Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha betöltöm a 40. hetet,...

Fcsenike kérdése:

Ha betöltöm a 40. hetet, meddig kell még várni? Kinek hogy indult amúgy és mikor?

Figyelt kérdés
Első baba, Honvédkórház (ha ez számít). 38+6 hkm

2013. nov. 9. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem állj úgy hozzá, hogy addig szépen megszülsz, mert a legtöbb dolog agyban dől el.


Hogy mi van a Honvédban, azt nem tudom.


Ahol én legutóbb szültem (Szt Imre), ott úgy van a protokoll, hogy betöltött 41-en be kell feküdni, és 41+3-nál indítanak.

De! Velem csodák csodájára vártak (hosszú hétvégés ünnep volt), 41+6-on spontán megszültem.

2013. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy agyban dől el!

Én az elsőt túlhordtam, a másodiknál már paráztam a túlhordástól. Az orvos azt mondta, max egy hetet várnak, utána indítanak. Betöltöttem a 41. hetet, befektettek a kórházba, azt mondta az orvos, másnap reggel 8-kor szülőszoba, és indítják.

Na, az én babám beijedt, és még aznap éjszaka megszületett...

Ne gondold előre azt, hogy túlhordás lesz, csak arra gondolj, idejében jön majd a baba, és minden rendben lesz!

Kitartás!

2013. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Imádtam a babámat a szívem alatt hordozni, szóval én soha nem vártam, hogy jujj minél előbb megszüljek. Óriási hasam volt, az orvosok állandóan siettették volna a szülést - én még "ráértem"

40+3. napon szültem.

Előző nap NST után azt mondta a doki, hogy reggel 7-re menjek vissza ÉHGYOMORRA. Ettől úgy beparáztam, hogy éjfélkor elfojt a magzatvíz.

2013. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40+5nél indult be a szülés fájásokkal, 19 óra múlva, 40+6ra megszültem.
2013. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miután betöltöttem a 40. hetet,naponta kellett nst-re járnom.Már az első reggel bentfogtak,40+1 hetes voltam.Azonnal császároztak,mert gond volt,a szívhangja többször is leesett,a doki nem kockáztatott.

Nem gondoltam,hogy túl hordom majd.Már a 37-38. héttől minden nap csak a jelet vártam,és készültem a rendes szülésre.Homeós bogyókkal,teákkal,stb,stb...Biztos voltam benne,hogy simán szülök,még a 40. hét előtt.

Nem értek egyet a "fejben dől el minden" dologgal,mert bármi történhet,és a genetika is ott van.Anyám minden gyerekét túlhordta,én is,nővérem is,nagymamám is.Ez egy ilyen dolog.

2013. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!!
2013. nov. 9. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:

1.magyaroroszag 40 het befektettek 40.5 inditas tobb napos kinlodas utan megszuletett

2. kulfold magatol 42.1 het semmi gond nem volt nem kelett korhazba fekudni szerencsere

3.42.3 het gyors spontan szules otthon szuper nagyon szep szules a nappaliban kulfoldon lesznovel

2013. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41-42. hétig várnak az inditással,de magátol is beindul ,majd addig
2013. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5ös,

abban igazad van, hogy sok minden genetika, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a nők legnagyobb részére igen nagy hatással van saját anyjuk illetve nagyanyjuk szüléstörténete, főleg ha jó kapcsolat a női felmenőkkel. Vagyis tudod, hogy anyád és nagyanyád is túlhordta őket, tehát Te is túl fogod... Ez is agyban dől el. Persze indirekt módon.

2013. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes. Mert mikor voltam a kórházban ctg-n, akkor volt ott egy nő, akit indítottak 40+2-re. Az lenne a legjobb. Nem kéne még heteket várni. Köszi a válaszokat. Remélem beindul a héten :)
2013. nov. 10. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!