minimum rövid ujjú, nekik annyira azért nincs melegük.
2013. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi-ezek nagy része meg is van..csak tartottam,h nem lesz elég
2013. máj. 25. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!