Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 2 centire nyitva van a...

Kelemen Szabina kérdése:

Ha 2 centire nyitva van a méhszájam akkor is 20 percenként kezdődnek a fájások, vagy lehetnek egyből 8 percesek is akár a semmiből?

Figyelt kérdés
Sokat keményedik a hasam olyankor nehezen veszem a levegőt is, és szokott fájni a derekam is, és a hasam alja, de már 3 hete nyitva vagyok 2 centire, sok jóslóm van, és netudom mikor jön az igazi fájás. A net azt irja 20 percenként kezdődnek, majd 15-10 perc, de azok a nők akkor kezdenek tágulni?

2013. aug. 13. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
bármi lehet, vannak néhányan oylan szerencsések hogy rögötn a toló fájások jönnek már mert ugy kitágulnak hogy nem is érzik.
2013. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem függ össze. Én 30 percesekkel kezdtem, majd 20, majd 15, majd 10, majd 5, majd 2 és egyetlen egy centit tágultam csak. Császár lett.
2013. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két vajúdásom 5 perces fájásokkal indult. Előjele (jöslófájás, nyákdugó távozás) egyiknek sem volt. Szóval nem biztos, hogy a klasszkus menetrend lesz nálad.
2013. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is sok joslom volt, aztan egyik pillanatrol a masikra indult be a vajudas 5-7 perces fajasokkal. Total zart voltam. 19 ora mulva lett meg a kicsikem, nehezen tagultam.
2013. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem azt jósolták hogy könnyü szülésem lesz mert már nyitva vagyok 2 centire és úgy tágulok hogy nem is fájt, de azóta sok jóslóm van.(bár ez nem biztos), csak azt mondták azért kedődik 20 percesekkel mert az 1-2-3 centire tágulás megy a leglassabban, utána gyorsabb.
2013. aug. 13. 12:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is két centire voltam nyitva, egyből 5 percesekkel indult és így is 16 órát vajúdtam. :)
2013. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
húúú az kemény :O de csak túl lesz rajta az ember. engem azzal vígasztalnak, hogy senkibe sem marad benne a gyerek :D 1 nap kín-szenvedést csak kibirok valahogy :D
2013. aug. 13. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Első gyereknél nekem így volt: 2db 15 perces, 3 db 7 perces majd 3 és két percesek.

A két percesek még több mint 4 órán át tartottak.


Harmadik gyereknél 3 db 10 perces volt, majd elfolyt a víz, egy óra múlva babáztunk.


A jóslók segíthetik a tágulást, de igazán a rendes fájások alatt tágulsz ki.


Fel fogod ismerni az igazi fájást, nekem mindhárom szülésemnél sok jóslóm volt, és ugye mondják, hogy a jóslók felerősödhetnek, nekem mindig MINŐSÉGILEG más volt a rendes fájás. Az első úgy hasított belém, hogy nem is volt kérdés: indul a móka...


Hány hetes vagy amúgy?

2013. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
38 hetes vagyok, 3 hete vagyok nyitva. ma pár órája fája derekam lent, és olyanokat keményedett a hasam hog sírva fakadtam levegőt se kaptam, és éreztem hogy elől a hasam alja kétoldalt szétfeszülne, aztán folyamatosan feszül ketté a medencecsontom és a derekam is fáj hozzá, időközönként, össze-vissza keményedek, de olyankor levegőt se kapok. a férjem tűkön ül, de nemtudom mit kell mérni, hogy kell mérni, mit kell érezni mennyi ideig, tanácstalan vagyok, olvasgatok róla, de nemtudom hogy ez az-e vagy nem. ja és egész nap enni se ettem, a közérzetem is rossz. :( várok hátha jön a fiam.
2013. aug. 13. 14:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülésem 8 perces fájásokkal indult a semmiből. Nem volt semmi előjel, nyákdugó. 16 órát vajúdtam a másodikkal, ebből az utolsó 4 óra 1-2 perces fájásokkal telt el, és szűk!!! egy ujjnyit tágultam csak, így császármetszés lett a vége. Az első is császár lett sajnos.
2013. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!