Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól fogadjak látogatókat?

Mikortól fogadjak látogatókat?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok és már azon agyalok, hogy mikortól fogadjam a látogatókat. Szívem szerint csak a 2. héttől engedném, hogy jöjjenek. Addig szeretnék meghitten csak hármasban lenni a családdal. A sok hülye vírusról nem beszélve. Hogy mondjam meg nekik,hogy ne is legyen bántó. Ti mikortól fogadtátok őket(a szűk családot leszámítva)?
2009. nov. 18. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 2 hét is elég rövid idő, azt el kell mindenkinek fogadni! Ilyen időben, ilyen vírusok mellett több is lehetne, de nem akarok okoskodni, mert én sem tudom, hogy fogom betartatni pár hét múlva... Szívem szerint legalább 4 hetet várnék. Elég lesz a szűk család addig! :))
2009. nov. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ez nem jött össze hogy én-mi mit akartunk. Még a szűk családi körbe tartozók is jöttek nem számított hogy betegek mag ilyenek. A távolabbi rokonok is csak özönlöttek mint a legyek bejelentés nélkül
2009. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én szivem szerint az első 6 hétben nem fogadtam volna senkit de néhány kedves rokon már 2 hetesen jött hívás nélkül mikor fiam megszületett. Mérges is voltam és megfogadtam ha második babám lesz én mondom mikor jöhetnek. Lányomnál a első 6 hétig senki sem jött csak anyumék és tesómék.
2009. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nyáron szültem,szerncsére semmilyen járvány nem volt.

Amikor hazajöttem aznap jöttek anyósomék(hoztak fincsi ebédet)és beállítottak a szüleim.(ők is hoztak kajcsit)

Baromi nyomott voltam,de azért örültem nekik.Szerencsére nem maradtak sokáig.Utána volt,hogy napokig senki nem jött de volt olyan is ,hogy többen egy nap.Én igazából nem bántam.Amúgy a nagy fiam iskoláskorú és bármikor hazahozhatja a bacikat!

De szerintem ha így gondolod akkor kérd meg őket,hogy még nem szeretnél látogatókat fogadni,ezt bizti meg fogják érteni!

2009. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A születést bejelentő SMS-hez írjátok hozzá, hogy ekkortól várom "hódolóimat". Ha ezt sem értik, kár a strapáért...
2009. nov. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is még szűk két hetünk van, de párommal ezt már nagyon régóta megbeszéltük: Mivel Mikulásra már itthon szeretnénk lenni, a nagymamik, nagypapik, nagybácsik jöhetnek, Karácsonyra is fognak, remélem, de más rokont vagy barátot egyrészt megkérünk/megkértünk, hogy majd januárban jöjjenek.

Másrészt arra számítunk, hogy Karácson környékén úgyis mindenki saját családjával lesz elfoglalva, aztán meg szilveszter.. majd utána ráérnek. Akkor már többet is fognak leglább látni a babóból. Annak semmi értelme, hogy jönnek, és a drága csak alszik bebugyolálva a hálózsákjába és csak a kis arcocskája látszik ki, főleg, ha hason alszik...


Mi voltunk babalátogatóban két hetes babánál, de csak azért, mert az anyuka hívott minket többször, hogy mikor megyünk már, és a fentit tapasztaltuk (nagyon pici volt és aludt a drága), és voltunk olyan helyzetben is, hogy megmondták, hogy 6 hét múlva, majd szólnak. Nem lett belőle egyáltalán sértődés, akkor még járvány sem volt.

Anyát viszont majdnem leszidtam mikor a munkatársának megszületett a babája, és már 3-an két hét múlva mentek látogatni... aztán kiderült, hogy őket is az anyuka hívta, hogy mikor mennek már, mert unatkozik (?) Ilyen is van :o)


Ezzel csak annyit akartam, hogy szerintem, ha mi nem szolgalmazzuk a látogatást, akkor az alap, hogy 4-6 hetet megvárják a kedves barátok, rokonok, látogatók, ha elég intelligensek hozzá, illetve ha voltak már ilyen helyzetben. Ha nem, és váratlanul betoppannak (amit nem is értek, még akkor sem, ha nem babalátogatóba megy valaki, hogy váratlanul esetleg hívatlanul (?)) akkor azokkal nem tudsz mit kezdeni :o(

2009. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi az első héten senkit nem fogadtunk, még a nagyszülőket sem. Ehhez ragaszkodtunk nagyon, a férjem is, én is, hogy csak hármasban legyünk. Jól meg is sértődött mindenki, de nem érdekelt minket. Aztán persze kiengesztelődtek egyből :)

Szülés után két és fél héttel már karácsony volt, akkor jött 1-2 rokon is, de mindenki csak max fél órát maradhatott. Nem igazán voltam a topon.


Szóval ha te azt szeretnéd, hogy bizonyos ideig senki ne jöjjön, akkor úgy legyen, hidd el, meg fogják érteni. Nálunk a barátok alig akartak jönni januárban, úgy kellett őket rábeszélni.

2009. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyukám aznap jött, amikor hazamentünk, anyósomék meg 1 hét múlva, de csak mert akkorra értek haza a nyaralásból.

Mindenki más úgy rémlik 2 hetes és 5 hetes korában jött.

A kettő közt nem, mert vissza kellett mennünk a kórházba.

Az tuti, hogy így is a 6 hetes kontrollra letudtuk a látogatókat.

Mondjuk mindenki érdeklődött, hogy jöhet-e és előr


Írd meg sms-ben, mikortól fogadtok látogatókat, amikor elküldöd a kisbabád szülinapi sms-ét. De telefonban is megmondhatod, hogy mikor jó nektek.

Aki nem érti, azzal nem kell törődni, a baba az első, de majd meglátod, akkor tényleg nem fog érdekelni!

Szép szülést kívánok!

2009. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szomszédom már itt volt, amikor hazajöttünk a kórházból...

Keresztanyám a párjával, fiával jött, mikor pár napja voltunk itthon, és itt voltak 1 hetet. Utána jöttek anyámék pár napra, de nem bántam.

Én nem csinálok ebből gondot, ha jönni akarnak, jöjjenek, örülök a társaságnak.

2009. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én egy keddi napon szültem(este)péntek reggel engedtek haza,de délután már jött a család(az én meghívásomra)Rá 1 hétre a barátok.Igaz,ez május volt,meleg,no járványok,én pedig nagyon n agyon jól voltam(2 óra alatt született a kicsi,nem volt gátmetszésem,és az etetések közti időt átaludta,tehát én is tudtam pihenni,plusz a férjem,a nagy fiunk,a sógorom,és a sógornőm,na meg a szüleim is abban segítettek,aminek szükségét éreztem).
2009. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!