Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szult a Dr Rose-ban?

Ki szult a Dr Rose-ban?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Mennyibe kerult? Elso babamat Telkiben szultem de ugye bezartak a korhazat igy most masikat kell keresnem pedig nagyon megvoltam elegedve mindennel. De telkiben 1.060.000Ft volt ossejt levetellel egyutt. A Dr Rose- ban ahogyan neztem 1.000.000Ft ossejt nelkul.

2014. jan. 14. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kerdesedre valaszolok, de hatha segitek a valaszommal.

En is az elso babamat a Telkiben szultem es a masodikat mar nem tudtam ott, mert bezartak.

Nekem az a tanacsom, hogy szemelyesen is nezd meg mind a harom korhazat, igy konnyebb lesz donteni. Ha luxust szeretnel es kenyelmet, akkor persze a Rose, mert a Maternity es a Robert olyan, mintha allami lenne, a Maternity kinezetre persze szebb, de a mentalitasuk 100%-ig olyan, mintha allami korhazban szulnel. Ezt a kiszolgalasra a gondolkodasmodra mondom.

En vegul a Maternityt valasztottam, es nagyon vegyesek az erzelmeim, inkabb negativ iranyban. Viszont az ott valasztott orvosommal szaz szazalekig elegedett vagyok. Pont, a szulesem utan kis idovel lattam a telki oldalan, hogy a szakrendeleseik megmaradnak es a terhesgondozas, az ottani orvossal pedig lehet a Maternityn szulni. De ez nem oszt nem szoroz, mert nekem nem is a szulessel volt bajom, hanem foleg az ott toltott napokkal, a kiszolgalassal. Nagyon nem figyelnek erre oda, holott a telkiben ez profi volt.

Szoval, ha szeretnek majd harmadik babat, akkor ujra megnezem a Rose-t is, hatha valtoznak majd.

En mindegyik helyet ismerem, a Robert egyaltalan nem tetszett (voltam ott tobbszor orvosnal) es a Rose sem, voltam ott is es sok apro negativum volt, ami miatt nem tetszett.

Szerintem, a legjobb, ha elmesz konzultaciora, ez a Roseban is ingyen van. Elbeszelgetnek veled, megmutatjak a korhazat, a szemelyzetet.

Es en nagyon sajnalom, hogy bezart a Telki, mert nincs tobb hasonlo korhaz Mo.-on.

2014. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem irtam, hogy a Roseban legjobban az nem tetszett, hogy nem olyan profi az orvosi hatter es nincs valaszhato orvos.
2014. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem a kerdesedre valaszolok, de muszaj irnom, mert megdobbent az elozo hozzaszolo velemenye. En az elso babamat a Maternityben szultem 2 honapja, igy nincs osszehasonlitasi alapom,DE maximakisan elegedett voltam! Orvosomat semmi penzert nem csereknem le, de a szemelyzet, igy a szuleszno, csecsemosok, sot a takaritono is irto kedvesek, profik voltak! A kovetkezo babamat is ott fogom szulbi, mert korantsem allamiak a korulmenyek es a hozzaallas sem!!!
2014. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2011 nyarán szültem a Telkiben,és egyetértek az első válaszolóval,hogy sajnos nincs hasonló kórház.

Nagyon figyelmesek voltak,jó orvosokkal,támogatták az alternatív szülési módokat,gátvédelmet,a szobákra,nővérekre sem lehet panaszom.

Amikor kiderült,hogy megint babát várok a régi Telkis orvosomhoz mentem vissza,aki azóta eljött onnan(Budakeszi úton van rendelés,az ott gondozott kismamák a Maternityben szülnek) és az Istvánba mehettem volna,de kiderült az is,hogy a szülésem időpontjában ő egy hónapra az USA-ban lesz,úgyhogy gyorsan ki is esett,utána végigjártuk a magánklinikákat.


Dr.Rose:Jó helyen van,ez a legdrágább,a szobák/a kórház tényleg nagyon szép,de ezen kívül semmi nem nyűgözött le.Nem lehet orvost választani,az ottani vezető nőgyógyász kifejezetten nem volt szimpatikus és szakmailag sem gondoltam valami csúcshelynek(habár előző terhességem is panasz mentes volt),ez tetőzte az is,amikor megláttam az orvos listán,az a fül-orr-gégészt,aki pár éve édesanyámat enyhén szólva félrekezelte hónapokig...Így mi a Dr.Rose-t hamar kilőttük.


Maternity:Kórházi háttér is adott,az ambulancia,szobák is szépek,nekem kissé túl fehérnek,sterilnek tűnt,feltűnt pár kényelmetlen apróság(pl.szobákban nincs sötétítő),a szülőszoba is meglehetősen kicsi,alternatív módokra nem igen van mód(bár van vmi felfújható medence féleség).Alapból az jött le,hogy a gátvédelmet annyira nem favorizálják,kitolásnál legszívesebben "lefektetik" a kismamát,tehát mintha túlontúl szabályozva lenne minden.

Az orvos,akinél jártam kedves volt,bár a közel fél óra csúszás,sajnos még mindig nem magánklinikához méltó.Az sem tetszett,hogy külön helységben,külön orvos ultrahangoz,valahogy szerettem/szeretem ha a saját orvosom látja,hogy mi a helyzet,ezenkívül kétszer le/felöltözni,várni stb.sem túl kellemes.


Róbert:Felújított állami kórháznak néz ki,különösen az ambulancia,a felsőbb szinten a szobáknál már talán kissé jobb a helyzet.A szobákat a Telkiben 4csillagosnak gondoltam,itt háromnak.Lényegében minden van,a családi szobákhoz van saját fürdő is,alapvetően a mi igényeinket(lehessen pihenni,legyen fürdő,normális,nem 30 éves ággyal,tisztaság) megfelel.

