Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyilván buta kérdés, de a...

Nyilván buta kérdés, de a szülési fájdalmak hasonlóak, mint a menstruációs görcsök? Mármint úgy jellegükben.

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen jellegű teljesen mindegy, de egyébként igen. De reggelente szinte ugyanúgy görcsöl a hasam, mielőtt nagy wc-znék. Meg csak símán a bélgörcs is ilyen. Nagyon nehéz megkülönböztetni-legalább is nekem a kettő közötti különbséget.
2013. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonlók

De erősebbek

2013. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hű, ez érdekes. Persze, ha már ott van az ember a szülőszobán, akkor mindegy, de az nekem még 2- 3 év és kíváncsi vagyok :)

Köszi a választ!

2013. dec. 26. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, a szülési fájás ugyanolyan, mint a menstruációs "görcs", hiszen ugyanaz okozza a fájdalmat, a méhszáj tágulása.

Csak szülésnél sokkal erősebb, intenzívebb, tovább tart, és gyakrabban jön hirtelen a fájás.

2013. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bélgörcshöz mennyire hasonlítható? Menstruációs görcsöm az életben nem volt, fogalmam sincs, hogy az milyen.
2013. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bélgörcsre is hasonlít.

Ha nagyon naturalisztikusan akarjátok tudni: amikor az emberben már mindenhol.a baba van, az ágyéktól a szegycsontig, akkor marha nehéz eldönteni, hogy ami fáj az méhösszehúzódás, bélgörcs egy kiadós kaka előtt, a szelek bántanak, vagy épp a baba a vesédet rúgja...

2013. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem totál nem. Burokrepi után egyből durva 5 percesek. Az már köszönő viszonyban sincs egy mensis görccsel. Föleg hogy mell alatti résztől lefelé minden fájt. Én inkább gyomorgörcshöz hasonlítanám.
2013. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez attól függ. Nekem indított szülésem volt és ugyan tudom hogy az oxitocin miatt erősebbek a fájdalmak, de szerintem amikor már 1-2 perces fájásai vannak az embernek, az semmihez sem hasonlítható.
2013. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!