Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Homeos bogyók szules alatt?...

Homeos bogyók szules alatt? Hogyan?

Figyelt kérdés

Babat várok, es mar a terhesseg végen vagyok. 37. hét. Szedem a homeos bogyokat, az eloirtak szerint.

Viszont a vajúdásra van egy olyan előírás, amit nem értek. Azt írja: lámpaláz, izgalom eseten Gelsemium 15ch 3-4 adag. Ez mit jelent??? Milyen gyakran, hany golyó? Illetve rendszertelen fajasok, almossag, farfekvés eseten Pulsatilla 15ch. Ok, de hany golyót? Milyen gyakran? Beszereztem ezeket , kérlek segítsetek értelmezni ezt a leírást!!



2014. jún. 15. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyit szedsz belőle, a homeopátia csak a placebó hatáson alapszik, nincsen benne hatóanyag.
2014. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt honnan gondolod?
2014. jún. 15. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, csak utána kell nézni, hogy mi a homeó lényege:D

A homeopátia alapelve a "hasonlót hasonlóval lehet gyógyítani". Magyarul egy tünetre olyan szert kell adni, ami egészségesnél azt a tünetet váltaná ki. (Pl. ha köhögsz, akkor olyan szert adni, ami egészségesnél köhögést okoz).

A második része a dolognak a hígítás. Addig hígítják a hatóanyagot, míg a végén nem marad belőle semmi, mert a homeopátia elve szerint a víz emlékezik.

Azért ha ezt így jobban átgondolod, egy kicsit baromságnak hangzik, nem gondolod?:D


Igazából ártani nem árt, hiszen nincs benne semmi, de használni sem fog, csak pont annyit, mint a placebó. De arra meg bármi jó lenne, nem kell hozzá feltétlenül drága homeós bogyókat venni.


(Csak egy példa: kiskoromban állandóan hánytam a kocsiban. Anyámék egy darabig adogatták a Daedalont, aztán egyszer nem volt otthon, és adtak helyette C-vitamint, amire azt mondták, hogy Daedalon. Hadd ne mondjam, semmi bajom nem volt...)


Mondjuk most, hogy ezeket leírtam, már a placebó hatást azt hiszem ki is ütöttem, hiszen annak az lenne a lényege, hogy higgy abban, hogy használ.

Szóval ezért elnézésedet kérem:D

Viszont a továbbiakban a pénztárcádat jelentősen kímélheted, ha nem homeós bogyókra költöd a pénzed.

2014. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit azért hozzáeszek, hogy amit leírtam, az a klasszikus homeós dolgokra értendő.

Vannak olyan elvileg homeopátiás szerek, amikben van (növényi) hatóanyag. Az persze jó kérdés, hogy az miért nevezik homeósnak, mikor az alapvető homeó feltételeknek nem tesz eleget:D

De spec. az általad leírtak semmit se tartalmaznak:)

2014. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy nagy baromsag az egesz! Elso gyereknel husegesen szedtem, sot malnalevelet is ittam. 4,5 ora alatt szuletett meg a lanyom borzalmas kinok kozott. A masodiknal most semmit nem szedtem, 4 ora alatt szuletett meg egeszen turheto fajasokkal.
2014. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!