Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonlítanátok a szülési...

Mihez hasonlítanátok a szülési fájdalmat, ha olyan embernek kéne elmondanotok, akinek sohasem voltak nagy fájdalmai, menstruációs görcsei sem, fejfájása sem, vesegörcse sem?

Figyelt kérdés

Ha bárkit kérdeztem a szülési fájdalomról, eddig mindenki a menzeszgörcshöz hasonlítva próbálta elmondani. De nekem soha életemben nem volt menzeszgörcsöm. De még fejfájásom sem soha. Vesegörcsöm sem. Így hogyan próbáljak "készülni" a szülési fájdalomra? Mármint úgy értem, hogy így hogyan tudnám elképzelni, mihez tudnám viszonyítani?

Nagyon félek a szüléstől, mert eddig elkerültek a nagy fájdalmak és talán ezért is alacsony a fájdalomküszöböm.



2014. szept. 5. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Brutal belgorcs. Nekem se voltak menstruacios fajdalmaim soha. Vagy izomgorcs, de rettento eros.
2014. szept. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Mintha egy konyhakést vágnának a hasadba,és felhasítanának.Tudom,valószínüleg még ezt sem élted át,de én ehhez tudnám leginkább hasonlítani.Amúgy meg nekem extra alacsony a fájdalomküszöböm,hiába szültem majd belehalok egy menzeszbe is,a fejfájást sem bírom,sem semmilyen fájdalmat,mégis megszültem,és rá 10 percre már azt mondtam:" ez az!Curva jó vagyok" :D Minden nőben előjön az az ösztön,hogy nem rinyál (vagy csak egy kicsit) hanem csinálja a "dolgát".
2014. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

kezedet már biztos vágtad el főzés közben mondjuk :) az elég kellemetlen. na szülés közben a pncidat vágják szét egy ollóval úgy, hogy semmit nem érzel belőle a szülési fájástól... :) én akkor úgy gondoltam, hogy ha átmenne rajtam egy kamion, akkor megváltás lenne, talán a gyereket is kinyomná belőlem félúton :D


de az mindig ott van előtted, hogy van kiért csinálni és megéri, így túl tudsz lendülni a fájdalmon :)

2014. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jááájjjj nekem.... No, de az lebeg előttem, hogy tudom miért és kiért fogom végigcsinálni :)

Az egyik barátnőm így magyarázta: Volt már neked olyan igazi brutális székrekedésed? Mondtam én erre, hogy azt hiszem igen, olyan előfodult. És te jó ég, tán olyan?

Erre ő mosolyogva: nem, nem olyan. hanem szorozd be SZÁZZAL!!!!

2014. szept. 5. 23:59
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Hullámokban tör rád,minden porcikádon hatalmas a nyomás mint ha passzíroznának és fokozatosan erősödik. Ezek a görcsök egyre intenzívebbek és alatta szinte tehetetlen vagy hacsak nem tréningeztél rá korábban.

A fájással tágulsz ,nem szabad ellen állni,sodródni kell.

Én élesen emlékszem erre a fájdalomra de életemben a gyökérkezelés sokkal sokkal nagyobb fájdalom. Ez nem éles ez tompa.

2014. szept. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Hat nem tudom, nekem nem volt olyan rettenetes. Nem mondom, hogy hu de laza volt, de éltem mar at annál nagyobb fajdalmat is.
2014. szept. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem sem volt olyan vészes. Én pl.annyit éreztem, mintha a hátamon fát hasogatnának, se a hasam nem fájt, se az összehúzódást nem éreztem.

A gátvágáshoz meg előtte adnak érzéstelenítést, azért nem érzed. Én az érzéstelenítő beadását sem éreztem.

Egyébként meg tök mindegy ku mit mond! Majd megtapasztalod! Ne riogasd magad mindenféle horror-sztorival!

2014. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Én is tartottam tőle, de úgy voltam vele, hogy ezt már más is túlélte, én is túl fogom.


Egyébként nem is a fájdalom volt durva, hanem a kimerültség. Éjfél körül indultak a fájások, ötkor született meg, de úgy három körül én már fél percekre bealudtam két fájás között. Mondjuk estére már alapból fáradt voltam, épp lefeküdni készültem, amikor elfolyt a magzatvíz.


Mondták, hogy a szülés energiafelhasználása kb 20-30 km futásnak felel meg, de legyintettem, hogy ez barokkos túlzás. Hát de, tényleg :)

2014. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Semmihez! :) a vajúdás fájdalmát én semmivel nem tudtam összehasonlitani, szerintem az elég egyedi.. viszont maga a kitolási szakasz a tényleg hasonlit a székrekedéshez .. csak 100× fájdalmasabb.. de a végeredmény utána azt fogod mondani, hogy ezerszer is végigcsinálod, ha ez a "jutalom" :) :)
2014. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell lepontozni azt, aki szerint nem ez a legnagyobb fájdalom a világon? Volt szerencsém szülni es ossze sem hasonlítható azzal a fájdalommal, amikor hatizomszakadasom volt. Ráadásul a szulesi fájdalmak nem a semmmiből jönnek teljes erővel, hanem lassan erősödnek, igy hozza is lehet szokni, fel is lehet ra készülni.
2014. szept. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!