Az orvos itt volt a legszimpatikusabb(ajánlás útján) és szakmailag is jókat olvastam róla.Sajnos várni itt is kell,ezen még lehetne javítani.A szülésznővel maximálisan elégedett vagyok eddig,nagyon kedves(májusban fogok szülni).

Amiért őket választottam,az főleg a hozzáállás(mindig emlékeznek,bármikor mehetek,hívhatom őket) és a természetes szülés előtérbe helyezése,több kismamával is beszéltem,és az nagyjából egyöntetű volt,hogy a magánklinikák közül ezt legjobban a Róbert támogatja.

2014. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok, egyaltan nem akarom szidni a Maternityt, csak osszehasonlitottam a Telkivel es nagyon nagy a kulonbseg. A Telki valoban egy magankorhaz volt, osszeszokott, profi csapattal.

Valoszinuleg rosszkor szulhettem a Maternityn, pont telthaz volt. Nagyon keves nover dolgozott, volt, hogy fel oraig keresni kellett valakit, meg a recepcion sem volt senki. Masodik babam szuletett, igy szerencsem volt, hogy tapasztalt voltam mar es keves segitseget igenyeltem, viszont, amikor kellett volna, akkor sokszor surgos volt es sehol senki. Nemcsak mi jartunk igy, tobbiek is nyomtak a csengot, kerestek kint is a szemelyzetet. Remelem, azota mar tobb a dolgozo, de akkor nagy volt a kaosz.

A Telkiben a telthaz ellenere is, mindig jott valaki, volt, hogy beneztek azonnal, miert csengettunk es, ha nem volt surgos, szoltak, hogy most masnak segitenek, utana jonnek.

Sok aprosag van, nem akarom leirni, mert hosszu lenne, es igazabol nem akarom kritizalni a korhazat, csak a Telkihez kepest nekem nem jott be.

2014. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) Sajnalom hogy nincs megegy olyan korhaz mint Telkiben :( Igen ugy nez ki,hogy szemelyesen kell megneznem a korhazakat. De igy a leirtak alapjan vegyesek az erzeseim. Sajnalom ezt a Rose-t is, mert ha megerne es profi csapat lenne szuper orvosokkal akkor nem is gondolkodnek mason de igy nem igazan szimpatikus a hely. De azt nem gondoltam, h a Robert olyan mint egy allami csak fizetni kell erte.
2014. jan. 14. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért ezzel,hogy a Róbert,olyan mint az állami nem értek egyet.

Voltam megnézni a Szent Istvánt,a Telkis orvosom miatt,háát azért borzasztó nagy különbség van.

Akkor jársz jól,ha elmész és megnézed,ahogy írtam a szobák kb.3 csillagosnak felelnek meg,de tiszták és kényelmesek,az orvosról, a szülésznőmről eddig csak nagyon jót mondhatok,mindenben támogatnak,rendkívül segítőkészek.

A vérvételes,ctg-n is kedvesen fogadnak stb..szóval azért egy állami nagyon nem ilyen hely..(Unokatesóm fél éve szült az Imrében,ami még jobbnak mondott kórház Pesten,így ennek a fényében is mondom).

2014. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én is voltam a Rose-ban egy szülőszoba látogatáson.

Valóban nagyon elit helynek tűnik,de sajnos én is úgy láttam,hogy orvosilag nem sokat nyújt.Még egy nőgyógyász sincs ott állandóan,gyerekorvos is csak délelőttönként,és az ez ügyben feltett kérdéseimre is csak inkább hárítottak,és a kényelmi funkciókra próbálták terelni a szót.

Én májusban szültem végül a Róbertben és elégedett voltam.Azzal nem értek egyet,hogy olyan,mint egy állami(habár nem szültem államiban soha),mert az összes nővérke,orvos nagyon rendes volt,már a terhesgondozás alatt barátian fogadtak.

Természetes szülésem volt,vízben is vajúdhattam,egy pici gátvarrás kellett,de másnap már azt se nagyon éreztem.

Szoba egyszerű,de megfelelő,férjem is bent aludhatott,segítettek a szoptatásban is.Ha lesz tesó,őt is itt szülném.

2014. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én a Maternity-ben szültem a nyáron. Szerintem nagyon jól

döntöttünk. Profik, kedvesek. Az orvosi háttér miatt mentem oda, mert szerintem az a legfontosabb. Sok orvos a Sote 1-ről jött, ami nekem nagyon megnyugtató volt. Én Dr.Csabay Lászlónál szültem, nagyon ajánlom őt. Vérprofi, kedves, türelmes, nyugalom árad belőle. Egy pillanatig nem bántam a döntésemet.

2014. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár már biztos, hogy nem aktuális, azért írok én is pár gondolatot.

A Rose Magánkórház olyan, mint egy szép szálloda. Az orvosi gárda viszont egyáltalán nem mondható a szakma csúcsának.

Ismerős császármetszését pl.csúnyán elrontották, utána pár nappal ismét műteni kellett, aminek az árát -természetesen- szintén elkérték.

Ha egy kicsit önkritikát gyakoroltak volna, az a minimum, hogy térítésmentesen helyrehozzák, amit elrontottak.

A Róbert Magánkórház merőben más.

Az ellátás korrekt, a szobák is rendben vannak. Nincs kristály csillár, de akinek az kell, az nem is teljesen normális.

A szakmai rész vitathatatlanul rendben van, az ügyeleti ellátás folyamatos, kimondottan jó kvalitásokkal rendelkező orvosokkal lehet találkozni.

A Rose csak egy aranyszínű szappanbuborékba csomagolt semmi.....

2021. aug. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!