Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Péterfy kórházba mi kell a...

Péterfy kórházba mi kell a mamának illetve babának?

Figyelt kérdés
akik itt szültek kérem irják le miket kell bevinni.köszönöm
2013. szept. 20. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, ketszer is itt szultem, legutobb 2 hete. Magadak mindent vinni kell, tehat: haloing, kontos, zokni, bugyi, betet (tenat javasolja, de en jol megvettem, kozben meg alig vereztem, a sima ejszakai always is sok volt neha, de tenyleg inkabb legyen tena, mert az elsovel meg az kellett volna inkabb), tisztalkodasi szerek, pipere cuccok, evoeszkozok, pohar, papucs, nemi nasi, asvanyviz, szoptatos melltarto betettel (bar ez is attol fugg, inkabb legyen mint ne, nekem pl nagyon "eresztos" a mellem) torolkozo, wc papir, zsepi. Lehet hagytam ki valamit, gondold vegig egy napod felkelestol lefekvesig, es akkor meglesz, hogy mik kellenek. A babanak ruhat benn adnak, sot, nem is engedik hogy sajatot adj ra amig benn vagytok, csak a hazamenesre kell vinned. Neki meg pelust, meg popsitorlot kell vinned, mert popsikrem es alkohol is van ott. Konnyu szulest :-)
2013. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

koszi szepen! akkor megvan mindenem mar! :) meg egy kerdesem lenne hogy te alapitvanyi szobat kertel? ha igen mikor kellett szolni hogy odamennel es mikor kellett, hogyan (hallottam hogy utalni?) es mennyit fizetni?


dokik rendesek? ha nincs fogadottam is normalisak velem? es mennyit illik adni a dokinak szulesznek, csecsemosoknek ilyenkor? bocsi a sok kerdesert, de begre valaki ir aki itt szult par hete :D

2013. szept. 20. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott dokim volt ott, de en ott amugy is csak nagyon korrekt kedves dokikkal, es szulesznokkel talalkoztam, annak ellenere is, hogy utobbit nem fogadtam, es vegulis penzt sem kaptak, lehet szemet dolog, de vegulis a munkajukat vegzik. Viszont tenyleg mindenkivel abszolut elegedett voltam, a noverekkel, a csecsemosokkel. Mar elso alkalommal is (bar a dokim ugyanaz maradt), igaz akkor azert talalkoztam mogorva noverekkel, de azota valami nagy valtas lehetett, mert tele vannak fiatalokkal, akik meg lelkesek. Szoval en elegedett voltam. Azt, hogy alapitvanyi szobat akarok e, akkor kerdeztek meg, mikor vettek fel az osztalyra szules elott. Egyebkent abban voltam, kifogtam egy borzaszto szobatarsat, de a sajat zuhany, es wc sokkal kecsegtetobb volt annal, hogy ne tudtam volna azt a 3 napot kibirni. A 2 agyasban 5000 ft egy ejszaka, az egy agyasat nem tudom. En egy papirkat kaptam, hogy ezen meg ezen a bankszlaszamon lehet utalni. De par honapja egy ismerosem meg csekket kapott, lehet, hogy direkt igy kerte, nem tudom. Ha tudok meg segiteni, szivesen valaszolok. Mikor szulsz amugy?
2013. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

es mi van ha nem fizetem ki ha utalni kell majd kesobb? :D na joo viccelek, de megis.... :P


meg azt akartam kerdezni h textilpelus kell e a kicsinek, illletve hogy mukodik egesz nap veled van? neked kell mindent elsore csinalnod? felkapni ha sir, ciciztetni, pelenkazni, koldoket apolgatni? teljesen parazok mi van ha nem fogom erezni hogy megis mi a baja miert sir :(. ugy hallottam nagyon szopis parti a korhaz, ennek ellenere lehet bevinni cumit? nekem van egy avent mellszivom,de fog sincs hogy kell hasznalni, mert ugy vettem kez alol, lehet meg sincs minden tartozeke nem tudom, ezt vki megmutatja hogy kell csinalni, sot muszaj leszivni a tejecsket? sterilizalasra h van ott lehetoseg?


es ki volt a dokid? :) remelem kifogok egy rendes orvost. 6het mulva a korhazba kell menni varratszedesre? miert nincs felszivodo varrat inkabb :(


koszi-koszi-koszi a rengeteg segitseget :) egyebkent nov 8ra vagyok kiirva, de sztem oktober vege lesz, gondolom nstn majd meg tudjak majd jobban mondani hogy megis mi van hamarabb szulunk-e.


ja meg egy kerdes...apas szulesnel vmi papucs kell apanak, vagy zacsi a cipore, ha utobbi akkor azt adnak v vegyek a patikaba elotte?

