Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az EDA? Fáj?

Milyen az EDA? Fáj?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, se semmi, csupán felmerült bennem a kérdés... Nem fáj gerincbe? Vagy ez most hogy van? Hogy adják be? el sem tudom képzelni...sőt bele se merek gondolni.

2014. jan. 1. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát,kedves kérdező erre én is nagyon kíváncsi vagyok,mert rettentően félek tőle!Még soha nem volt erre vagy ilyesmire szükségem.33 hetes kismama vagyok.
2014. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Én sem tudom, mert baromira féltem/félnék tőle, jobban mint a szüléstől, így nem is kértem, lesz ami lesz.

Hármat szültem és nagyon jól kibírható anélkül is. Pedig az egyik elhúzódó volt és a végén kellett egy kis beavatkozás is.

Nem csinálnám máshogy.

Azóta olvasgattam utána, és arra jutottam, hogy ha szerencsésen adják be és jól reagál az anya, akkor valószínűleg jó lehet, de erre nincs garancia, és sajnos az EDA-nak is vannak rizikói, lehetnek mellékhatásai, elhúzhatja vagy meg is akaszthatja a szülést, ha az anya nem jól reagál, vagy ha a dózist elszúrják, így én biztos nem csinálnám.

2014. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
En igy szultem,nem ereztem semmit mikor beadtak,nekem egy megvaltas volt,a masodikat varom,most is kerni fogom...
2014. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
EDA? Én császárral szültem, gerincbe kaptam érzéstelenítőt, ez lenne az? :) A nevét nem tudtam! Szóval a vajúdás elviselhetetlen volt, mivel természetes szülésnek indult, aztán komplikáció miatt császár lett, betoltak a műtőbe és nagyon féltem, mert már hallottam mástól, hogy nagyon fáj a gerincbe adott érzéstelenítő. Nekem meg a fájdalomküszöböm semmi, a vajúdást abszolút nem bírtam, de mikor beadták az érzéstelenítőt, kétszer szúrtak, mert nem találták el elsőre, de én semmi szörnyűt nem éreztem benne. Egyáltalán nem fájt, de még a katéter sem, pedig azzal is ijesztgettek. Lehet, hogy csak a vajúdás fájdalmához képest volt semmiség, de adott pillanatban semmi rossz nem volt benne.
2014. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga az EDA beadása nem fáj. Elsőnek az anesztes doki egy olyan érzéstelenítőt ad be a gerincbe, mint amikor a fogászaton vagy. Persze picit kellemetlenebb...

Én 7,5 óra vajúdás után kaptam, akkor már 2 perces fájásaim voltak, így szúrt, hogy kérte ne mozogjak... nekem akkor már mindegy minden volt a fáradtság és a fájdalom miatt így alig éreztem amikor megszúrt. Utána még szúrt itt meg ott (jaj mert bevizesedtem a szőlésre nem kicsit és alig találta a megfelelő helyet) de azt már egyáltalán nem éreztem ahogyan mást sem...

Jaj igen és ülő helyzetben adják be, előre kell hajolni amennyire a pocak engedi és elengedni magad amennyire a helyzet engedi.

2014. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a válaszokat. Hát ha valamikor a jövőbe gyerekem lesz.. szerintem nem kérek majd.. bár, azon eltűnődök, hogy az a rosszabb hogy gátvágást csinálna, vagy az, hogy a gerincembe szúrnak(már a gondolattól is fáj). Na, de majd a jövő eldönti!:D

Sok sikert a babázáshoz+ szüléshez nektek!

16/L

2014. jan. 1. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem fáj, inkább kellemetlen...de tényleg. Előre kellett hajolni és lazítani, szépen beszúrja (egyébként a csigolyák közé adják, nem a gerincbe). Fájások között adják, így nem fog belemozdulni s kismama lehetőség szerint, biztosan jó helyre is megy, nem kell félni. Egyébként aneszteziológus adja be, és mi beszélgettünk is vele, és azt mondta, hogy az is csak legenda, hogy le lehet bénulni tőle, mert nem is adják olyan mélyre, hogy olyan területen lenne.

Szóval amikor beszúrja a tűt, és beadja a szert, hideg érzés ott, ahogy hatni kezd. Pár percen belül hat, ellenőrzi, hogy a doki is, hogy jól hatott-e és kész...

Úgyhogy egyáltalán nem kell félni tőle, egy vérvétel szerintem jobban fáj, mint ez.

Jah és a gátmetszés pedig eda nélkül sem nagy szám, mert azt meg fájás közben csinálják, szóval sokan azt észre sem veszik. A varrás sokkal kevésbé jó élmény viszont (bár valakinek ez sem vészes)

2014. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Engem ezzel császároztak. Őszintén semmiség az egész.... Írták itt feljebb mennyit árthat, de említsük meg azt is mennyit használhat, valakinél felgyorsítja a folyamatot, és kevésbé fájdalmassá teszi. Legenda a lebénulás és a stb... itt olvashatsz róla többet:

[link]

2014. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az EDA-t akkor adják, mikor már bőven vajúdsz. A görcsök akkor már annyira fájnak, hogy könyörögsz az EDA ért és az a kis szuri egyáltalán nem fog fájni.

A gátmetszést pedig a kitolási szakaszban csinálják, egy tolófájás alatt, ott megint akkora a fájdalom (konkrétan mintha szétszakadnál), hogy meg sem érzed a gátmetszést.


Szóval ezektől nem kell félned.

2014. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Császárral szültem kétszer , amikor beadták gerincbe az injekciót az nem volt olyan fájdalmas, de a második után nagyon érzékeny maradt, és sokszor fáj ha front van, pedig több mint két éve szültem.
2014. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!