Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat, hogy hülyeség a...

Előfordulhat, hogy hülyeség a kérdés, de elvégre ezért van ez az oldal. Első szüléskor pénzt kap az anya. Létezik ilyen? Vagy ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Hallottam valami ilyesmit, hogy első szülött gyermekre születéskor az anya kap egy bizonyos összeget. Nem tudom pontosan mennyit, azt hiszem 150. 000 Ft. Elvileg azért mert alacsony a népességszám Magyarországon. Van ilyen?

2014. okt. 24. 16:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%
Igen nincs ilyen csak a 64 ezer..de nem értem valaki miért irta,h ez igy van jól!egyáltalán nincs igy jól mert ennek a segelynek az lenne a lényege,h ebből megvedd a babanak a kezdő dolgait és mèg a babakocsi se jön ki belőle es a többiről ne is beszéljünk!!ami felmerült mint lehetsèges összeg az lett volna reàlis!!mashol kapnak is normálisan a gyermeket váró csalàdok de hàt ez nem az az orszàg :))))
2014. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, tévedsz. A babadolgokat a gyerek születése előtt kell megvenni ezt meg utána kapod, tehát nem arra való hogy ebből vásárolj be a babának.
2014. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem is rémlik, hogy 2013 elején volt szó valami kelengyepénz nevű juttatásról, aminek 2-300 ezer forint lett volna az összege :-) Mondjuk akkor is röhögtem rajta, nyilván nem gondolták ezt komolyan.
2014. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam,h utana kell megvenni nekem is van gyerekem!!de azert adnák elméletileg,h segítsék a családokat a gyermekvállalásban azért egyszeri segély!!!
2014. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
Ja és igen kelengyepenz az egyszeri segély!!a kelengye az az amit a kezdéshez megveszel!!hiába utána kapod!!
2014. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, az nem kelengyepénz, hivatalos neve egyszeri anyasági támogatás, csak az emberek hívják kelengyepénznek. Tehát nem arra való hogy abból vásárolj be.
2014. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Tévedésbe vagytok!Azt valóban KELENGYEPÉNZ-ként akarták bevezetni,első gyereküket szülő anyáknak.Az egyszeri anyasági támogatás megmaradt volna amit Ők,az először szülők IS megkapták volna.
2014. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági segély van, a szülés után lehet igényelni.

Sokan a tartalék pénzükből veszik meg a babakelengyét, aztán innen lehet pótolni, de számtalanszor mesélte már anyuka, hogy szülés előtt kölcsönkértek a babaholmikra, majd szülés után ebből adták vissza.

Mindegy mikor kapod meg, gyakorlatilag az induláshoz ad segítséget!

2014. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De azért azt tegyük hozzá - csak mert nem említette senki -, hogy az egyszeri anyasági az nem csak az első gyerekre jár. Ha valaki a tizenötödiket szüli éppen, akkor is megkapja. De való igaz, hogy az az irreálisan magas összeg, amit anno be akartak vezetni, az csak az első gyerekre járt volna, sőt, hogy pontosak legyünk, az ANYA első gyerekére, az nem számított volna bele, ha férfinak lett volna már korábban is, viszont azok meg nem kaptak volna, akiknél a nőnek már korábbi kapcsolatból van gyereke, de az apának még nem.
2014. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!