Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a párja csak hétvégente...

Akinek a párja csak hétvégente, vagy még ritkábban jár haza, mikor veszi ki azt a pár napot a baba születése után?

Figyelt kérdés
A párom kamionozik, ketten vagyunk a fiammal,hétvégente jár haza. Jön a tesó és felmerült, hogy mikor vegye ki azt az azt hiszem 5 napos szabit ami jár. A nagy el lehetne anyukámmal amíg a kórházban vagyok, vagy az apjával. Ki hogy oldja meg?
2013. nov. 1. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én párom anno is csak hétvégén volt itthon, amikor megszületett a második lányunk. Mivel akkor kezdett egy új munkahelyem másik városban még próbaidőn volt, szabadság tehát nem járt + a szülésem egy 3. városban volt, hogy bonyolítsuk a helyzetet, nagy távolságokra. Mivel az az 5 nap a törvény szerint jár a szülés utáni ügyintézésre és gondolom az 'összeszokásra', a férjed munkáltatója sem tagadhatja meg, főleg ha jelzitek előre (bár pontosan nem lehet). A páromnál - miután szabija nem volt - a szülés körüli utazgatásnál elment 3 nap és utána már csak kettőt tudott velünk és az ügyintézéssel tölteni. Ez nagyon kevés volt, még az 5 nap se sok! Az is lehet, hogy a férjed munkáltatója csak egyben adja ki az 5 napot. Mivel gyorsan érvényét veszti, szerintem nagy hiba ha nem éltek vele!

[link]

2013. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen ! Mindenképp élni szeretnénk vele, csak felmerült, hogy a hazaérkezés után veszi ki és nem akkor amikor megszületik a kicsi. Nem tudni, mennyit leszünk bent (remélhetőleg a minimális időt), de viszont a nagyobbnak meg csak jobb lenne addig apával. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ki hogyan oldotta ezt meg.
2013. nov. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!