Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S. Letezik, hogy kemenye...

S. O. S. Letezik, hogy kemenyedesekkel indul a szulesem? Fajasok nelkul? Folyamatos kb 6 percenkent kemenyedik.

Figyelt kérdés

2 napja "egyfolytaban" kemenyedik a pocakom. 36+2 vagyok.

Egy feloraja merem milyen idokozonkent es azt tapasztalom, hogy kb 6 percenket jelentkezik es kb 45 mpig tart. 2 ilyen kemenyedes kozott mozog a babam. Alapbol kemenynek erzem a pocim szal eleg nehez eszre venni a kemenyedest, olyankor kellemetlen es nem mozdul a baba.

VAn akinek igy indult be a szulese?

Egyebkent langyos furdot vettem mar de semmi sem valtozott. Nem tudom mi tevo legyek... tapasztalatlan vagyok... elso baba.

Akinek van ilyesfele tapasztalata kerem irjon!


2013. szept. 14. 06:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg egy par info kb masfel napja az elo tejem nagyon folyik. (20 hetes korom ota van, de most kezdott az h joval tobb folyik mint eddig)

Szorulassal kuzkodtem, most pedig naponta tobbszor kell nagy wc-znem. kb 1 hete.

2013. szept. 14. 06:39
 2/10 anonim ***** válasza:

4 éve szültem, akkor volt egy kismama, akinél csak a tolófájások okoztak fájdalmat. A keményedések miatt jött be, ott derült ki, hogy már 3 ujjnyira nyitva van. Szerencsés volt, mert fájások nélkül tágult.

Szerintem a biztonság kedvéért nézesd meg magad az orvosoddal.

2013. szept. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem a 2. kislányommal volt úgy,hogy reggel felkeltem,elvittem bölcsibe a lányom és éreztem hogy folyamatosan keményedek,mentem pont vizsgálatra ott mondták hogy rendszeres keményedéseim vannak,jobb ha szólok az orvosomnak,megvizsgált egy ujjnyira voltam kitágulva,de semmi fájásom nem volt csak a keményedések,amik még mindig 2 percesek voltak,mondta a doki,szerinte ebből baba lesz ma,de én nem akartam befeküdni,mondtam,ha kell jövök, elmentem még nagybevásárlásra stb. 11-kor éreztem úgy hogy na most már bemegyek, a baba 3 órára meg is lett,fájásokat talán olyan 1 óra körül kezdtem érezni,ja és a kiírt időpont előtt 2 héttel voltam,írj majd mi van veled
2013. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Uh az igen :O

Nalam az elmult oraban ilyen idokozonket voltak a kemenyedesek.

12:00

12:06

12:12

12:18

12:23

12:29

12:39

12:46

12:53

1:00

(Amerikaban elek)

Varok egy kicsit, hogy mik lesznek a fejlemenyek aztan meglatjuk! Remelem jon meg valasz!

2013. szept. 14. 07:07
 5/10 petera6 ***** válasza:

Tapasztalatom nincsen, de én is azt tanácsolnám, hogy menjetek be az ügyeletre, és inkább kukkantsanak rád. Lehet semmi, csak nő a baba vagy ő feszülget odabent, de ezt inkább mondja ki egy doki.


Drukkolok! :) 36. betöltött hétnél már nagy baj nem fog érni valószínűleg, de azért még pár hetet inkább maradjon a baba, ha van rá lehetőség :)


38+4 hkm

2013. szept. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kb 45 mpig tart egy kemenyedes amikor hosszabb ido van ketto kozott akkor tovabb kb 1- masfelpercig tartott.
2013. szept. 14. 07:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek elöfájások, de ezek könnyen el is múlhatnak.

Keményedés is egy fájás csak annyira gyenge, hogy még nem fáj.

Nekem 30-ik héttöl szinte rendszeresen voltak, a magnézium sem sokat gyengített rajta, 3 újnyira nyitva voltam, az orvos koraszülésröl beszélt, a ctg minden alkalommal mutatta a rendszerességet. Aztán kb 38-ik héten elmúltak, eltüntek és a szülés napjáig egy aprócska keményedésem sem volt. A szülés 42-ik héten volt, akkor beküldtek indítai, de magától ott a ctg-n beindult, olyan erös hírtelen fájásokkal hogy nem lehetett eltéveszteni és 4 óra múlva meg volt a baba.


De kb 8 hétig tartó keményedések nagyon erösek voltak. Néha a boltba jött rám, va´sároltam és megkellett állni, mert fájni nem nagyon fájt de nem tudtam mozdulni, mert egész testem egy nagy kemény valami lett. több magnéziumot toltam le, és kb 15 perc után engedett.

2013. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 41 hetes voltam a 2. babámmal, amikor 5 percenként keményedtem 3 óraja tartott, így bementünk a kórházba, ahonnan már nem engedtek haza egyben, de mire bertünk ritkultak, majd elmúlt. Ez pénteki napon volt. Hétfőn kaptam meg az időpontot, az índításra, ami kedd 6 óra volt. Erre az én kicsikém hétfő éjjel 11:50-kor 2 perces fájásokkal indúlt kifele. 20 perc múlva már állni nem bírtam a fájás alatt olyan erős volt. Mégis reggel 7:45-kor született meg a kisfiam... Legalább indítani nem kellett... :) Én mindenesetre bementem, neked is ezt tanácsolom, esetleg egy meleg fürdő, ha fájás, akkor az ráerősít, hajósló, elmúlasztja. Nekem nem volt rá lehetősegem, mert nap közben volt a párom munkahelyén, de lehet egy próbát megért volna...
2013. szept. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is keményedésekkel jött a második babám, a tágulás szinte egyáltalán nem fájt, csak a tolófájások.

Egy jó teszt: ha meleg vízbe ülsz (zuhanyzod a hasad) és elmúlik, lassul, akkor előfájás, hogyha erősödikaz intenzitása/gyorsul, akkor igazi fájásról van szó.

2013. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Meg egyben vagyunk. Ma mar egyre tobbszor erezte gorcsoles szerut es nyilalast de teljesen rendszertelenul. Sot de fokent csak delelott. A picikem sokat ficankol. Vszinuleg csak joslo lehetett... bar nem ertem miert vt ennyire rendszeres. Ma mar nem kemenyedtem olyan sokat. Meg egyszer Koszonom a valaszokat.
2013. szept. 15. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!