Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indított szülése volt,...

Akinek indított szülése volt, az indítás után milyen gyorsan született meg a babája?

Figyelt kérdés
Az indításnál alkalmazott szerek a tágulást is segítik?

2014. szept. 24. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

infúzió, burokrepesztés kb. 5 percen belül és utána kezdődtek az egymást érő fájások.

1:40 perc volt összesen, ebből a kitolás része kb. 20perc.

2014. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szerintem a tágulást nem annyira segítik, nekem azért indították, mert már nagyon előre haladott volt a méhszáj tágulása, de fájások nem voltak.
2014. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem 8-kor burkot repesztettek, kb. fél óra múlva bevezetve az oxitocin, dél körülig semmi fájás, sajnos toltak a műtőbe. A gép szerint voltak erős fájásaim, és nagyon enyhe görcsöt éreztem, és nem is tágultam semmit.
2014. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem elfolyt reggel 5kor a magzatvizem. Mivel semmit se tágultam fél9-ig és fájásaim se voltak, oxitocint kaptam. 10:45-kor megszületett a kisfiam, tehát kb. 2 óra 15 percet vajúdtam. Kitolás az 2 nyomás volt, pár pillanat.
2014. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Fél 12kor repesztettek burkot. 12 kor kaptam az oxit.Szépen jöttek a fájások,a nagykönyvben leírtak szerint. :D

13:50 kor meg is született a lányunk,ebből a kitolás maga 20 perc volt.

Vagyis indítás után kb. 2 órával született meg a babónk.

2014. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor indították a szülést, magzatvíz-mintát vettek, ettől repedt a burok, és azonnal kaptam oxitocint is, amitől rögtön jöttek a fájások, de délután 4-ig egy ujjnyit sem tágultam, így elvittek császárra sajna.

Szóval a tágulás már más kérdés...hiába az indítás, ha a test még nem készült fel eléggé.

2014. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
indítás után 2 nappal született meg a fiam, császármetszéssel, nagyon lassan tágultam.
2014. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Másfél ujjnyira tágult méhszájjal érkeztem indításra. 9 órakor kaptam egy kis zselét a méhszájra, hogy jobban táguljak. (Gép szerint voltak fájásaim, de nem igazán éreztem) Mikor 3 ujjnyi lett, fél 12-kor burkot repesztettek. Fájások erősödtek, oxit nem kaptam. 13.40-kor megszületett a lányom, a kitolás kb 5 perc volt.
2014. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Reggel nyolckor mondták hogy akkor indítják, előtte este kaptam méhszájérlelőt. Előkészítés után mentünk a szülőszobára, ott burkot repesztett a doki, majd bekötötték az oxitocint. 11.36-kor lett meg a kislányom.
2014. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem nem lesz gond a tágulással, bár az első kisfiamnál elég lassan tágultam, de magától indult be a szülésem. Indításig még 5 napom van. :o)
2014. szept. 24. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!