Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A betegjogi képviselőt egy...

A betegjogi képviselőt egy kérdéssel is felkereshetem? Vagyis inkább a szülés utáni jogaimmal? Ő kinek a pártját fogja?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék 3-4 napot a kórházban tölteni ha nem muszáj, viszont szeretnék mindenre felkészülni. Ezért gondoltam, hogy felkeresem és beszélek vele, milyen lehetőségeim vannak. Tud nekem ebben segíteni szerintetek?
2014. ápr. 27. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem neki nem ez a dolga, de keresd meg, ha úgy érzed. A 3-4 nap nem miattad van, hanem a kicsi miatt. Ha te haza is mész saját felelősségre, a kicsit akkor sem fogják odaadni. Nem lehet kibírni?
2014. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ehhez kértem kommentárt, köszönöm. Olyan nincs, hogy a kicsit nem adják oda, mivel a kórház nem hatóság, tehát visszatartani nem tudja és nem is tarthatja, ez meg az EÜ törvényben van szabályozva. A kérdésem sem az ehhez kapcsolódó véleményekről szól.
2014. ápr. 27. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Törvény adta jogod van ambulánsan szülni, majd a babával hazamenni. A kórházak az estleges későbbi szövődmények, majd ennek kapcsán a feljelentések elkerülése érdekében nem kedvelik.(Valamint a anyagi dolgok miatt)

Ha ragaszkodsz az ambuláns szüléshez, akkor mindenképpen kérdezz rá vagy a vezető főorvosnál, vagy a jogi képviselőnél.

2014. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő senki pártját nem fogja. A betegek panaszait vizsgálja ki, ergo nem fog téged abban támogatni, hogy orvosi szakvélemény ellenére te és a kisbabád elhagyjátok idő előtt a kórházat. Megteheted amúgy, hogy elmentek, de ha bármi komplikáció lép fel a babánál, a kórház nem vállalja a felelősséget. Ne a képviselővel beszélj hanem a gyerekorvosotokkal, hogy vállalja-e azt, hogy ránéz a gyerekre. Ez azért is fontos, mert például minden harmadik baba 2-3 nappal a szülés után besárgul. Ezt a gyerekorvos azonnal észeveszi. Ha veletek is ez lesz, tuti visszafektetik a babát a kórházba. Ha megfogatsz egy tanácsot, legalább 2 éjjelt ezért benn töltesz. Az én kisfiam is egy napig feküdt a kékfény alatt. A másik az, hogy például ahol én szültem, nem igazán vállalnak ambuláns szülést, szóval érdeklődj erről az adott kórházban.
2014. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár pártatlan, szerintem sem ez a dolga, ő utólag tud segíteni (ha valamilyen panaszod lesz az ellátásoddal kapcsolatban, akkor belső vizsgálatot indíthat, ill. ha az szerinted nem vezetett kielégítő eredményre, akkor második körben külső felügyelőt hív). Inkább a kórház pl. szülészfelkészítő tanfolyamán érdeklődnék, mik a lehetőségek.

Úgy tudom, akkor engedik haza hamarabb a babát, ha van gyerekorvos, aki vállalja és igazolja, hogy ellátja (ez ugye pl. hétvégén, ünnepekkor bajos lehet).

[link]

2014. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!