Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a menete a szülésnek?

Mi a menete a szülésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom van ezzel kapcsolatban biztos sok-sok cikk, történet vagy mittomén a neten. Bocsi, de ez annyira érdekel, csak nekem nincs egy ismerősöm sem, akivel tudnék ilyenről beszélgetni. "Mesélnétek" nekem?De milyen érzés egy szülés? Hogy kell elképzelni? Egyszercsak arra ébredsz, hogy hú, de fáj a hasad és mehetsz a kórházba? Vagy pl van ez a magzatvíz téma-azt mindig meg kell várni, míg el kezd folyni és csak utána lesz fájásod? Vagy már közben is? És maga a fájdalom az milyen? Mármint olvasom máskor, hogy olyan, mint a mensi, csak annak soksoksokszorosa. Hát én nem tudom, de nekem néha úgy tud görcsölni, hogy kábé már hányingerem van, akkor ezt a fájdalmat el sem tudom képzelni milyen lehet. ??? Tudom mindenkinél más, de mégis. Jajj, meg hát van olyan kérdésem is, hogy pl a sima szülés vagy a császározás után van jobban "lerobbanva" az ember? Pl. mikor körösztanyámat láttam császár után, hát azt az arcot, szegény, sosem felejtem el, esküszöm. De barátnőmnek a sógornője is úgy festett, hogy húú. Mégis azt mondják ez milyen szép dolog egy nő életében. Én értem, hogy arra gondolnak, hogy nyilván világra hozza a gyermekét, az tényleg gondolom egy felejthetetlen dolog. De ezek a fájdalom dolgok. És amikor már kibújt a baba, akkor már tényleg nincs fájdalom? Tényleg olyan hirtelen megszűnik minden? Akkor ott lent nem fáj már utána? Vagy hogy van ez? Köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 13. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én így szültem :

40+5 hetes voltam. Minden nap mennem kellett vizsgálatokra . A kiirt napon egy vizsgálat után elment a nyàkdugóm. 5 nap múlva hajnalban (4 órakor ) arra ébredtek higy iszonyatosan faj a hasam, es kemény is. 2 ilyen fajas után mértem. 6 percesek voltak. Itthon vajúdtam 7:15 ig. 3 percesekkel mentem be a korhàzba. Kaptam egy beöntést. 2 x elmentem wc re. ( 2 perces fàjàsokkal ) utánna zuhany. Felvittek a vajúdóba . 9 körül . Burkotrepesztettek. Kértem EDA t. 11:10 kor megszületett a lányom . Természetes úton, 3720 gramm. Volt. Ahogy kibújt a hasamra tették :) ugy pucin , maszatosan. Ott volt pár percig. Majd odaadták páromnak ( bent volt a szülésnél , o vágta el a köldökzsinórt :) utánna megszultem a placentat , 1 nyomás volt. Aztán össze varrtak mert volt gátmetszes , ( abszolút nem fajt, pont fajas közben vágtak , en nem is tudtam róla, párom mondta :D ) hat ennyi röviden :) gyonyoru a szules , bármikor ujra csinálnám. Nekem könnyű szülésem volt :) egyből ide oda sétálgattam a babával :) debreceni klinikan szültem. Velem aludt a baba, végig cicizett :) egész nap egész éjjel. 1 percre sem vittek el tőlem :)

2014. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy 2 napot voltunk korhàzba szombaton szültem . Hétfőn jöttünk haza, hétfőn szedtek ki a varratot . Nem fajt , inkább megkönnyebbülten hogy nem szúr odalent semmi :D. 5 hétig volt gyermekágyi verzesem. 1 hét szünet utánna pedig mensiztem. Pedig 7 hónapig szopizott a lányom :)
2014. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Minden szules mas!

Az elso babaval augusztus 26- ra voltam kiirva, 30-an bementem fajasokkal hat igen elegge nagyon tud fajni, nyilni kezdtem lent fajdalmaim voltam de a magzatvizem nem foly ki, kiszurtak, aztan egy par perc mulva olyan fajasok lettek mintha menned kell nagywc-re ( en ki is mentem mert ugy nem volt elotte szulesem es en se tudtam hogy mint lesz) egy nover mondta is hogy vigyazz mert a vegen ott fogsz megszulni mikor lattam tenleg hogy nem lesz abbol semmi vissza mentem lefekudni jottek az orvosok es gyors meg is lett a baba csak annyit mondott az orvos ha ram halgatsz gyors szules lesz igy is lett 2 perc alatt kint volt! Apus szules volt o ment a gyerek utan , nezte hogy oltoztetik fel engem meg megvartak az jobban fajt a szulesnel!


