Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindulhat a szülés a 36. hét...

Beindulhat a szülés a 36. hét előtt, ez már lehet az?

Figyelt kérdés

35+4 hetes vagyok, és nagyon görcsöl a hasam. Időnként keményedik is. Tart egy ideig, aztán elmúlik, ez volt most háromszor egymás után, de nem tudom milyen időközönként. Reggel óta szét robban a fejem, és most pedig nagyon híg hasmenésem van, valamint hányingerem. A baba rengeteget és nagyokat mozog, fordul a hasamban. Még korai lenne szülni, ugye? Vagy ez már lehet az? Lezuhanyoztam, most elmúlt a görcs, de a fejem szét robban. Ha megszületne mégis a 36. hét előtt azt túl élné a babám?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Első babás kismama



2013. júl. 31. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb. a 27. héttől már túlélik a babák, 34. héttől már pont ugyanolyna, mintha időre született volna, így 35 hetesen már ragyogó esélyei vannak egy tökéletes életre! Ne aggódj! szerintem csak jóslózol, készülődsz a szülésre, de ez még nem az. A fejfájás pedig (legalábbis nálam) folyadékhiány jele volt, két jóó nagy pohár víz mindig segített 30 percen belül! :) Kitartás!


Csak hogy lásd, nem hasra ütöttem:

[link]

2013. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Túlélné, és valószínűleg semmi baja nem lenne, de papíron koraszülöttnek számítana. Indulhat hasonlóan szülés. Nekem egy időre elmulasztotta a rendes fájásaimat a zuhany. Ha visszajönnek, mérd az időt. De lehet, hogy én a helyedben bemennék a kórházba megnézetni, hogy mi van.

2013. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is voltak hasonló tüneteim és a nőgyógyász méhizom lazító gyógyszert irt föl, hogy ne induljon be a szülés. Én is pont ennyi idős vagyok most mint te.

2013. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit lepihentem, ettem egy rántottát, és egy túrórudit, ittam vagy fél liter folyadékot. Elmúlt a görcs, a fejfájás is, és a hányinger is. Most viszont eszméletlen fáradtnak érzem magam, szval lepihenek egy kicsit, de ezerszer jobban vagyok.

Köszönöm, hogy írtatok és segítettetek!

2013. júl. 31. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 34+5-re született a fiam, 2500 g-mal és 49 cm-rel. Minden előzmény nélkül egy hidegfront hatására megrepedt a burok, és megszületett. 10/10-es apgarral, 8 naposan haza is mentünk, csak ellenőrzésre tartották bent. Már 2,5 éves, makk egészséges, eleven ördögfióka. Most 38+5 vagyok, alig várom, hogy szüljek már, mert már lépni is alig bírok, nagy a baba, és nyomja a feje a szeméremcsontom... De ő jól érzi magát, hát ennyire különbözőek a terhességek. Folyamatosan az újabb koraszüléstől rettegtem, most meg már lassan túlhordom :) Kb 2 hete kezdtem jóslózni (3. baba, eddig azt se tudtam, mi az), és ugyanez megy, görcsök, keményedés, volt hogy rendszeres lett, aztán mégis elmúlt. Két nap nyugi, utána újrakezdte. Szóval igen, hogy életben marad, még csak nagyon korababának sem számítana, de lehet, hogy csak jóslók kezdődtek neked is! Izgulok, majd írd meg, mi történt!
2013. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Lepihentem kicsit, sokkal jobban vagyok, sőt most már neki is állok vasalni, most már az idő is jó hozzá, nincs olyan bazi meleg.

Most úgy vagyok, mintha nem is történt volna semmi. Hihetetlen. A baba sokat mozog, biztosan jól érzi magát, csak ránk ne hozná a frászt ilyenkor.

Köszönöm mindenkinek, hogy írt!

2013. júl. 31. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!