Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek harántfekvéses...

M. Viki kérdése:

Volt valakinek harántfekvéses babája?

Figyelt kérdés

Az én babám harántfekvésben van. Október 11-re van kiírva a szülés időpontja. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen a szülés menete, stb. Sajnos a neten azt olvastam, hogyha beindul a szülés, akár életveszélyes is lehet. Anyukám olyat is hallott, hogy vannak olyan állat orvosok, akik fogják, felnyúlnak és megfordítják a babát, hogy fejvégű fekvésben legyen. Létezik ilyen tényleg? Nagyon aggódom a kisbabám miatt. Azt is olvastam, hogy ez harántfekvés 0,5% gyakoriságú, és legnagyobb részt iker terhessénél fordul elő. Szóval sajnos pont beleestem ebbe a fél százalékba. Nagyon félek az egésztől.

Várom a tapasztalatokat (akár orvosét is)!

Előre is köszönöm!



2013. szept. 30. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
nem akarok baromságot írni,de úgy tudom harántfekvésnél mindenképp császároznak
2013. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 málna_ ***** válasza:

Bár nekem még messze a szülés, még csak a 25. héten vagyok, de nekem is így fekszik.

Ha így maradna, akkor egyértelműen császár lenne.

Valószínűleg nekedis az lesz, ha addig nem fordul be.

Kicsi már a helye, de azért még befordulhat.


Egyébként pedig ne olvasgass a neten, minden rendben lesz :)

2013. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az 5-6. honapban fekudt harantban a baba, en nagyon rosszul viseltem. Szerencsere befordult,azota mar meg is szuletett normal uton. De akkor nekem is azt mondta a doki, hogy csaszar (kulfoldon). Viszont ha okt.11-re vagy kirva es esetleg nagyobbat is mutat az uh a korahoz kepest, akkor lehet, hogy jobb lenne ha a doki nem varna meg, hogy magatol meginduljon a szules, hanem megbeszelnetek egy napot es akkor szuletne a baba.
2013. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első fiamat befordította a doki a szülésnél. Nem mondom,nagyon fájt, de a beleegyezésemmel csinálta. A fiam tejesen egészséges,semmi baja nincs.

Második fiam is harántfekvéses volt,de az utolsó héten befordult.( mégis császár lett a vége)

De az orvos úgyis látja,hogy mi a helyes a te esetedben. Akárhogy is dönt (döntesz) fantasztikus élmény marad!

(Most a pici lányomat várom aki teljesen jól fekszik. És október 10-re vagyok kiírva.)

2013. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
befordításos módszert nem nagyin ismerik, vagy nem használják az orvosok. Ha a baba nem fordul be,akkor automatikusan császár lesz. Szüléskor is befordulhat a babád,vagy beszéld meg vele vagy praktikák vannak rá, ami nem mindig válik be.
2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy az a gond, vagy hát nem is tudom, hogy gond-e, hogy nincs fogadott orvosom. A párommal nem szerettünk volna.

Ha jól értelmeztem, akkor talán megkérdeznek engem, hogy megfordíthatják-e a babámat, vagy nem. De lelkileg már a császárra készültem fel. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz a babával is meg a szüléssel is. Már alig várom, hogy babázhassak. :)

2013. okt. 1. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
3.vagyok, megkérdezhetem ogy született végül a baba?:)
2013. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!