Viszont a masodik szulesem nagyon rossz volt,de leirom elejerol! Terhesseg kozben sem voltam jol a mehszajam mindig nyitva volt es 4 alkalom volt hogy a baba elakart menni! Hiszed vagy nem az orvosok nem tudtak velem semmit sem csinalni a gyogyszerek amit adtak azok csak a fajdalmaimat lecsillapitottak de a baba nem ment fel a helyere mindig a szulo csatornaban volt. De hallottunk egy norol aki szoszerint felmaszirozza a babat a helyere es o mentette meg a lanyom felmaszirozta 4 alkalommal es megkototte a hasam sallal hogy ne csusszon vissza le a baba! 9 honapig semmit nem birtam csinalni csak fekudtem az agyban. Mikor eljott a szules annyira ki voltam mar faradva a fajasoktol hogy, nyomni se birtam ugy kellett az orvosnak a hasamra nyomni egy nagyon es kicsuszott a gyere de nem sirt nagyon megilyedtem hogy nem el leforditottak es a popsiat utogettek aztan szerencsere felsirt!

Nem akarlak megilyeszteni de nem minden szules ugyan az pl az enyem lehet!!!!

2014. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azta mindenit. Tényleg tudom mind más, csak én még nem éltem át, egyelőre :) és nem tudom mire számíthat ilyenkor az ember, mondjuk az elsőnél. Köszi a válaszokat, mások is írhatnak még.
2014. okt. 13. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Leírom akkor én is. Úgy voltam vele, mint te, hogy féltem tőle, de aztán eldöntöttem, hogy túl kell rajta esni, és kész. Érdekes módon nem is izgultam.

Nálam semmi jele nem volt, túlléptem a kiírt napot, kétnaponta jártam vizsgálatra. Még csak egy jósló sem volt. Aztán egyik éjjel 4 körül arra ébredtem, hogy nedves rajtam a ruha, de fájás nem volt. Hívtunk mentőt, mert nekünk azt mondták, ilyenkor kell, férjem még zuhanyozott, a mentő sem sietett, mert nem indult el semmi. Fél 7 körül értünk be a kórházba, ahol megállapították, hogy tényleg magzatvíz, és már ne menjek sehová. Fájás továbbra is sehol, épp csak olyan enyhe sajgást éreztem. Felvettek az osztályra, kaptam ebédet, egész délig így ment. A férjem még haza is ment közben, mert nem messze lakunk. Aztán délután 1 körül kezdtem érezni, hogy erősödik a fájás, épp akkorra kellett visszamennünk a szülőszobába. Rátettek ctg-re, figyelték egy ideig, de akkorra már tényleg keményen beindult. Nem hiszem, hogy le lehet írni az érzést. Inkább a derekam fájt, mintha szét akarna robbanni alul. Olyan igazi "falat kaparom" érzés. Nekem úgy beindult, hogy szinte szünet sem volt közte. A szülésznő beültetett a kádba, hogy lazuljak. Na, ez az időszak borzalmas volt, nem bírtam volna sokáig. Nem tudom, meddig voltam a vízben, de csak arra figyeltem, hogy kilélegezzem a fájdalmat. Lehet, hogy ez segített, de közölte a szülésznő, hogy akkor megyünk is szülni. Nagyjából félóra alatt kint volt a fiam. Először nem igazán tudtam, hogyan kell nyomni, de aztán rájöttem. Ez a része nekem már nem volt olyan rossz, nem ugyanolyanok a fájások. Az a pillanat volt a legrosszabb, amikor már éppen kint volt, azt hittem, szétszakadok, de utána valóban minden egy pillanat alatt elmúlt. Nem is tudom, éreztem-e már valaha ekkora megkönnyebbülést. Néhány öltéssel varrtak, felületesen repedtem kicsit. Nem volt kellemes, de az már nem annyira izgatott. Nekem felszívódó varratom volt, de még egy jó hétig éreztem, nehezen ültem, de ennyi volt az összes "panaszom".

Az első komoly fájástól számítva nem egészen két óra alatt megszületett a fiam. Ennyit kibírtam, tizenórás vajúdásnál már biztos kértem volna fájdalomcsillapítót.

2014. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én császáros vagyok. Sok szövődményem lett, ezért úgy döntött az orvos, hogy indítják a szülést, 39+1-en reggel be kellett mennem, megrepesztették a burkot, át kellett sétálnom hálóingben bugyi nélkül a szülőszobába, folydogáló magzatvízzel, ez fura volt. Ott rákötöttek a ctg-re és kaptam oxitocint, hogy beinduljanak a fájások. Hááát. 4-et is kaptam az órák alatt, semmi... enyhe sajgás, de inkább csak éreztem az alhasam. A gép erős fájásokat mutatott, nekem semmi...Végül betoltak a műtőbe, kaptam spinális érzéstelenítést, majd 2 orvos világra segítette a kislányomat. Összesen úgy 50 percig tarthatott, a rövidebb része a visszazárás volt. Olyan érzés volt végig, mintha masszíroznák a hasamat.Majd a lányomat elvitték, engem összezártak, visszatoltak a szülőszobába, ahová hozta a férjem a megmosdatott, becsomagolt lányunkat. Pár órát együtt töltöttünk hármasban. Maga a fájdalom... A felkelés az ágyból és a lefekvés kemény, de nem annyira, még annyira sem mint egy erősebb görcs amikor wc-re kell menned. Én másnap már "rohangáltam". Ne felejtsük el, hogy az ember fel van pörögve, más idegállapotban van, kevésbé érzi a fájdalmat, mert nagy az öröm. :-) Még valami... a szülés előtti hónapban végig voltak jóslófájásaim, az egész hónap rosszabb volt mint maga a szülés és úgy egyben minden...Az egy hónap alatt már ideges és fáradt voltam a viszonylag enyhe görcsöktől. Igazából szerintem idegileg merültem ki, és már érzékeny voltam.
2014. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 szülésem volt és teljesen különböző


