Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy néz ki egy "jó" ctg-görbe?

Hogy néz ki egy "jó" ctg-görbe?

Figyelt kérdés
Sosem tudom elönteni mikor miért kell ismételni. Ha alszik a baba az sem jó, h ébren van az sem. Ált 150körülről indul a szivfrekvenciája, van hogy lapos a görbe, van hogy kiugrásokkal teli. Átlg minden másodikat ismételnem kell. Léci homályosítsatok fel!!! Én már nem értem az egészet! :)))))
2009. nov. 29. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első babámnál mi is mindig ismételtünk, mert nem akart mozogni (legalábbis addig, míg mérték, utána-előtte pörgött mindig).


Második babánál sose volt gond. Én azt figyeltem, hogy ha nem mozdul, akkor olyan 120-130 közt van a szívfrekvenciája, aztán, amikor megmozdul (az a jó, ha sokat mocorog mérés alatt), akkor felment 150-160-ra. Mindig elfogadták a mérést.

2009. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nálunk nyugalmi állapotban 140 körül volt a pulzusa, ha aludt akkor 130 körüli és ha mozgott akkor felment 160-ig is. Ez így teljesen rendben volt. Ismételhetik a vizsgálatot akkor, ha alszik és nem tudják felébreszteni (megmozgatják a hasat annyira, hogy egy kicsit mozogjon, vagy járkálni kellett; nekem így elfogadták), vagy ha annyira mozog, hogy a korong ami a hasadon van elmozdul és nem jól veszi a jelet.
2009. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Második vagyok. Még annyit szeretnék írni, hogy azt nézik ezen a vizsgálaton, hogy a baba mozgása közben mennyire megy fel a pulzusa. Ebből látják, hogy még jól érzi e magát odabent.
2009. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél hegyesebb-völgyesebb annál jobb, de ez csak akkor olyan, ha pörög végig a picike. Nekem azt mondta a ctg-s nő, hogy azért kell ismételni, mert van benne beszűkült rész, vagyis olyan rész, ahol alig van hegy és völgy.
2009. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy mozogjon a baba, mert azt nézik, hogy a mozgására mennyivel szaporább a szívverése. Ha nincs mozgás nem tudják kiértékelni. Ezért érdemes előtte enni, inni. Az alsó görbe pedig a méhtevékenységet regisztrálja. Magyarul vannak e méhösszehúzódásaid.

39+6km

2009. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nekem sem jó soha, mindig újra kell csinálni. Volt, hogy már flowmetriára is elküldtek mert beszűkült volt. Ott mondta az uh-os doki, hogy jó mélyen aludt.

Kedden megint mennem kell, már most tiszta para vagyok emiatt, egyáltalán nincs kedvem ott ülni egy órát, ráadásul nagyon kényelmetlen. Pedig mindig viszek csokit is, hogy mozgásra bírjam. Amíg eszem, 10 percig pörög is tőle, aztán elfogy a csoki és a maradék 10 perc egy nagy nulla. De most kiszúrok a kiscsajjal és két csokit viszek! :)

2009. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!