Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csajok! Voltatok benn szulesne...

Csajok! Voltatok benn szulesnel ugy hogy nem ti szultetek? Mire szamitsak?

Figyelt kérdés
10 honapja szultem nem tul szep emlek es a heten a tesom fog szulni es en megyek be vele.annyira izgulok,nem leszek rosszul?tok gaz hogy igy parazok
2010. jan. 12. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bent voltam a barátnőmmel, mert a párja nem ment be, és félt egyedül. Nem volt gáz, sőt, egy kicsit átéreztem, hogy milyen lehet a pasiknak a szülőszobán, mert maximálisan tehetetlennek éreztem magam, segítettem volna neki többet is, minthogy törölgetem a homlokát, masszírozom a derekát, vagy szorongatom a kezét. Az egyetlen "gáz" az volt, hogy amikor tolofájása volt, annyira nyomtam vele, hogy azt hittem besz@rok:) Szóval ne aggódj, kívülállóként csak a tehetetlenség rossz, és nem kell neked mindent premier plánban nézni, maradj a fejénél, akkor nem látod, amit nem kell, és úgyis ott tudsz leginkább segíteni.
2010. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én 16 évesen (szakmai gyakorlat keretében -eü középsuli) láttam szülést----teljes képernyővel---...hát kb 2 percig bírtam :DDDD aztán kifeküdtem :DDDD


Nem tudom, mit paráznak a mostani szülők a fogamzásgátlás, meg a korai gyerekszülés miatt: csak be kell vinni őket egy szülésre, teljes "premier plánban nézni" (mint azt az előttem lévő megfogalmazta :)))


Ha a fejénél maradsz, nem dobod majd ki a taccsot, tuti tudsz neki segíteni, homlokot törölni , beszélgetni, bíztatni :) Amúgy is már túl vagy a szülésen (irigyellek) lehet hogy tudsz majd neki tanácsot adni, meg hát az ilyen élmény egy életre összeköt titeket : örök barátnők :DDDd

2010. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
aranyosak avgytok hogy bíztattok és persze nem rajtam van itt a hangsúly csak valahogy félek, hogy rámtörnek az emlékek vagy ilyesmi és rosszul bírom majd, de max akkor kimegyek egy picit, azért még írjon légyszi akinek van tapasztalata ilyen téren
2010. jan. 12. 21:24
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem lesz bajod, sőt! Gondolja bele, hogy mennyit tudsz segíteni tesódnak mert az emlékeid még frissek! Nyomhatod a derekát fájáskor, segíthetsz lélegezni. Nekem is bent volt a tesóm és hidd el ezerszer jobb segítség tud lenni az aki szült és tudja mit érez a másik. Ha egy kis humort is megeresztessz az meg a hab lesz a tortán. Tesóm rászólt a dokira mikor nyomta a hasam ha valami baja lesz a gyereknek vagy nekem , nem fog félni használni egyetlen "eszközt" sem ami ott van. (terpesz, vákum ilyenek) ezen jókat röhögtek.
2010. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam bent.

Kissé furcsa volt, de szép emlék.

Szerintem bírni fogod.

2010. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jaj köszi hogy írtatok, most már bátrabb vagyok azért, tök furi, hogy a saját szülésem előtt egyátalán nem féltem, persze mert még nem tudtam mi lesz :-(
2010. jan. 12. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tesóm rászólt a dokira mikor nyomta a hasam ha valami baja lesz a gyereknek vagy nekem, nem fog félni használni egyetlen "eszközt" sem ami ott van. (terpesz, vákum ilyenek) ezen jókat röhögtek."


Ez nagyon ütős volt XD XD :D


Tesódékkal nem akartok engem is örökbe fogadni? :)) Szívesen csatlakoznék egy ilyen családhoz :)))

2010. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban született a harmadik gyerekem.A család a szülőszoba előtt üldögélt tőlem kérdezték,hogy bejön-e valaki?Mondtam,hogy ezt ott kint kérdezze meg.Kintről visszaüzentek,hogy nem,csak a nagylányom(17éves)akart bejönni.Őt én nem engedtem,azóta sem felejtette el.

Végül a sógornőm mégis úgy döntött bejön.Félve közölte,hogy kimegy,ha nem bírja(2 gyereket szült már).Először a fejemnél állt,aztán egyre lejjebb merészkedett,nézte a haját és látta kibújni.Ő vágta el a köldökzsinórt stb...

Nagyon örül,hogy így döntött,és én is örökké hálás leszek neki,mert sokat segített,hogy ott volt.

Szerintem egy hatalmas élményben lesz részed!

2010. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a sógornőmmel voltam bent, nagyon szép emlék volt! Bár a pulzusom az egeket verte, és mivel teljesen beleéltem magam, fizikai fájdalmat is éreztem, de ez inkább vicces volt! Én végignéztem az egészet, és nem bántam meg. Most a saját szülésem előtt állok, és örülök, hogy van már tapasztalatom.

Egyébként azt mondta a sógornőm, hogy nagy segítség volt, hogy ott voltam vele. Szerintem csak ez számít. Én néha úgy éreztem, hogy észre sem vesz, pedig nem így volt. Gondolj arra, hogy a tesódnak ez sokat jelent, menni fog minden!!

2010. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a testvéremnél voltam bent (egy ideig). Én is szültem már előtte és nem volt rossz tapasztalatom sőt..., de az, hogy láttam a húgomat szenvedni,teljesen taccsra tett:( az elején még egész jól elvoltunk, beszélgettünk, biztattam, de aztán jöttek a sűrűbb fájások és nagyon, nagyon sajnáltam. A végén már a húgom mondta, hogy menjek ki inkább a sógoromhoz, bátorítsam Őt is egykicsit:)3 órát voltam vele bent. Ahogy kijöttem,kb. negyedórára rá megszületett Barnabás:)sajnálom, hogy nem bírtam ki végig, de inkább szülök, mint lássam a szerettemet kínlódni. Azóta a húgom azzal cukkol, hogy milyen bátor is voltam:), de nem sértődött meg, hogy kimentem!

Sajnos nekem nem jött össze, Remélem Te erősebb vagy. Könnyű, gyors szülést kívánok Neketek, ha eljön az ideje:)

2010. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!