1: Még 2012 kiírt időpont előtt kerek egy héttel előbb: Este 10-kor elfolyt a magzatvíz és éjjel 1:45-kor meglett a baba. Fájásaim először nem is voltak, de mikor beindultak egyből 2 percesekkel kezdődtek ( csak mensi szerűek). Nyomásnál érzed, hogy nyomni kell de az orvos és szülésznő is mondja mit csinálj. Vágást nem éreztem és mikor kibújt a baba úgy ahogy volt megkaptam. Csak utána ment apukával fürödni és öltözni. Apuka már bepólyázva hozta vissza. Végül megkaptam a 7 felszívódó varratomat. Nekem ez a szülés maga volt a csoda.


2: Idén 2014 Augusztus vége pont a kiírt napon: este 5 körül kezdődtek a fájások(először nem tudtam mivel az elsőnél nem ilyen volt)és éjjel 0:15-kor baba lett belőle. Éjjel fél 12-kor 2 perces fájásokkal mentem be. Megrepesztették a burkot és kiderült, hogy bekakilt a vízbe. Innen 10 perc és kint volt. Alig két ujjnyira voltam nyitva de ő ott kiküzdötte magát. Mire megkaptam volna fájdalom csillapítót, a kanült beszúrták de a löttyre már nem volt szükség mert már kint volt. Ennek a vége belül repedés kívül vágás úgy, hogy kicsit visszatolták a fejét, hogy vághassanak és ne repedjek kívül is. Apuka itt nem volt bent mert nagyon gyorsan történt minden. A picit nem is engedték felsírni egyből kiszívatták és itt nem is kaptam meg, éppen csak hogy láttam. Vissza viszont már apuka hozta. Belülre 3 kívülre 7 felszívódó varratot kaptam. Evvel a babával sokkal többet és jobban szenvedtem de bármikor újra csinálnám.


Ami közös volt: hogy természetesen gyorsan születtek és mikor kibújtak már nem fájt semmi és büszke voltam, hogy egy új életet hoztam a világra. A gyerekágyi szobába másnap már törökülésben szoptattam.

Tényleg csodás érzés és remélem még egyszer átélhetem

2014. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú, hát köszönöm. Olyan jó érzés olvasni, bármilyen is a történet, úgy megmelengeti a szívem, hogy még lassan a könnyem is kicsordul. Köszönöm szépen. Remélem én is mesélhetek majd ilyen szépeket.
2014. okt. 14. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Amig az ember nem szul,-megha mindig is erre vagyott,es valamilyen szinten van elgondolasa rola milyen lehet-addig valoban elkepzelhetetlen,hogy tudja felulirni a gyermek a fajdalmakat. Kozhely,mindehol ezt hallani,de valoban a vilag legcsodalatosabb dolga.

28 eves vagyok,tavaly nyaron szultem termeszetes uton. Nem telik el nap ,hogy ne jutna eszembe az a nap,legszivesebben ujra es ujra atelnem. Nekem nagyon pozitiv szules elmenyeim vannak,bar teny,hogy nagyon "konnyu" dolgom volt. Nalam nem volt se fajas,se magzatviz elfolyas,csak bementem a szokasos vizsgalatra aznap reggel. Es mondta az orvosom,hogy okes,mar nem kell haza mennem,mert valoszinuleg elhagynam utkozben a gyereket,annyira nyitva van mar a mehszaj:) csodalkozott is,hogy tudtam aludni elotte valo ejjel... Annyi elojele volt a dolognak,hogy elotte valo nap fajdogalt egy kicsit a hasam,de nagyon enyhe menszesz gorcsok voltak,amik el is multak hamar. Szoval mondtak maradok,a dokim burkot repesztett,akkor indultak el a fajasok. Eloszor 2 percesek,aztan a vege bedurvult,de osszesegeben veve 2 ora alatt megszuletett a lanyom. A kitolasi szakasz is kb 10 percig zajlott. Fajt,de agyban mashova kerul az ember akkor,es valahogy jobban viseli a fajdalmakat. Masreszt en a legrosszabbra keszultem minden tekintetben,ahhoz kepest meg tenyleg semmi nem volt. Azt a fajdalmat mar nagyon szeretnem megegyszer atelni. Aztan majd a 2.szuleselmenyem eldonti lesz e 3. :) mert a legutobbi utan eletem vegeig ezt csinalnam ha lehetne :) tenyleg szivmelengeto erzes,leirhatatlan...neked is hasonlo szepet kivanok!:)

2014. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!