Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Arra gondoltam, hogy mivel...

Arra gondoltam, hogy mivel most lesz az első gyerekem és nincs tapasztalatom ezért olyan kórterembe kérem magam ahol több anyuka is van és szívesen segítenek. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Összekerülsz több hozzád hasonlóval, aztán majd vak vezet világtalant. Vagy sokgyerekes tapasztalt cigányasszonnyal, na az majd megmondja neked a tutit.

Boldog Karácsonyt Kedves Kismama!

2013. dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi van, kötekedő?
2013. dec. 24. 07:51
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Másikaktól nem sokat tanulhatsz, márcsak azért sem, mert könnyen lehet, hogy a többiek sem tapasztaltabbak.

Ha segítségre van szükséged, akkor a csecsemös növérek azok, akikhez érdemes fordulni.


Viszont a többágyas szobáknak nagy hátránya, hoyg mindig van valaki, aki nem túl jól elviselhetö, hangos, gusztustalankodik, nyafog, zavarja a többieket. Sokkal jobb, ha egy- vagy maximum két ágyas szobában vagy, akkor nyugodtabban tudsz pihenni meg ismerkedni a babával.

2013. dec. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne masoktol, foleg idegenektol fogadj el tanacsot! Ha valoban segitsegre van szukseged, akkor gyermekorvos, vedono, vagy pedig a csaladod idosebb tagjai, mint szulok, nagynenik stb.
2013. dec. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Fuj, nálumk is volt egy ilyen nő...olasz tájékról, egész nap be nem állt a pofája, a rokonolairól nem is beszélve...szerinte nem szabad azonnal ugrani a picihez ha sírdogál, hadd edződjön a tüdeje:)
2013. dec. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Személyisfüggő és helyzetfüggő,hogy ki mennyire bírja,igényli a társaságot ilyenkor.Előnye hogy van kihez szóln
2013. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szólni,élményeskedni,esetleg tapasztalatcsere,éjjelre ált elviszik a babákat,hátránya hogy több nő többet beszél,több baba többet sír.Én mindkét esetben egy ágyasba kértem magam mert így jobban tudtam pihenni,a babákkal összeszokni,zavartak volna az anyukák,nem bántam meg.Barátnőm beparázott volna egyedül,szerette h volt társasága.Gondold át te milyen vagy,de általában menet közben is van lehetőség szobát váltani ha van hely.
2013. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 ágyas kórterem volt, és mikor a Lányomat szültem, akkor hárman voltunk, mind első gyerekes anyukák. Nekem csak jó tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Sokat segítettünk egymásnak, vigyáztunk egymás babájára, amíg vmelyikünk fürdött vagy evett. Sőt annyira jófejek voltak a csajok, hogy mikor nekem inkubátorba került a Lányom besárgulás miatt és éjjel is fejnem kellett, mert nem tudott szopizni, akkor felkeltek velem, tartották bennem a lelket. Élmény volt az az 5 nap, amíg együtt voltunk, minden percét imádtam! Második gyerkőcnél egyedül voltam a szobában, akkor már nem zavart, sőt jól is esett, hogy senkihez nem kell szólnom.

Igen, persze írják előttem, hogy ne más anyukától kérj tanácsot, hanem csecsemőstől, védőnőtől. Hát, ez a gyakorlatban úgy működik, hogy a csecsemősök iszonyú túlterheltek, nem érnek rá minden kismamával foglalkozni. Védőnő vagy van bent az osztályon, vagy nincs, a gyerekorvos sem látszik ki a munkából. Szóval szerintem jó ötlet első babásként többágyasban lenni, de persze minden függ a szobatársaktól is, akiket nem válogathatsz meg

2013. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 5 ágyas kórteremben voltam, és voltak cigányasszonyok is. Én örültem neki, hogy többen vagyunk, hogy tudtunk beszélgetni, mert így is környékezett a depresszió, és nekem segítettek is. El tudták mondani, hogy a házirend mely pontjait nem kell betartani, melyik orvostól, nővérkétől érdemes kérdezni, valaki mindig tudta, hogy ki az ügyeletes doki, és amikor például elfutottam wc-re és elvitték a babámat vizsgálatra, legalább meg tudták mondani, hogy hova vitték, míg ha egyedül vagyok, akkor néztem volna csak ki a fejemből, hogy hol van a fiam. Jó volt látni, hogy ők hogyan szoptatnak, volt miből meríteni ihletet. Nekem például nem jutott volna eszembe a fáradságtól, hogy a kis hátát a fiamnak meg tudom támasztani a kistakarójával, ha hengerbe összehajtom. Amikor gond volt a babával és elvitték, akkor is volt, aki vigasztaljon. Jah és jó volt látni, hogy nem csak az én fiam sír sokat. Ha egyedül vagyok, tuti, hogy azon morfondíroztam volna, hogy mit csinálok rosszul, hogy ennyit sír. Egyetlen szobatársam volt a 4 nap alatt, aki idegesített, de ezt meg ki lehetett bírni.
2013. dec. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt is tartsd szem előtt, hogy nem biztos, hogy számodra szimpatikus szobatársak lesznek ott. Arról nem beszélve, hogy ők nem azért vannak, hogy neked segítsenek, a saját dolgaikkal lesznek elsősorban elfoglalva. Aki azért van ott, hogy segítsen, az az egy ágyasban is segíteni fog és megúszod mások nyögését, panaszát, látogatóit, stb. Én külön szobában voltam, első babásként, és őszintén mondom, a legjobb döntés volt. Saját wc-m és fürdőm volt, akkor mentem ki , amikor akartam, akkor kapcsoltam villanyt, amikor akartam, nem horkolt senki mellettem, nem sírt mások babája, nem hallgattam mások szüléstörténeteit 100x, ahogy telefonon mesélik másoknak és nem kellett sutyiban szoptatnom, amíg másokhoz látogatók jöttek, stb. (Ezeket a sztorikat barátnők mesélték, többek között ezek miatt kértem külön szobát).
2013. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!