2013. szept. 21. 03:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azert van ez az utalos modszer, mert nem tudom melyik evben vezettek be, hogy a vip. szobakert nem kerhetnek kotelezoen penzt a korhazak, szoval ha nem fizeted be, a te dolgod, nyilvan nem tudjak majd leverni rajtad, es nem is fogjak, ezert van ez az alapitvanyi rendszer, ami amolyan adomanykent mukodik, e ugyis a kh kapna. Mellesleg en sem sietek a fiezetessel, eleg volt a magandokit kifizetni, szerintem a jovo honapban megkapjak :-) Nincs semmilyen idoponti megkotes, nem is mondtak semmit, ha felev mulva kapjak, nekik az is mindegy szerintem. Mindem ember ugy szamol el a lelkiismeretevel ebben a tekintetben ahogy tud.

Ja, igen, textilpelus is kell a babanak. Veled van egy szobaban ejjel nappal, kiveve ha este/ejszaka szulsz mert akkor elso este hagynak pihenni, mondjuk en delben szultem es ejfelkor jott a csecsemos nover, hogy akkor elviszi a gyereket, hogy tudjak pihenni. Persze eppen aludt, en is, mondom nyugodtan maradhat, mert 1-2 es felkel enni, de csak elvitte az alvo gyereket. Persze 1,5 ora mulva hozta is vissza, a gyerek uvoltott az ehsegtol, szoval sok ertelme nem volt.

Igen neked kell mindent elsore csinalni, de meg fogjak mutatni, hogy pelenkazd, meg a koldokapolast, ha kell szoptatasi tanacsado megmutatja a helyes mellretetelt, es szoptatasi technikakat. Nem lesz leanyalom, arra keszulj, de ha belejottok, a vilag legtermeszetesebb dolga lesz a szoptatas. Tenyleg nagyon szoptataspartiak, nem is szeretnek hallani arrol, hogy valaki mar az elejen feladja, vagy egyaltalan meg se probalja, hidd el, elso lanyommal 2 estet ultem vegig a csecsemoosztalyon, mert nekem meg ugy be volt durranva a mellem, hogy segitettek fejni, meg masszirozni, hat, hallottam hogy szidjak azokat az anyukakat, akik nem tudtak, vagy akartak szoptatni. A cumit be se vidd, en is cumiellenes vagyok ugyan, de a szobatarsamnal amikor meglattak, hogy ott a cumi, kozoltek vele, hogy bele ne tegye a gyerek szajaba. Sterilizalasra ott nincs lehetoseg, es nem partoljak a fejest sem ujabban (az elso gyerekemnel ez se volt igy, mert ott legalabb a kezi fejest megmutattak, es adtak steril poharat, hogy abba fejjek), most meg csak azert kaptam ejszaka egy kis forro vizes borogatast, mert a nover megnyomkodta a mellem, es megsajnalt, annyira forro, es kokemeny volt, szegeny gyerek bekapni se tudta rendesen.

Altalanossagban minden doki kedves, varratszedes nem 6 het mulva van, hanem amikor kiengednek, aznap, es a varrat milyensege is attol fugg, mekkora metszesed volt, es mennyire szakadtal szet. Nekem pl elso lanyommal nagy metszes volt, belul is kicsit repedtem, uh. 2 varratom volt amit ki kellett szedni, most alig vagtak, nem is repedtem, uh.csak felszivodo varratokat kaptam.

Apas szuleshez ott van egy automata a szuloszobak elott abbol kell felszerelet venni (kopenyy + papucs + maszk + fejre sapi) 500 ft ha jol emlekszem, de ott ugyis elmondjak.

2013. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huuuha koszi szepen :) azt hiszem mindent megtudtam :) de azert irok privatot :D
2013. szept. 21. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!