Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt mondta a védőnőm, hogy...

Azt mondta a védőnőm, hogy nem normális, hogy szülés óta még nem jött meg, hiába szoptatok aktívan. Szerintetek?

Figyelt kérdés
márciusban szültem
2013. júl. 9. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem öt hónapig nem jött meg szülés után. Ez teljesen egyénfüggő. Van, akinek hamar megjön, van, akinek majd csak miután befejezte a szoptatást (legyen az 10 hónap vag egy év).
2013. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Még csak négy hónapja szültél. Nem értem ezzel mi a baj? Van akinek a szoptatás alatt meg sem jön...


"A szoptatás és a menstruáció nincs összhangban

Sok nő esetében a szoptatás megszakad a peteérés idején, ami szabálytalan menstruációhoz vezet a tejtermelés alatt. A tejmirigy több váladékot termel, ami egy olyan anyag, amely a petefészek szerepét helyettesíti. A nők egy részénél a tüszőrepedés normális időközökben történik meg, a petefészkek mőködésétől függetlenül, míg másoknál egyáltalán nem jelentkezik. Így a szoptató nők esetében a szülés utáni első menstuáció változó időközönként jelentkezik: akár háromhetente is lehet menstruációjuk vagy csak 6 hónap múlva, illetve egyáltalán nem. "

2013. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor ideje egy képzettebb védőnőt keresni. Általában négy hónapnál előbb nem jön meg, szerintem e hó végén, augusztusban neked is meg fog.
2013. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én januárban szültem és még mindig nem jött meg, hála az égnek. A kisfiam születése után 8 hónapig nem jött meg. A védőnőd ostoba, már bocs. Van aki egész szoptatási idő alatt nem menstruál.

Ne aggódj, semmi baj nincs ezzel.

2013. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

én ianuárban szültem, szintén aktívan szoptatok, és még nem jött meg

a védőnő nem normális.

egyik gyerekemnél se jött meg 14 hónapnál elöbb

2013. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemnél 8 hónap telt el a szülés után. Szerintem nyomtasd ki a válaszokat neki. :-)
2013. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Jézusom! Szülés után 15 hónappal jött meg először nekem, akkor se rendesen. Most 16,5 hónapos a lányom és még anyatejes.

A védőnőt korrepetálni kellene. Nehogy megijedj! Inkább örülj neki, hogy így alakul(t), mert tényleg egyénfüggő a dolog. Van, akinek 6 hét után tér vissza, hiába szoptat éjszaka is.

2013. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem 13 hónapos volt a kisfiam mikor először megjött. Most 20, és még mindig szopizik, azóta is elég rendszertelen, de nekem előtte is az volt.

Szerintem ez teljesen normális, nekem eszembe sem jutott aggódni emiatt.

Sőt, még egyszer dokinál is voltam más miatt (akkor volt 1 éves a kisfiam), kérdezte az utolsó menzeszt, én meg mondtam, még szülés óta nem volt, és még szoptatok, nem szólt rá semmit, nem mondta, hogy ez baj lenne.

Szerintem is inkább a védőnő "tájékozottsága" miatt kéne aggódni.

2013. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én januárban szültem,és még szopizik a babám,de még nekem se jött meg!
2013. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7. hónapban jött. A 6.-tól kezdtük a hozzátáplálást, így akkor már kevesebbet szopizott. Amúgy szerintem a védőnődnek ilyenkor hozzád már semmi köze, csak a gyerekhez. Meg ő amúgy sem orvos, szóval akár csendben is maradhat. Főleg, ha hülyeségeket beszél.
2013. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!