Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az érdekelne, hogy aki mostaná...

Az érdekelne, hogy aki mostanában Pesten szült, annak volt e fogadott orvosa vagy szülésznője?

Figyelt kérdés

Az orvos akihez járok, elmondta, hogy mennyiért vállalja a szülést és ez egy elég magas összeg (100 felett), amit úgy gondolok, hogy költhetnék a babára is, főleg, hogy eddig mindig a magánrendelésére jártam, ahol alkalmanként 10 e forint feletti össszegeket fizettem.

Szülésznőn gondolkodom, hogy fogadok, bár ennek nem tudom a menetét, hogy hogyan kell, de gondolom, ha felhívom a kórházat, ahol szülni fogok, ott biztos adnak valakit, aki illetékes a témában.

Tehát az érdekelne, hogy volt fogadott orvos vagy szülésznőtök, vagy nem, illetve ha nem, akkor hogy bántak veletek? Első baba és 35 hetes vagyok.


2014. jún. 6. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nekem volt fogadott dokim, nekem is mondott összeget és azt is, hogy mi van benne. Van akinek ez unszimpatikus, de én megbízom benne, nála születtem én is a tesómmal, engem nem zavart, hogy mondott összeget. Mindig elértem, mindent tudott rólam, a taj számomat 3. alkalommal tudta, elég volt rá néznem és tudta mit akarok, nem csak a kitolásnál volt ott, együtt érkeztünk a kórházba. Mondta is, hogy nála felesleges szülésznőt fogadni, mert mindent ő csinál. Beöntésen kívül tényleg mindent ő csinált. Nem kellett várnom, csak egyszer, mikor szülést vezetett. Nekem minden pénzt megért. 100.000 kért és 6000 volt egy vizsgálat nála.


Sajnos nyugdíjba ment, így másnál szülöm a másodikat, bár ő is van annyira jó, most magán klinikára megyek.


Az a helyzet, hogy simán meg tudjuk fizetni és nem hagyom, hogy úgy bánjanak velem, mint 2 barátnőmmel. Ha ezért fizetnem kell, oké. Tudom, felháborító, hogy fizetned kell, hogy jól bánjanak veled. Nem veszek több százezres babakocsit, vagy nem omlik össze a világ, ha nem a mamas papasban vásárolok, de ez az egy fontos volt. Hogy a baba és az én egészségemet szem előtt tartva érvényesüljön az elképzelésem. Ha kell 2 napig vajúdhassak, ne sürgessenek, természetesen szülhessek, ne nyomjanak egyből oxitocint.


Szülésznőt nem mindenhol lehet fogadni, pl. Uzsokiban azt hiszem be vannak osztva. Kérdezz rá nyugodtan a kórháznál. Csak siess, az én dokim pl. 30. hét után nem fogadott betegeket, nem tudom miért.

2014. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy sajnos nincs rá garancia, hogy azért mert fizetsz jól bánnak veled. Nagyon utána kell járni a dolgoknak, kérdezősködni, mert más a jó neked és más a jó másnak. Barátnőm fogadott dokija alig volt elérhető. Egyszer egy napig nem vette fel a telefonját, pedig a barátnőm vérzett a 26. héten, elég fontos lett volna. A szülést sem tudta levezetni, mert "sürgősen" el kellett utaznia és ugyan ajánlott mást, minek fizessen az ember egy idegennek, jó volt ügyeletesnél szülni.
2014. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom is 100 feletti összeget mondott, a szülésre mégsem volt hajlandó eljönni, cserbenhagyott. Így ügyeletesnél szültem, végül 14 óra vajúdás után császárral. Nagyon elégedett voltam mindenkivel, nagyon jól bánta velem. Ha mégegyszer szülnék, lehet hogy magánorvoshoz járnék, de a szülésre szülésznőt kérnék fel, az biztos.
2014. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott dokim és szülésznőm is, az orvos pont 100 ezret kért, utólag is azt mondom nagyon megérte nekem, jó élmény volt a szülés és nagyon megnyugtató, profi személyiség az orvos. Őszintén én sem csinálnám kevesebbért, bármikor hívhattam, és szombat hajnalban jött be mikor szültem, és ott volt kora délutánig.
2014. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!