Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen felelmei vannak...

Kinek milyen felelmei vannak a szulessel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nekem elso baba lesz, juli kozepere jon es leginkabb a komplikacioktol felek. Tudom, hogy fajni is fog de abba beletorodok+ meg attol tartok, hogy nagyon elhuzodo vajudasom lesz. Meg persze, hogy egeszseges legyen a baba... Nalatok mi az ami a legjobban aggaszt??
2014. jún. 20. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A beontes.. illetve,hogy ne legyen baja a babamnak.. az nem erdekel mennyit vajudok :)
2014. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a beöntés, mint szülés alatti ciki:) Ne arra gondolj hogy bajok lesznek, mert bevonzod, minden úgy fog menni ahogy az meg van írva. A babádra gondolj közben is, simizd a pocid, neki is rossz, adj bele mindent és nem lesz semmi baj:)
2014. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A beöntés nem fáj. És nem is kötelező már sok helyen. Én a komplikációktól féltem,hogy nehogy császár legyen,meg hogy a babával minden rendben legyen. Féltem az ismeretlentől,hogy milyen is az a fájdalom,és én hogyan reagálok rá majd. Nem akartam napokig vajúdni. Aztán félelmek helyett inkább többször elképzeltem,milyennek szeretném a szülésemet. És olyan lett :-)8 óra alatt,ebből kb az utolsó 3 fájt nagyon,de még az is kibírható volt. Gátvédelemmel,így már aznap simán tudtam ülni,meg mindent.
2014. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én attól féltem:

-nehogy császár legyen

-nehogy baja legyen a babának


nekem elég hosszú volt a vajúdás, de ki lehetett bírni :)

2014. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalomtól félek. Nem magától a fájdalamtól, hanem hogy hogy fogom bírni, hogy fogok rá reagálni.

És hogy minden rendben legyen a babával.


27 hkm

2014. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz én is inkább a fájdalomtól és annak elviselésétől félek na meg hogy a babával minden rendben legyen. 32 hkm
2014. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a varrástól rettegek. az első szülésemnél azt hittem belehalok.
2014. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én attól féltem, hogy nehogy császár legyen. Az lett.

A vajúdástól nem féltem. Most a másodiknál a vajúdástól félek, nekem az rosszabb volt, mint maga a császár.

2014. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fèlelmem volt, hogy ne legyen császár. Nem is lett. Bár a körülmények miatt nem volt idő gátvédelemre, hanem repedtem, de ezt akkor nem éreztem. Utólag a vajúdás volt nagyon rossz, majd leszakadt a derekam, meg utána a varrás. 10 perc után mondtam a dokinak inkább kitolom még kétszer a gyereket, de a varrást fejezze be. Kérdezte honnan szeretném, hogy visszategye. :) Végül elröhögtük, de nekem az nagyon szörnyű volt.
2014. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gabszem ***** válasza:
100%

én attol félek nehogy ugy járjak mint az elsőnél! a beöntéstől mért féltek? egy pillanat az egész, nem fáj, még csak nem is kellemetlen.

én a fájdalomtól féltem és attól a kiszolgáltatott helyzettől. végül az már nem is érdekelt hogy legalább 15-en voltak a szobában. a vajudás nálam csak pár óra volt és abbol csak az utolso ora volt nagyon fájdalmas, de ott volt a párom és lilára szoritottam a kezét minden fájásnál. nagyon féltem, hogy ha még jobban fog fájni akkor ott döglök meg. de ki lehetett birni. tolofájások viszont nem voltak és ugy nyomták ki a babát belőlem. a vége az lett hogy nagyon sokat szakadtam belül plusz a gátmetszés. vagy másfél orán át varrtak és vért is kaptam. két napig fel se tudtam kelni, a babát meg se tudtam fogni, holyaghurutot kaptam a katétertől plusz hörgőgyulladást, mert nem volt fűtés utolso nap. szoval a másodiknál ezeket jo lenne elkerülni. 22 hkm

2014. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!