Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése "...

Akinek az első szülése " borzasztó" volt ( elhúzódó vajúdás, hosszú kitolás, hasbakönyöklés, kézzel tágítás, vágás- repedés. ), hogyan alakult a második szülés?

Figyelt kérdés

Az első szülésem borzasztó élményként maradt meg bennem( persze leszámítva a kisfiam kibújását)

16 órát vajúdtam, szinte végig oxytocint kaptam. Emiatt erős, gyakorlatilag egybefüggő fájásaim voltak. Nagyon lassan tágultam, ezért kézzel rásegítettek . A végén úgy kellett kikönyökölni belőlem a kisfiamat,mert semmi erőm nem maradt. Másfél óra volt a kitolás. Vágtak, repedtem, másfél órán keresztül stoppoltak. Napokig menni alig bírtam... Ez már több mint két éve volt. A mai napig bűntudatot van amiatt, hogy amikor megszületett a fiam, az volt az első gondolatom, hogy végre vége... Most megint babát várok, és szó szerint rettegek a szüléstől, rémálmaim vannak... Már a császár is megfordult a fejemben, csak azt a rengeteg megaláztatást ne kelljen átélnem...


2013. szept. 3. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia 29 óra volt a szülésem ebből 3 óra a kitolás vágtak repedtem szakadt a végbél és minden amit el tudsz képzelni én vért kaptam a lányom egyből inkubátorba vécummal szedték ki és könyököltek a hasamba 12 ember volt akkor a szülőszobán a férjem kiküldték szóval rettenetes volt ez 2 éve történt most 25 hetes kismama vagyok egyáltalán nem félek a szüléstől, de kíváncsian várom, ha az elsőt túléltem akkor a másodikat is túl fogom :)
2013. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az nem semmi... Sok sikert és könnyebb szülést! Ha még emlékszel a kérdésre, megírhatnád, hogyan alakultak a dolgok!
2013. szept. 3. 13:25
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Az első borzasztó volt! Senkinek nem kívánom! A második császár lett, mert levált a méhlepény. Megmondom őszintén nem bánom a császárt! Gyorsabban regenerálódtam mint az első sima szülés után! Egy megváltás volt! Lehet lepontozni!
2013. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Hát először is sajnálom, hogy ilyen nehéz volt Neked!

Amit nem értek, hogy amellett, hogy piszok nehéz szülésed volt, miért volt "megaláztatás"?

Én a helyedben mindenképp keresnék egy olyan orvost, aki nem csak szakmailag, de emberileg is normális, meg szülésznőt, mert az nem normális, hogy megalázzanak, akármilyen nehezen is megy a dolog!


Én a tárgyi részét nézve hasonlón mentem keresztül első szülésnél, 26 óra egyben.

Óriási különbség, hogy nekem természetesség párti az orvosom, tehát semmilyen mesterséges dolgot nem csinált egészen addig, amíg nem volt rá szükség, tehát én oxyt is csak akkor kaptam, amikor lelassult a baba szíve, ezért kellett gyorsítani, sürgősségi gátmetszést végzett (amúgy védelemmel ment volna). Nekem a "kikönyökölés" nem volt rossz élmény, hiszen azzal segített "kihuppanni" a babának végre, akit aztán sürgősségi ellátásban is kellett részesíteni. (Ma már 6 éves, minden ok vele).

Nekem egy év kellett, mire nem fájtam odalent, a repedés/szakadás/varrás miatt hetekig nem tudtam ülni stb.


Szóval nagyon hasonlít a tiédre, azt a fontos momentumot leszámítva, hogy nekem mindennel együtt jó élmény volt az a szülés is.


Biztatásként a második nekem sokkal könnyebb és gyorsabb volt, sikerült a gátvédelem is, egyedül a régi vágás mentén repedtem egy picit, mert sajnos ott már nem rugalmasak a szövetek többé annyira.


A harmadik meg még könnyebb szülés volt, gyakorlatilag villámszülés, 1 óra 40 perc volt az egész.


Én mindenképp javaslom, hogy keress egy megbízható orvost, aki természetesség párti, és a dolog pszichológiájában is tud segíteni, nem csak abban, hogy fizikailag "mit kell csinálni".

