Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogyan készült a szülésre...

Ki hogyan készült a szülésre lelkileg? Milyen pozitív gondolatokat ébresztettetek magatokban, hogy ráhangolódjatok?

Figyelt kérdés
Szeretném azt a napot kiegyensúlyozottan megélni - nempedig kapkodva - idegesen! Tapasztalatok?
2009. nov. 2. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


sok minden függ a szülésznőtől meg a nődokitól. A szülés nem egy "rákészült" pillanat. A híresztelésekkel ellentétben a vajúdás FÁJ.

2009. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak elkeseríteni, de ideges leszel, az tuti. Ha még nem szültél, fogalmad nincs mit kell csinálni, rohangálnak az orvosok, a szülésznő, nem tudod mi következik, stb...

Az a lényeg, hogy pozitívan kell hozzáállni. Nekem fogalmam nem volt, mi jön, mi lesz, de csak arra gondoltam, hogy mindjárt vége, és ott lesz velünk a babánk, és milyen jó lesz.

Nekem könnyű szülésem volt egyébként, mindenkinek ilyet kívánok.

2009. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bízz a körülötted lévőkben, engedd el magad, koncentrálj a babára és légy büszke magatokra! Nekem így lett szép szülésem, pedig nagyon féltem tőle. Gondolj arra, hogy "dehát, itt vagyunk, erre vágytunk!". Fáj, igen. Nagyon fáj. És akkor mi van? Most 4.5 hónapos a babám, és néha majd leszakad a derekam, a karom, fáj a szemem az éjszakázásoktól -és? Kit érdekel? Majd elmúlik, ahogy jött. A bébi pedig csodálatos, értelmet ad az életednek. Ezekre gondolj.
2009. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért én minden kismamit felkészítenék a későbbi dolgokra is. Éjszakázások, babasírás, és igen, vannak napok, amikor legszívesebben feladnád. Ez mind -mind hozzátartozik. Ettől vagyunk anyák, hogy át tudunk lépni ezeken, egy pasival ellentétben (és tisztelet minden kivételnek), akik3 óra múlva bedobnák a törülközőt. Amikor vajúdsz, gondolj arra, hogy a baba épp olyan izgatott ott bent és épp annyira meg akarja tudni, hogy "mi lesz ennek a vége"?:) A tolófájásoknál pedig arra gondolj, hogy hamarosan minden fájdalomnak vége, és Tiéd lesz az a kis csoda , aki benned nevelkedett!!:)
2009. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azzal "tréningeztem" magam előtte, hogy ez max. 1 nap lesz, és utána szuper lesz minden, és amúgy is kemény csaj vagyok, és mindenki megszül valahogy.

Aztán amikor egyik reggel arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvíz, akkor rettenetesen ideges (vagy izgatott?) lettem. Végül az egész sokkal-sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam, és a következő napok sem felhőtlen boldogságban teltek el, hanem örültem ha ki bírtam menni wc-re, a szoptatás borzalmas volt, a baba besárgult, na szóval minden összejött...De nem mindenki ilyen szerencsétlen. :-)

2009. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 3. 10:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!