Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után járó támogatások...

Szülés után járó támogatások közül, az születési támogatás és az anyasági támogatás ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mindekettővel találkoztam a szülőklapja honlapon, de nem jövök rá, mert az egyik azt írja, hogy az önkormányzattól kell igényelni 60 napon belül, a másikat pedig a kincstártól 180 napon belül..Valaki legyenszives letakarítani az ügyet, mert nem értem. Köszönöm előre is a válaszokat.

Vagy minden kismama 15000ft-ért menjen el ezzel kapcsolatos tanácsadásra??


2008. jún. 20. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

szia,


Én tavaly augusztusban szültem, de az anyasági támogatás volt az egyetlen pénzbeli támogatás mit az állam ad. A kincstárnál kell intézni és kb. 50.000 ft. 1x-i támogatás.

2008. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, akkor biztosan ugyanarról volt szó, csak nem jól van megfogalmazva, mert nem értettem mi köze az önkormányzatnak.
2008. jún. 20. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

szia

van az egyszeri anyasági támogatás, ez úgy tudom 64.000.ft.ez jön az államkincstártól.

és van a babakötvény, amikor az önkormányzat is meg az állam is tesz a picinek azt hiszem 50.000-50.000ft-ot.és ezt 18 év elteltével lehet kivenni, addig ti is tehették hozzá.lehet hogy ez a szülési támogatás?

2008. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
100%
Valóban van önkormányzat aki ad születési támogatást.Önkormányzat válogatja megvan határozva hogy mennyi ideje vagy lakosa a helynek.az önkormányzatnál tudsz utána járni.Az egyszeri pedig az 64000ft-ot és a babakötvényt az Államkincstárnál kell intézni.A babakötvényt nem kell kérelmezni,automatikusan intézik a kórház küld értesítést a baba születéséről az Államkincstárnak és ők intézik.Az egyszerit meg nyomtatványon kell kérni intézheted egyben a családi pótlékkal behúzod a rublikába mindkettőt.Üdv 37hetes kismama
2008. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Pontoztam.
2008. jún. 20. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál valóban van szülési segély de nem mindegyik kerület adja!A szociális osztály foglalkozik vele!
2008. jún. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Születési támogatás

Minden anyuka a területileg illetékes önkormányzattól kaphatja ezt az egyszeri önkormányzati támogatást. A baba születése után maximum 60 napon belül lehet – személyesen, vagy meghatalmazott útján – igényelni az Önkormányzatnál. A támogatás összege területileg változó és a pénzt általában 2-3 héten belül küldi meg postával a hivatal.


Szükséges iratok:

- személyi igazolvány

- lakcímkártya

- születési anyakönyvi kivonat

- az önkormányzat által kiállított igénylő lap kitöltve

2009. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kettő különböző, érdemes igényelni mindkettőt, hiszen az önkormányzat nem reklámozza ezt. Csepelen pl. 20 ezer, a XI. kerületben 80 ezer forint. Szóval önkormányzat válogatja.
2009. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok,


ha valaki tudja, hogy Győrben jár-e az önkormányzat által adható születési támogatás, és ha igen, akkor mennyi, és hol, hogyan kell intézni, az legyen kedves, írja meg!


Előre is köszönöm a segítséget!

2009. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!