Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültél a második...

Hogyan készültél a második szülésre? Miben volt más a második várandósságod? Mennyi idő volt a szülés a fogantatás között?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 12:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint az első baba születése és a második megfoganása közötti idő mennyi volt :) ?
2014. szept. 22. 12:38
 2/4 edit1979 ***** válasza:

Szia!


Én 21 hetes kismama vagyok a második gyermekünkkel. Zsófi lányom pár napja töltötte a 2 évet, így a tesók között kb 2 év 4 hónap lesz. A szülés és a fogantatás között 1 év és 8 hónap telt el, és elsőre összejött. :-)

Ez a terhességem teljesen más, mint az első, ugyanis nincs időm foglalkozni vele. Ahhoz is terhességi kalkulátort használtam a neten, hogy megtudjam, most épp hányadik hétben járok. Mivel már van egy kétévesünk, aki sok odafigyelést igényel, és mellette teljes munkaidőben dolgozom, egyszerűen alig gondolok a terhességemre. Ugyanúgy emelgetem Zsófit, mint a várandósság előtt, 600x is lehajolok naponta ha kell :-), csak akkor jut eszembe, ha megmozdul. Olyankor egy pillanatra megállok, megsimogatom a pocakom, és elmosolyodom, aztán minden folytatódik... Nem tudom, másnál is ilyen-e, de engem meglepett. Most is izgulok, hogy egészséges legyen, de sokkal jobban viselem a vizsgálatokat, és kevésbé félek a szüléstől is. Csak azért drukkolok, hogy ez is normál szülés legyen. :-)

2014. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első születése és a második fogantatása között 11 hónap van.

Az első terhességemnél semmit nem éreztem, csak nőtt a hasam és ennyi. A másodiknál 14 hétig hányinger, vizesedés, majdnem cukros lettem, vasat kellett szednem, 30-34 hétig iszonyúan fájt a szemérem csontom, a hasam 50 m séta után le akart szakadni. Szóval a második eléggé más volt.

Első szülésem 14 óra volt, ebből 8 óra nagyon szörnyű. A második 5 óra volt, az utolsó 1 óra volt húzós.

Nem igazán készültem a 2. szülésre. Próbáltam nyugtatni magam, mert ha eszembe jutott, gyomoridegem volt. :)

2014. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

8 hónapos volta lányom, amikor a kicsi fogant, 17 hónap lett köztük.

Nemi gazán volt időm magammal foglalkozni, hisz ott volt a "nagyobb" aki még ugye elég pici volt tulajdonképpen :). Szerencsére problémamentes várandósság volt ez a második (az első nem), a nyilvánvaló kellemetlenségektől eltekintve (pl kényelmetlen alvás a vége felé stb, de semmi komoly nem adódott közben).

A szülésre nem készültem különösebben, igaz, elsőre sem, azon kívül ,hogy jajjcsakegészségeslegyen. Mindkétszer gyorsan szültem, az első baba 6 óra alatt lett meg, a második 2 óra alatt, nem repedtem, nem vágtak vagy varrtak, dacára annak, hogy a második babára rácsavarodott a köldökzsinór, ki-be csúszkált, megszenvedtük nagyon, mire kinyomtam őt.

2014. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!