Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikortól lehet...

Szülés után mikortól lehet élni nemi életet? A gátseb fájni fog?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után érdemes kivárni a hathetes vizsgálatot. Addigra a méhszáj többnyire bezáródik, így nem jut fel kórokozó a méhbe. A horzsolások, sebek begyógyulnak. A varrat is meggyógyul addigra. Ja ige és az orvossal dönthettek a fogamzás gátlásról is. Feltéve, ha nem akartok máris kistesót. S hogy a gátseb fájni fog-e? Nekem nem fájt, de azért legyetek óvatosak.
2009. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha kérsz gátvédelmet akkor nem lesz gátseb. (mindhármat gátvédelemmel szültem) Elvileg meg kell várni a 6 hetet, mi 4 hétig bírtuk általában.

Neked kell érezni, ha nem fáj és akarod, akkor szerintem nyugodtan.

2009. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 4 hete szültem, és már nehezen bírjuk, óvszerrel lehet esetlg? úgy tudom a fertőzésveszély miatt nem lehet 6 hétig..
2009. okt. 11. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várjátok meg a 6 hetet és menj el a vizsgálatra, a doki meg fogja neked mondani, hogy ő hogy látja, élhettek-e már nemi életet. Én is megkérdeztem és utána bátran álltam az együttléthez. Tudom, hogy nehéz kibírni, de a te érdekedben lenne jó. Ha gyógyszert nem szedsz, óvszert mindenképpen használjatok, ha csak nem akartok kistesót.
2009. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi 3 hét után bújtunk össze. Ha már nem vérzel és jól érzed magad akkor szerintem lehet. Síkosítót szerezz be, lehet, hogy fog kelleni.
2009. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A hat hetet érdemes kivárni, a gátseb mindenkinél más, én nagyon szétszakadtam kívül, belül ezért nekem még hat hét kivátra után is nagyon fájt, bármennyire is volt óvatos a férjem, a 8 héten voltunk úgy együtt ami már jó is volt,

2 hós kislány anyucija:)

2009. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogyha annyira nehezen bírjátok akkor pettingeljetek, vagy orálisan okozzatok örömöt egymásnak. A szülésnek is lehetnek szövődményei, melyek nem okoznak tünetet, ám a hat hetes vizsgálaton előjöhet. S ha van bent valami rendellenes a közösülés sokat ronthat a helyzeten. A szöveteknek kell az a hat hét gyógyulás. A szülés mindenhol műtétnek számít. Tessék komolyan venni!
2009. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivárjuk mindenképpen a 6hetes kontroll vizsgálatot.
2009. okt. 13. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Hat hét után.

Én megvártam a vizsgálatot hogy biztos minden rendben legyen.

Nekem fájni nem fájt csak az elsö pár alkalommal érzékenyebb,volt.

2009. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!