Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valamilyen bevált módszer...

Van valamilyen bevált módszer a tágulás segítésére?

Figyelt kérdés
24 órája vajúdom, de a kórházból hazaküldtek mert 2 cm-re vagyok kitágulva, és nincsenek még 2 perces fájásaim :(
2014. máj. 14. 19:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ó te szegény :( bár az szerintem jobb ha otthon lehetsz nem? Nem tudom mi segíthetné a tágulást, de ha fájások közben zuhizol nem jobb? Illetve ha fájáskor rátámaszkodsz az ágyra vagy asztalra lehet jobb lesz kicsit, nekem legalább is ezek segítettek, hogy jobban elviseljem a fájdalmat. Hány perces fájásaid vannak?
2014. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Furcsának fog hangzani, de próbáld vajúdás közben ellazítani a szád és a torkod. Az a megfigyelés, hogy ilyenkor könnyebben tud tágulni a méhszáj. Illetve próbálj minél inkább "függőlegesen" lenni, állva, térden, ülve, ahogy kényelmes, a lényeg, hogy függőleges testhelyzet legyen, mert így a gravitáció is segíti a tágulást!
2014. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja igen azt én is olvastam valahol, hogy a mély hangok kiadása segíti a tágulást, nem tudom így van-e tényleg, de hátha
2014. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam ezt a torkos dolgot, sokszor eszembe is jut fájásnál. 10 perces fájásaim vannak jelenleg.
2014. máj. 14. 19:50
 5/23 anonim ***** válasza:

Házilag nem tudom, de kórházban ilyenkor már vagy burokrepesztenek (a fej nyomása is tágít) vagy prosztaglandinos zselét tesznek fel.


Ha fizikailag bírod, esetleg a férjed juttasson be ondót, az is tartalmaz prosztaglandint, bár nem olyan töményen, mint a zselé.


Guggolás és függőleges testhelyzet is segít némileg, a gravitáció lehúzza a súlyt, az meg tágítja améhszájat.


Mondjuk furcsállom, hogy két percesekkel indulhatsz vissza, nekem azt mondták, hogy 10 percesekkel már csomagoljak és teperjek majd befelé.

2014. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezért mertem reggel bemenni, mert azóta 10 percesek. Persze a ctg nem mutatott erős fájást (bezzeg mikor nem fájtam akkor erőset mutatott egy hete) meg nincs hely a kórházban, így hazaküldtek.. Ráadásul nem is a mi városunkban van a kórház így nm rohangálhatok be folyton. Mostmár akkor szeretnék ha 2 percesek lesznek,csak kitudja mikor lesz.
2014. máj. 14. 19:58
 7/23 anonim ***** válasza:

Melyik kórház ez?


Gondolom teltház van a front miatt.

2014. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Németországban élek.
2014. máj. 14. 20:11
 9/23 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi történt.
2014. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mindenképp írok :)
2014. máj. 14. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!