Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha felszívódó gátvarratom...

Ha felszívódó gátvarratom van, mikor lehet először fürödni (kádban)?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, vérzésem már nincsen. Elfelejtettem megkérdezni a kórházban még.
2009. nov. 23. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is felszívódó varratom volt(9 hós a lányom)én se kérdeztem meg,én inkább zuhanyoztam.
2009. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
6 hét után, ugyanúgy, mintha nem, felszívódó lenne. Nem a gátvarrat miatt nem tanácsos kádban fürödni, hanem amiatt, hogy a méhbe fürdés közben könnyen felkerülhet ilyenkor valamilyen baci. ami ott csúnya fertőzést okozhat, hiszen a méhlepény helyén még egy nagy nyílt seb van...
2009. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, ezt sejtettem hogy inkább a vérzés miatt nem lehet, csak nem tudtam hogy varrat ügyileg bezavar e a fürdés vajon..azt se tudom, mikorra szívódik az fel ?

2009. nov. 23. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Miután kijöttem a kórházból azóta kádban fürdök, semmi bajaom nem volt belőle. Neke azt tanácsolták, hogy áztassam sokat a sebet, hogy a varrat ne keményedjen be és hamarabb gyógyuljon, áztattam, hajszárítóval szárítottam meg és sudokrémmel jól bekentem. 2hét mulva már nem is éreztem, hogy varrtak. A saját kádamban csak nem kapok fertőzést, mivel takarítva van. Mult héten voltam a 6 hetes kontrollon, semmi fertőzést stb. nem kaptam.

Hozzáteszem én csak a 4 napban véreztem, amíg a kórházban voltam.


7hetes baba anyukája

2009. nov. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Nekem a külső varrat 7 nap alatt potyogott ki, a belső varrat kb. 10-14 nap alatt.

2009. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én még mintha éreznék kívül vmi varrat szerűt, nekem még nem szívódott fel szerintem.:(

A kórházban nekünk is azt mondták, hogy zuhanyoztassuk gyakran a varratot.

2009. nov. 24. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor az már betokozódott, 7 nap alatt ki kéne esnie elvileg. 3 hét az már sok. Szerintem nézesd meg inkább előbb, még mielött begennyesedne, mert sajnos ilyen is van, hogy túl mélyen varrnak és nem tud kiesni a cérna. Vagy próbáld meg a sudokrémet, hátha puhít rajta annyit, hogy kieshet.

Utolsó válaszoló

2009. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!