Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elhiszitek/elhittétek, hogy a...

Elhiszitek/elhittétek, hogy a szüléstől való félelemmel hátráltathatjuk a baba megszületését?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésre adott válaszban volt egy cikk a szülésbeindulásról. Ott írták, hogy ha anyuka nincs kész szülni, nem biztos magában, a baba később születik meg.
2014. jún. 15. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Én tudom, hogy így van, saját magamon tapasztalhattam meg, szerencsére épp az ellenkezőjét.

Teljesen tisztában voltam vele végig, hogy problémamentes lesz a várandósságom és a szülésem gyors, könnyű lesz gátmetszés nélkül. Minden így is történt.

A gondolatoknak teremtő ereje van.

2014. jún. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, teljesen logikus. Ha ideges vagy, megfeszül a tested, görcsbe állnak az izmaid, sokkal nehezebben tágulsz, nem tudod kontrollálni a légzésed. Arról nem is beszélve, hogy mindeközben a babád pedig minden apró rezdülésedet érzékeli a pocakodban. Mindez az ő állapotának sem tesz jót. Szóval vajúdás/szülés alatt relax, meditáció, nyugtató zene, csakis örömteli gondolatok és bármi, ami az ellazulást szolgálja.
2014. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nálam akkor indult meg a szülés mikor belenyugodtam, hogy sosem jön ki onnan :)Én a terhesség eleje óta vártam a szülést.
2014. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen problémamentes terhesség után elfolyt a magzatvíz, tök nyugodtan, feldobva mentem szülni. A vajúdás résszel nem is volt gond, aztán hirtelen mindenki pánikolni kezdett, egy időben vagy 5 komplikáció alakult ki, úgy húzták-préselték ki a babát vákuummal és hasba könyökléssel.


Ha nem kórházban vagyok, szakemberek között, ott halunk meg mindketten. Szóval nálam lófüttyöt nem ért a derűs hozzáállás. Pedig a terhesség alatt se aggódtam semmi miatt.

2014. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Én azt mondom, hogy akinek simán ment minden, az hisz benne, hogy emiatt volt, a jó hozzáállás, meg a pozitív felfogás miatt. Szerintem viszont 90% múlik a genetikán és 10% a hozzáálláson. Valamennyit biztos tud segíteni a vajúdás alatt, ha nem vagy görcsös, talán még jobban is tágulsz, de azt erősen kétlem, hogy a szülés beindulására, vagy a végkimenetelére lelkileg lehetne hatni!
2014. jún. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én már nem a szülés szakaszra gondoltam, hanem előtte. Pontosan erre:


Engedd el a szüléssel, anyasággal kapcsolatos félelmeidet. Sok esetben csak ezek állnak az útjában annak, hogy a szülés beinduljon. Beszélgess a környezeteddel, és őszintén mondd el, milyen érzések kavarognak benned. Engedd el a

2014. jún. 16. 05:52
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem voltam felkészülve rá. Nem szerettem volna még szülni. Végig azt magyaráztam magamnak, hogy nem lehet koraszülött, még túl is fogom hordani, aztán a 36. héten elfolyt a magzatvíz. Nem hittem el. Nem volt még itt az ideje. Nekem legalábbis még nem, de a baba már jönni akart. Nehezen tágultam az elején. Biztos benne volt az is, hogy nem fogadtam el annyira a dolgokat. A szülésznő viszont meggyőzött, hogy semmi baj, itt az idő, elég fejlett már a baba, Ő már szeretne a karomban lenni stb. Amint átállítottam az agyam erre, elkezdtem tágulni elég gyorsan. Azt nem tudom, hogy a szülést mennyire lehet így húzni, de konkrétan, ha beindultak a dolgok és az anyuka leblokkol, akkor biztos, hogy nehezebben tud tágulni.
2014. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi ebben az igazság, én nem gondoltam hogy "visszatartanám" mégsem indult be a szülésem. 42. héten császár lett, mert az égvilágon sehogy se lehetett kicsalogatni a fiamat. (Tök zárt méhszáj, fel se puhult, 0 fájás, még jósló se volt...)

A következő előtt biztos hogy fogok ezzel foglalkozni, pszichológus vagy kineziológus segítségével, mert én is szeretném tudni, mennyiben múlt ez rajtam.

2014. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én a 36. héten elkezdtem baromira félni a szüléstől. Addig attól féltem,nehogy korababa legyen,volt pár problémánk. Kb két hétig tök para voltam,hogy csak még ma ne szüljek,majd holnapra már rákészülök,stb.Aztán ebből elegem lett,és szépen megmagyaráztam magamnak,hogy de igenis fog ez menni,minden okés lesz,és meg is nyugodtam. Egy héttel a kiírt előtt szültem,simán gond nélkül.
2014. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hu en nagyon feltem, de napra pontosan szuletett!
2014. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!