2013. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Elsővel iszonyú fájdalmaim voltak, bár azért csak 8óra volt a vajúdás. Kézzel tágítottak, vágtak, repedtem, sokáig varrtak. Könyöklés szintén volt. És akartak vákuumot használni, de végül nem tudtak,mert nem volt jó a gép....

Másodjára rettegtem előre! Császárt akartam végig, mert annyira féltem. Aztán jött egy hétfő hajnal, jöttek a fájások mind sűrűbben.. Vártam,hogy jósló vagy rendes. Rendes fájások voltak. Mire a kórházba értem, már 3percesek voltak és 9! centire voltam nyitva. :) Bő 1óra alatt megszületett a kislánykám :) Meg se kottyant :) kis repedést kellett csak varrni.

Elsö 4310gramm volt 54centivel, második 4kiló, 52centivel.

Ilyen könnyû szülést kívánok Neked is !

2013. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

többek között az volot a megalázó, hogy a 16 órából 13-at egy 6 ágyas vajúdóban kellett CTG-re kötve feküdnöm, a férjem egy kis sámlin görnyedt végig. A többi ágyon császáron átesett anyukák voltak. Mivel erős fájásaim voltak, néha felszisszentem, sóhajtottam(nem kiabáltam, nem voltam hangos) A szülésznők többször rám szóltak, hogy maradjak teljesen csöndben, hogy a többi anyuka tudjon pihenni. talán, ha fogadtam volna szülésznőt, előbb jutok egy ágyas szülőszobához???? Aki élt és mozgott, állandóan megvizsgált. ha nyílt az ajtó, már tettem szét a lábam...

2013. szept. 3. 13:52
 7/16 anonim ***** válasza:

Biztos az is hozzá tartozik, hogy a választott szülésznő miatt én csak az utolsó 3 és negyed órát töltöttem a kórházban, azt is a szülő szobán. Onnantól hogy beindult a szülés, telefonon értekeztünk vele, és amikor kellett, mondta hogy mit csináljunk, mikor üljek kádba, mikor mit egyek stb, ezért is valószínű, hogy jobban bírtam. Amikor beértünk, szeretettel fogadott, egyszer megvizsgált, és hívta be az orvost, amikor szükség volt már rá (tudja, hogy az orvos 20 perc alatt ér be), ő is csak egyszer vizsgált meg, aztán hagytak vajúdni, beültek a szoba sarkába, időnként ellenőrizték a szívhangot kézi figyelővel, én meg alternatív testhelyzetekben vajúdtam, illetve a kitoláshoz is többször váltottunk helyzetet, nekem is több mint másfél óra volt.


Szóval nagyon nem mindegy, hogy bánnak az emberrel, nem tudom milyen városban élsz, és ott mire van lehetőség, de legalább egy megbízható bába vagy dúla legyen melletted, ha már orvosból nincs választék.

Hiszen az ember szülés közben baromi kiszolgáltatott helyzetben van.


Kívánom a legjobbakat!

4

2013. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Teljesen más volt. Az első nekem is rémes volt, indított szülés, 8 óra oxytocin, egymásba folyó fájások órákon keresztül, rengeteg öltés gátmetszés után. Legalább a kézzel tágítás kimaradt. Ezzel szemben a kicsi magától elindult, 5 perces fájásokkal értem be a kórházba, ahol 3 óra múlva megszületett a lányom gátvédelemmel. 3 óra múlva simán ülve szoptattam.

Hidd el, megértelek, én is rettegtem már előre mi lesz. Sőt, gondolkodtam a programozott császáron is. Ha van orvosod, beszélj vele, nekem szerencsém volt, az utolsó hetekben végig nyugtatott.

2013. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az első hasonlóü volt, mint neked, a második maga a csoda!!

Igaz, 24 órán át tartott, de 6 ujjnyi tágulásig (akkor repesztettek burkot,m már jöttek a tolófájások) szinte fájdalommentes, 20 perces kitolás (gátvédelemmel!), semmi hasbakönyöklés, semmi CTG-re nyomás, vagy siettetés - azonnal mellre tehettem a fiam, a méhlepénnyel is vártak, nem húzták ki belőlem. Gyönyörű volt. Azóra is minen nap végigélem :)))



Hol szültéle lőször? Én most dúlát fogadtam és nagyon jó volt ;)

2013. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
1 ső vagyok, minden képpen meg fogom írni hogy milyen volt. :) könnyű szülést mindenkinek
2013. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!