Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés császár...

Természetes szülés császár után milyen? Ki mit tapasztalt nehezebb könnyebb?

Figyelt kérdés
Az orvosom mondta hogy ha nem lesz gond mehet természetesen. Két éve volt császárom, és bár hamar felépültem nem szeretnék még egyet. Milyen a természetes szülés egy császár után?
2013. okt. 22. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt jó. Maga a szülés gyorsan ment, de ebből lett a gond, a szöveteknek nem volt idő tágulni, a császár hege szétvált. Úgyhogy utána vittek a műtőbe. Olyan volt, mintha duplán szültem volna.

A hasi sebet nem éreztem nagyon gáznak, nekem a gátseb ezerszer jobban fájt, azt szívesen kihagytam volna.

Ja, és 5 és fél év telt el a két szülés között.

2013. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam 2 év és 3,5 hónap van a 2 lányom között, első császár, második sima szülés volt. Nálam minden rendben ment, igaz nehezen tágultam (az első is emiatt lett császár) a hegemet nem nézték szülés közben mondván nem tudják megnézni, de minden rendben volt 14 órát vajúdtam, majd vacuum-al rá segítettek. Szülés után kézzel megnézték egyben van a császár heg (rendben volt) utána eléggé fájt a gát seb, de amint kiszedték a varratokat már nem volt vészes.

Én nagyon örülök hogy sikerült természetesen megszülnöm a második lányom! :)

(az elsőt is sikerült volna szerintem csak ott nem adtak oxitocint, magam se értem miért, a 2 leányzó nem ugyanabba a kórházban született)

2013. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, sajnos segíteni egyelőre nem tudok... Nekem már volt természetes szülésem császár előtt, aztán a második szülés a baba egészsége érdekében programozott császár lett, most pedig sima szülésre készülök a császár után. 2 év és négy hónap lesz a császáros szülés és a mostani között.
2013. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

A három szülés közül a császár utáni sima szülés volt a legszebb. Azt mondhatom, hogy élmény volt, pedig nem gondoltam volna, hogy így lesz. Öt óra alatt meglett a kislányom. Elég intenzív volt, sokkal jobban fájt, mint az első sima szülésem, mondjuk, fele annyi ideig is tartott. A heggel szerencsére nem volt gond (annak ellenére sem, hogy az utolsó uh-n nagyon vékonynak mérték). A gátsebem sem volt vészes, öt hete szültem, és már alig látszódik. A felépülés meg álom volt a császárhoz képest, szülés után 2,5 órával lezuhanyoztam, majd egyedül sétáltam le a szülőszobáról a gyermekágyas részre (nyilván kísérettel, de nem kellett tologatni stb.).

Szóval ha minden rendben, akkor megér egy próbát a dolog. :)

2014. jan. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!