Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megindítják a szülést ha túl...

Megindítják a szülést ha túl nagy a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok most voltam az utolsó uh-n 37.hétbe léptünk ma a szonográfus szerint minimum 4 kiló a kisfiam most, szülésnek jele semmi, leszállt már a hasam de semmi egyéb. Ilyenkor nem indítják meg a szülést hogy meg tudjam szülni a gyermekem vagy ha túl nagynak bizonyul akkor autómatikusan császár?
2013. nov. 22. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek a számítások nem túl pontosak,de szerintem nem fogják előbb megindítan csak azért mert a becsült súlya nagy.Azt sem hinném hogy ez miatt megcsászároznak,persze ha túl nagy a feje vagy ilyesmi akkor gondolom császár.De úgy gondolom hogy ettől még a doki meg fogja engedni a természetes szülést.Mikor én szültem,szült a másik szobába is egy nő 4 kiló feletti babát,természetes úton.
2013. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Császárt nagyon nem szeretnék, viszont azt sem szeretném hogy beszoruljon és baja legyen, volt az a azt hiszem Pécsi nő akinek közel 5 kilós volt a baba és beszorult a szülőcsatárnába és meghalt a pici ezért kérdeztem csak, jövő hét kedden megyek dokihoz azért rákérdezek. Köszönöm a válaszod.
2013. nov. 22. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Az öcsémet öt kiló fölé saccolták a kiírt időpont előtt három nappal, másnap az orvos "úgy megvizsgálta" anyumat, hogy aznap meg is szült. 4700 gramm lett az öcskös, szóval azért valamennyit tévedett az uh.


Anyum természetes úton szült, bár ő magas, és alkatilag széles csípőjű, szóval arányaiban ő könnyebben "kitol" egy ekkora bébit mint egy alacsonyabb, pici nő.


Amúgy császárnál az arányt nézik. Sok függ a te méretedtől is.:)

2013. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezért nem indítják meg.

Ha eljön az ideje, akkor azt megállapítják, hogy meg tudod-e vagy sem szülni. Ha nem és ennek a mérete lesz az oka, akkor megcsászároznak.

Mellesleg ezek csak becslések. A valódi súly lehet kevesebb is, több is.

Nekem a 35 hetes uh-n volt 3300 gramm a fiam a becslés alapján, mondták is, hogy nagy baba lesz, 4 kg körüli, aki egyébként a 38. héten született 3960 grammal. És egyébként császármetszéssel, egyrészt azért, mert túl nagy volt hozzá, hogy kiférjen. De ami miatt burkot repesztettek és oxitocint kaptam, az azért volt, mert toxémiás voltam, felugrott a vérnyomásom és szivárgott a magzatvizem. Viszont mind az utolsó pillanatig küzdöttünk, hogy sima szülés legyen. Végig vajúdtam, már a tolófájások jöttek, de nem ment, így lett császár.

Szóval nem, nem automatikusan császár.

Egyébként most szült egy ismerősöm 4,20 kg-os babát természetesen.

2013. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4 kg. baba nem extrémen nagy, ezzel nem foglalkoznak ilyen szempontból.

És pontosan az a jó, ha nem indítgatják a szülést, hanem kivárják amikor ki akar bújni. (ha nincs semmi komplikáció)

Ezekből az indításokból lehet a vége császár, mert a baba még valójában nem akar kijönni, csak elindítanak egy folyamatot, amire sem a mama, sem a baba nincs felkészülve.

Én mindkettőt 4 kg-val szültem a betöltött 41. héten, nem volt gond.

2013. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz már több uh a barátnőm most szülte meg a kislányát neki is 4 kiló körülire saccolták ugyan így a 37.héten, de nem csináltak uh.t szülés elött hogy kifér vagy sem végül nagy nehezen 8 óra vajjúdás után 4100 al lett meg a kislánya.
2013. nov. 22. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
8 óra vajúdás azért nem olyan vészesen sok, bőven az átlagos időbe esik. 4 kg nem olyan orbitálisan nagy súly, amit ne lehetne megszülni természetes úton (persze komplikációk nélkül).
2013. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért biztos,hogy nem indítják meg a szülést, és sokszor hallani/olvasni,hogy egy kilót is tévedtek az orvosok.

8óra vajúdás...én nagyon örültem volna ha csak 8órát kell vajúdnom, az egyáltalán nem sok,főleg ha első baba.

2013. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 8 óra szerintem is teljesen jó, sokan több, mint egy napot vajúdnak, mégis 3 kg-os babájuk születik, úgyhogy a kettőnek egyébként sincsen semmi köze egymáshoz...

Az én lányom is 4200 g és 58 cm volt (39. héten), és simán megszültem...

Hozzáteszem nekem 3500 g körülire tippelték a babámat, sógornőmnek a kisfiát pedig 3300 g-re és 2500 g-mal született!!!! Szóval nem is kell messzire menni, hogy tudjak mindkét irányba elég nagy tévedést ezeknél a becsléseknél!


És nem, emiatt nem fogják megindítani. Császárra számítani előre pedig téraránytalanság miatt lehet csak, (előre becsült)nagy méret miatt nem...

2013. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az aki 8 óra alatt szülte meg a babáját neki is második az első babáját ő fiú 16 óra alatt 3700 al szülte meg, én a lányomat 29 óra alatt 3150 el 40+3 ra, nagyon félek most a becsűlt súly miatt mert a lányomat kereken 3 kilóra becsülték és 3150 lett tehát mondhatni bejött nekik.
2013. nov. 22. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!