Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésnél ha fájásokka...

Második szülésnél ha fájásokkal kezdődik akkor hány perceseknél érdemes elindulni a kórházba?

Figyelt kérdés
Van egy lányom vele fájásokkal kezdődött a szülés és 5-6 percesekkel mentem be. Kitágultam viszont császár lett a vége. Most vagyok utolsó idős terhes. Én 5 perces fájásokra gondoltam, hogy akkor indulok el 10 percre van tőlünk a kórház. Elég lesz így?
2013. júl. 28. 18:52
 1/9 péntek judit nikolet ***** válasza:
Persze ha olyan közel van a kórház akkor igen!!! Én is csak 5 perces fájásoknál mentem be.... " gyermekem van
2013. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a második 8 percesekkel kezdődött, 3 óra múlva lettek 5 percesek a fájások, és akkor indultunk. Tőlünk autóval 20 perc a kórház.
2013. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen vagyok, mert tőlünk is kb. 10 perc a kórház, és császárom volt.

Nekem azt javasolta a védőnőm, hogy akár 10-20 perces fájásokkal is el lehet indulni, hogy legyen idő mindenre, így nyugodtan megvizsgálhatják, milyen állapotban van a császáros seb, csinálhatnak még egy szívhangfigyelést, vérnyomásmérést, beérhet az orvosom, és eldöntheti, összejöhet-e a sima szülés, vagy megint felvág.

2013. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem mindkét szülés császárral végződött. Az első SOS császár volt, a második simának indult, de végül császár lett. Délelőtt fél 10-re értünk be, bent a kórházban még 2 órán keresztül 5 percesek, aztán 3 órán keresztül 1-2 percesek voltak a fájások, végül mintha elvágták volna, elmúlt minden fájásom egy derékmasszírozás következtében. Így is volt mindenre idő. Szerintem ráérsz 5 percesekkel menni, hiszen közel van a kórház.
2013. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, én az elsővel 6 percesekkel indultam, 20 perc volt a kórház, 3 percesek lettek mire odaértem, ez volt reggel 7-kor. Délután negyed 3-ra lett meg, mert az oxira rosszul reagáltam. Beálmosodtam, nem volt erőm, gáz volt, de végül kijött.

A másodikkal mondták, hogy na, én aznap ugyan nem fogok megszülni, de azért figyelgessem, hogy van-e fájás. Háát, mondtam, hogy még olyan sem volt, mint egy menstruációs fájás. Inkább csak keményedéseket éreztem. Na, azért mérjem. Gondoltam magamban, mit? Mindegy, kimentem a parkba sétálni, mert akkor már bent kellett lennem, és 4 perces "fájásaim" voltak. Visszamentem, szóltam, nevettek, hogy akkor nem lennék ilyen virgonc. Feltettek nst-re, és tényleg. :) De nem fájt. Fél 8-kor jött a doki, burokrepi, 21:21-re kint is volt a kisfiam.

2013. júl. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülés itthon magzatvíz elfolyással kezdődött és rá másfél órára meg is lett, így a második babánál mondta a szülésznőm hogy mivel az első annyira hamar meg volt, remélhetőleg a második hamarabb meg lesz, így ha bármi van rögtön induljak be a kórházba, így is lett jött 1-2 fájás, 10 perces különbséggel, aztán mentünk is befelé, és útközben a kocsinkba 2 percesek lettek, és végül meg is szültem összesen 40 perc alatt, szóval nekem bevált hogy a második hamarabb megszületik. Tőlünk kb 20 percre van a kórház, de most bent voltunk 7 perc alatt mert hajnalba jött rém a szülhetnék, és alig voltak az utakon, a férjem meg nagyon sietett a fájások sűrűsége és erőssége miatt.
2013. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Hát a lányomnál jól megszenvedtem mert nem akart a medencémen keresztül jönni.

Bár reménykedem még, hogy spontán fog születni a pici.

2013. júl. 29. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan közel a kórház, ráérsz :)


A második szülésemnél 1 órán keresztül voltak 5 perces fájásaim, közben az elsőszülöttel homokoztam, hintáztunk, elmentünk ebédelni, lefektettem, megvolt a délutáni alvás... Hiába melegvizeztünk 3x (közös fürdés, majd amikor megjött a felmentő sereg, egyedül), csak nem akart begyorsulni. Én 3 perceseknél hívtam mentőt (tőlünk is olyan távra van a kh, csak épp árvíz miatt le volt zárva az út oda), viszont mire kiértek és kimentem a lépcsőházba, beindultak a tolófájások. Szerencse volt, h a mentőben leálltak, mert 5 ujjnyival vettek fel a szülőszobára, és 20 perc alatt megszültem utána.

2013. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
JAj most látom h császér volt az első, akkor biztos kell vmi plusz vizsgálat, hogy lehet-e VBAC a második (ha jól értem, szeretnéd). Akkor tényleg menj be 5 percesekkel!
2013. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!