Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznő? Többi lent.

H.Orsolya kérdése:

Szülésznő? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne kérdésem, hogy szerintetek érdemes szülésznőt fogadni? A terhesség hányadik hete körül? Hogy működik ez a felkérés?? Mi a szokás? ( Bocs, ha nagyon hülyén fogalmaztam)


Esetleg Székesfehérváron tudnátok valakit ajánlani?

Köszi a válaszokat :)



2014. okt. 10. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes. Félidő körül már egyeztetni kell, mert a szülésznők minden hónapra csak meghatározott számú kismamát "fogadhatnak".
2014. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És érdemes az orvosodat megkérdezni, hogy melyik szülésznővel dolgozik együtt szívesen.
2014. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvos nem lesz, szülésznőt meg egy hete kerestem és vállalt. 37 hetes vagyok. Azt tanácsolták, hogy egy hónappal előtte hívjam fel, előbb ne. A 36. héten hívtam és mondta is, hogy korai még találkoznunk beszélgetésre, majd a 38. hélten találkozunk először.

Egyébként én azért fogadtam szülésznőt, mert érdemben ő tud segíteni a szülésnél. ha minden jól megy, orvosra nincs is szükség. és nem fizetek 3-szor többet egy orvosnak, ha tulajdonképpen 3-szor kevesebbért is kapok segítséget. Ez lehet, hogy sz.rráhóságnak tűnik, de a különmbségből adódó pénzt inkább a baba dolgaira költöttem.

2014. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszaitokat. Kedves Utolsó. Már szültem egyszer és eme tapasztalat után én is úgy döntöttem , hogy csak szülésznőt szeretnék fogadni. Remélhetőleg sikerül azt, akihez a kisfiammal kerültem :)
2014. okt. 11. 21:01
 5/5 Margit84 ***** válasza:
Én a 16. héten hívtam fel, és akit szerettem volna, ő már teli van januárra. Úgyhogy így ő ajánlott maga helyett mást, akit felhívtam, egyeztettünk, találkoztunk a szülészeten, körbevezetett minket, megmutatott mindent, és úgy váltunk el, ha bármi van akár csak kérdés, hívjam nyugodtan, egyébként pedig ha más nem, akkor keressem amikor már az NST-re kell menni.
2014. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!